KODI Main - en to bg_BG translation catalogue (3891 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
bg_BG: Програми

[ctx: #1]
en: Pictures
bg_BG: Снимки

[ctx: #2]
en: Music
bg_BG: Музика

[ctx: #3]
en: Videos
bg_BG: Видео

[ctx: #4]
en: TV guide
bg_BG: ТВ Справочник

[ctx: #5]
en: Settings
bg_BG: Настройки

[ctx: #7]
en: File manager
bg_BG: Файлов диспечер

[ctx: #8]
en: Weather
bg_BG: Времето

[ctx: #9]
en: Kodi media center
bg_BG: Медиен център Kodi

[ctx: #11]
en: Monday
bg_BG: Понеделник

[ctx: #12]
en: Tuesday
bg_BG: Вторник

[ctx: #13]
en: Wednesday
bg_BG: Сряда

[ctx: #14]
en: Thursday
bg_BG: Четвъртък

[ctx: #15]
en: Friday
bg_BG: Петък

[ctx: #16]
en: Saturday
bg_BG: Събота

[ctx: #17]
en: Sunday
bg_BG: Неделя

[ctx: #21]
en: January
bg_BG: януари

[ctx: #22]
en: February
bg_BG: февруари

[ctx: #23]
en: March
bg_BG: март

[ctx: #24]
en: April
bg_BG: април

[ctx: #25]
en: May
bg_BG: май

[ctx: #26]
en: June
bg_BG: юни

[ctx: #27]
en: July
bg_BG: юли

[ctx: #28]
en: August
bg_BG: август

[ctx: #29]
en: September
bg_BG: септември

[ctx: #30]
en: October
bg_BG: октомври

[ctx: #31]
en: November
bg_BG: ноември

[ctx: #32]
en: December
bg_BG: декември

[ctx: #41]
en: Mon
bg_BG: пон.

[ctx: #42]
en: Tue
bg_BG: втор.

[ctx: #43]
en: Wed
bg_BG: ср.

[ctx: #44]
en: Thu
bg_BG: четв.

[ctx: #45]
en: Fri
bg_BG: пет.

[ctx: #46]
en: Sat
bg_BG: съб.

[ctx: #47]
en: Sun
bg_BG: нед.

[ctx: #51]
en: Jan
bg_BG: яну

[ctx: #52]
en: Feb
bg_BG: фев

[ctx: #53]
en: Mar
bg_BG: март

[ctx: #54]
en: Apr
bg_BG: апр

[ctx: #55]
en: May
bg_BG: май

[ctx: #56]
en: Jun
bg_BG: юни

[ctx: #57]
en: Jul
bg_BG: юли

[ctx: #58]
en: Aug
bg_BG: авг

[ctx: #59]
en: Sep
bg_BG: сеп

[ctx: #60]
en: Oct
bg_BG: окт

[ctx: #61]
en: Nov
bg_BG: ное

[ctx: #62]
en: Dec
bg_BG: дек

[ctx: #71]
en: N
bg_BG: С

[ctx: #72]
en: NNE
bg_BG: ССИ

[ctx: #73]
en: NE
bg_BG: СИ

[ctx: #74]
en: ENE
bg_BG: ИСИ

[ctx: #75]
en: E
bg_BG: И

[ctx: #76]
en: ESE
bg_BG: ИЮИ

[ctx: #77]
en: SE
bg_BG: ЮИ

[ctx: #78]
en: SSE
bg_BG: ЮЮИ

[ctx: #79]
en: S
bg_BG: Ю

[ctx: #80]
en: SSW
bg_BG: ССЗ

[ctx: #81]
en: SW
bg_BG: СЗ

[ctx: #82]
en: WSW
bg_BG: ЗЮЗ

[ctx: #83]
en: W
bg_BG: З

[ctx: #84]
en: WNW
bg_BG: ЗСЗ

[ctx: #85]
en: NW
bg_BG: СЗ

[ctx: #86]
en: NNW
bg_BG: ССЗ

[ctx: #87]
en: VAR
bg_BG: Променлива

[ctx: #88]
en: South
bg_BG: юг

[ctx: #89]
en: North
bg_BG: север

[ctx: #90]
en: West
bg_BG: запад

[ctx: #91]
en: East
bg_BG: изток

[ctx: #92]
en: Variable
bg_BG: Променливо

[ctx: #98]
en: View: Auto
bg_BG: Изглед: Автоматичен

[ctx: #99]
en: View: Auto big
bg_BG: Изглед: Автоматичен (едър)

[ctx: #100]
en: View: Icons
bg_BG: Изглед: Иконки

[ctx: #101]
en: View: List
bg_BG: Изглед: Списък

[ctx: #102]
en: Scan
bg_BG: Сканиране

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
bg_BG: Подредба: Име

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
bg_BG: Подредба: Дата

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
bg_BG: Подредба: Размер

[ctx: #106]
en: No
bg_BG: Не

[ctx: #107]
en: Yes
bg_BG: Да

[ctx: #108]
en: Slideshow
bg_BG: Презентация

[ctx: #109]
en: Create thumbs
bg_BG: Създай миниатюри

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
bg_BG: Създай миниатюри

[ctx: #111]
en: Shortcuts
bg_BG: Преки пътища

[ctx: #112]
en: Paused
bg_BG: На пауза

[ctx: #113]
en: Update failed
bg_BG: Обновяването се провали

[ctx: #114]
en: Installation failed
bg_BG: Инсталирането се провали

[ctx: #115]
en: Copy
bg_BG: Копирай

[ctx: #116]
en: Move
bg_BG: Премести

[ctx: #117]
en: Delete
bg_BG: Изтрий

[ctx: #118]
en: Rename
bg_BG: Преименувай

[ctx: #119]
en: New folder
bg_BG: Нова папка

[ctx: #120]
en: Confirm copy
bg_BG: Потвърждаване на копиране

[ctx: #121]
en: Confirm move
bg_BG: Потвърждаване на преместване

[ctx: #122]
en: Confirm delete
bg_BG: Потвърждаване на изтриване

[ctx: #123]
en: Would you like to copy the selected file(s)?
bg_BG: Да бъде ли копиран избрания файл(ове)?

[ctx: #124]
en: Would you like to move the selected file(s)?
bg_BG: Да бъде ли преместен избрания файл(ове)?

[ctx: #125]
en: Would you like to delete the selected file(s)?[CR]Warning - this action can't be undone!
bg_BG: Да бъде ли изтрит избрания файл(ове)?[CR]Внимание – необратимо е!

[ctx: #126]
en: Status
bg_BG: Състояние

[ctx: #127]
en: Objects
bg_BG: Обекти

[ctx: #128]
en: General
bg_BG: Основни

[ctx: #129]
en: Slideshow
bg_BG: Презентация

[ctx: #130]
en: System info
bg_BG: Инф. за системата

[ctx: #131]
en: Display
bg_BG: Екран

[ctx: #132]
en: Albums
bg_BG: Албуми

[ctx: #133]
en: Artists
bg_BG: Изпълнители

[ctx: #134]
en: Songs
bg_BG: Песни

[ctx: #135]
en: Genres
bg_BG: Жанрове

[ctx: #136]
en: Playlists
bg_BG: Плейлисти

[ctx: #137]
en: Search
bg_BG: Търсене

[ctx: #138]
en: System information
bg_BG: Инф. за системата

[ctx: #139]
en: Temperatures:
bg_BG: Температури:

[ctx: #140]
en: CPU:
bg_BG: Процесор:

[ctx: #141]
en: GPU:
bg_BG: Графичен процесор:

[ctx: #142]
en: Time:
bg_BG: Време:

[ctx: #143]
en: Current:
bg_BG: Текущ:

[ctx: #144]
en: Build:
bg_BG: Компилация:

[ctx: #145]
en: Network:
bg_BG: Мрежа:

[ctx: #146]
en: Type:
bg_BG: Тип:

[ctx: #147]
en: Static
bg_BG: Статичен

[ctx: #149]
en: MAC address
bg_BG: MAC адрес

[ctx: #150]
en: IP address
bg_BG: IP адрес

[ctx: #151]
en: Link:
bg_BG: Връзка:

[ctx: #152]
en: Half duplex
bg_BG: Полудуплекс

[ctx: #153]
en: Full duplex
bg_BG: Пълен дуплекс

[ctx: #154]
en: Storage
bg_BG: Диск

[ctx: #155]
en: Drive
bg_BG: Диск

[ctx: #156]
en: Free
bg_BG: Свободни

[ctx: #157]
en: Video
bg_BG: Видео

[ctx: #158]
en: Free memory
bg_BG: Свободна памет

[ctx: #159]
en: No link
bg_BG: Без връзка

[ctx: #160]
en: Free
bg_BG: Свободни

[ctx: #162]
en: Tray open
bg_BG: Дисковото устройство е отворено

[ctx: #163]
en: Reading
bg_BG: Четене

[ctx: #164]
en: No disc
bg_BG: Няма диск

[ctx: #165]
en: Disc present
bg_BG: Има диск

[ctx: #166]
en: Skin
bg_BG: Облик

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
bg_BG: Прекъсване на действие с файлове

[ctx: #168]
en: {0:s}- {1:s}
bg_BG: {0:s} – {1:s}

[ctx: #169]
en: Resolution
bg_BG: Резолюция

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate
bg_BG: Регулирай честотата на опресняване на екрана

[ctx: #171]
en: Sort title
bg_BG: Заглавие за сортиране

[ctx: #172]
en: Release date
bg_BG: Дата на издаване

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
bg_BG: Режим за видеото във формат 4:3

[ctx: #174]
en: Compiled:
bg_BG: Компилирана:

[ctx: #175]
en: Moods
bg_BG: Настроения

[ctx: #176]
en: Styles
bg_BG: Стилове

[ctx: #177]
en: {0:s} successfully started
bg_BG: {0:s} се стартира успешно

[ctx: #178]
en: {0:s} has been successfully started.
bg_BG: {0:s} се стартира успешно.

[ctx: #179]
en: Song
bg_BG: Песен

[ctx: #180]
en: Duration
bg_BG: Времетраене

[ctx: #181]
en: Select album
bg_BG: Избери албум

[ctx: #182]
en: Tracks
bg_BG: Аудио записи

[ctx: #183]
en: Review
bg_BG: Преглед

[ctx: #184]
en: Refresh
bg_BG: Обнови

[ctx: #185]
en: Searching album
bg_BG: Търсене на албум

[ctx: #186]
en: OK
bg_BG: Добре

[ctx: #187]
en: No albums found!
bg_BG: Няма намерени албуми!

[ctx: #188]
en: Select all
bg_BG: Избери всички

[ctx: #189]
en: Scanning media information
bg_BG: Сканиране за информация

[ctx: #190]
en: Save
bg_BG: Запиши

[ctx: #191]
en: Shuffle
bg_BG: Разбъркай

[ctx: #192]
en: Clear
bg_BG: Изчисти

[ctx: #193]
en: Scan
bg_BG: Сканирай

[ctx: #194]
en: Searching...
bg_BG: Търсене…

[ctx: #195]
en: No information found!
bg_BG: Няма открита информация!

[ctx: #196]
en: Select movie:
bg_BG: Изберете филм:

[ctx: #197]
en: Querying {0:s} information
bg_BG: Извличане на инф. от {0:s}

[ctx: #198]
en: Loading movie details
bg_BG: Зареждане на подробности за филм

[ctx: #199]
en: Web interface
bg_BG: Уеб интерфейси

[ctx: #200]
en: Audio encoders
bg_BG: Аудио кодери

[ctx: #201]
en: Audio decoders
bg_BG: Аудио декодери

[ctx: #202]
en: Tagline
bg_BG: Слоган

[ctx: #203]
en: Plot outline
bg_BG: Резюме

[ctx: #204]
en: Compilation
bg_BG: Компилация

[ctx: #205]
en: Votes
bg_BG: Гласове

[ctx: #206]
en: Cast
bg_BG: В ролите

[ctx: #207]
en: Plot
bg_BG: Сюжет

[ctx: #208]
en: Play
bg_BG: Възпроизведи

[ctx: #209]
en: Next
bg_BG: Следващ

[ctx: #210]
en: Previous
bg_BG: Предишен

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
bg_BG: Калибриране на потребителския интерфейс…

[ctx: #214]
en: Video calibration...
bg_BG: Калибриране на потребителския интерфейс…

[ctx: #215]
en: Soften
bg_BG: По-меко

[ctx: #216]
en: Zoom amount
bg_BG: Мащабиране

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
bg_BG: Пропорция на пикселите

[ctx: #218]
en: DVD drive
bg_BG: DVD устройство

[ctx: #219]
en: Please insert disc
bg_BG: Моля, поставете диск

[ctx: #220]
en: Remote share
bg_BG: Отдалечен споделен ресурс

[ctx: #221]
en: Network is not connected
bg_BG: Няма връзка с мрежа

[ctx: #222]
en: Cancel
bg_BG: Отказ

[ctx: #224]
en: Speed
bg_BG: Скорост

[ctx: #225]
en: Vertical shift
bg_BG: Вертикално отместване

[ctx: #227]
en: Load audio CD information from online service
bg_BG: Зареждай информацията за аудио дискове от уеб услуги

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
bg_BG: Разбъркай реда на песните при зареждане на плейлист

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
bg_BG: Спиране въртенето на твърдия диск след

[ctx: #230]
en: Video filters
bg_BG: Видео филтри

[ctx: #231]
en: None
bg_BG: Без

[ctx: #232]
en: Point
bg_BG: Toчков

[ctx: #233]
en: Linear
bg_BG: Линеен

[ctx: #234]
en: Anisotropic
bg_BG: Анизотропен

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
bg_BG: Гаусов кубичен

[ctx: #237]
en: Minification
bg_BG: Смаляване

[ctx: #238]
en: Magnification
bg_BG: Уголемяване

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
bg_BG: Изчисти плейлиста след приключване

[ctx: #240]
en: Display mode
bg_BG: Режим за изобразяване

[ctx: #241]
en: Full screen #{0:d}
bg_BG: Цял екран #{0:d}

[ctx: #242]
en: Windowed
bg_BG: Прозоречен

[ctx: #243]
en: Refresh rate
bg_BG: Честота на опресняване

[ctx: #244]
en: Full screen
bg_BG: Цял екран

[ctx: #245]
en: Sizing: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Zoom x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Pixels: {6:2.2f}:1) (VShift: {7:2.2f})
bg_BG: Оразмеряване: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Мащаб x{4:2.2f}) Съотношение:{5:2.2f}:1 (Пиксели: {6:2.2f}:1) (Верт. отместване: {7:2.2f})

[ctx: #246]
en: Monitor
bg_BG: Монитор

[ctx: #247]
en: Scripts
bg_BG: Скриптове

[ctx: #248]
en: Language
bg_BG: Език

[ctx: #249]
en: Music
bg_BG: музика

[ctx: #250]
en: Visualisation
bg_BG: Визуализации

[ctx: #251]
en: Select destination directory
bg_BG: Изберете целева папка

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
bg_BG: Стерео на всички канали

[ctx: #253]
en: Number of channels
bg_BG: Брой на каналите

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
bg_BG: Приемникът ми поддържа DTS

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
bg_BG: Изтегляне на информация за диска

[ctx: #257]
en: Error
bg_BG: Грешка

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
bg_BG: Прочитай информацията от етикетите

[ctx: #259]
en: Opening
bg_BG: Отваряне

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
bg_BG: Изчакване за започване…

[ctx: #262]
en: Scripts output
bg_BG: Резултат от скриптовете

[ctx: #263]
en: Allow remote control via HTTP
bg_BG: Отдалечено управление през HTTP

[ctx: #264]
en: Record
bg_BG: Запис

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
bg_BG: Спри записа

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
bg_BG: Подредба: Аудио запис

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
bg_BG: Подредба: Време

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
bg_BG: Подредба: Заглавие

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
bg_BG: Подредба: Изпълнител

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
bg_BG: Подредба: Албум

[ctx: #271]
en: Top 100
bg_BG: Топ 100

[ctx: #272]
en: Top-Left overscan compensation
bg_BG: Компенсиране на overscan горе вляво

[ctx: #273]
en: Bottom-Right overscan compensation
bg_BG: Компенсиране на overscan долу вдясно

[ctx: #274]
en: Subtitle positioning
bg_BG: Позициониране на субтитрите

[ctx: #275]
en: Pixel ratio adjustment
bg_BG: Регулиране пропорцията на пикселите

[ctx: #276]
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
bg_BG: Ползвайте стрелките, за да промените overscan-а (в %-ти)

[ctx: #277]
en: Adjust the bar to change the subtitles position
bg_BG: Преместете лентата, за да промените позицията на субтитрите

[ctx: #278]
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
bg_BG: Променете правоъгълника, така че да стане идеален квадрат

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
bg_BG: Настройките не могат да бъдат заредени

[ctx: #280]
en: Using default settings
bg_BG: Ще бъдат ползвани стандартните настройки

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
bg_BG: Моля, проверете XML файловете

[ctx: #282]
en: Found {0:d} items
bg_BG: Намерени елементи: {0:d}

[ctx: #283]
en: Search results
bg_BG: Резултат от търсенето

[ctx: #284]
en: No results found
bg_BG: Не са открити елементи

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
bg_BG: Предпочитан език за аудиото

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
bg_BG: Предпочитан език за субтитрите

[ctx: #287]
en: Subtitles
bg_BG: Субтитри

[ctx: #288]
en: Font
bg_BG: Шрифт

[ctx: #289]
en: Size
bg_BG: Размер

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
bg_BG: Обхват на динамичната компресия

[ctx: #291]
en: Video
bg_BG: видео

[ctx: #292]
en: Audio
bg_BG: Аудио

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
bg_BG: Преглед за субтитри

[ctx: #294]
en: Create bookmark
bg_BG: Създай отметка

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
bg_BG: Изчисти отметките

[ctx: #297]
en: Audio offset
bg_BG: Отместване на звука

[ctx: #298]
en: Bookmarks
bg_BG: Отметки

[ctx: #299]
en: Bookmark {0:d}
bg_BG: Отметка {0:d}

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
bg_BG: Приемникът ми поддържа MP1

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
bg_BG: Приемникът ми поддържа MP2

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
bg_BG: Приемникът ми поддържа MP3

[ctx: #303]
en: Delay
bg_BG: Закъснение

[ctx: #304]
en: Language
bg_BG: Език

[ctx: #305]
en: Enabled
bg_BG: Включено

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
bg_BG: Нередуващи

[ctx: #307]
en: Media default
bg_BG: По подразбиране за медийния източник

[ctx: #308]
en: Original language
bg_BG: Оригинален език

[ctx: #309]
en: User interface language
bg_BG: Език на потребителския интерфейс

[ctx: #310]
en: Keyboard layouts
bg_BG: Клавишни подредби

[ctx: #311]
en: {0:s} {1:s}
bg_BG: {0:s} – {1:s}

[ctx: #312]
en: (0=auto)
bg_BG: (0=авто)

[ctx: #313]
en: Cleaning database
bg_BG: Почистване на базата данни

[ctx: #314]
en: Preparing...
bg_BG: Подготвяне…

[ctx: #315]
en: Database error
bg_BG: Грешка в базата данни

[ctx: #316]
en: Searching songs...
bg_BG: Търсене на песни…

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
bg_BG: Почистването приключи успешно

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
bg_BG: Почистване на песни…

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
bg_BG: Възникна грешка при почистването на песните

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
bg_BG: Почистване на изпълнители…

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
bg_BG: Възникна грешка при почистването на изпълнителите

[ctx: #322]
en: Cleaning genres, roles etc....
bg_BG: Почистване на жанрове, роли и т.н.

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres, roles etc.
bg_BG: Възникна грешка при почистването на жанровете, ролите и т.н.

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
bg_BG: Почистване на пътища…

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
bg_BG: Възникна грешка при почистването на пътищата

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
bg_BG: Почистване на албуми…

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
bg_BG: Възникна грешка при почистването на албумите

[ctx: #328]
en: Writing changes...
bg_BG: Записване на промените…

[ctx: #329]
en: Error writing changes
bg_BG: Възникна грешка при записването на промените

[ctx: #330]
en: This may take some time...
bg_BG: Това може да отнеме известно време…

[ctx: #331]
en: Compressing database...
bg_BG: Компресиране на базата данни…

[ctx: #332]
en: Error compressing database
bg_BG: Възникна грешка при компресирането на базата данни

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
bg_BG: Желаете ли библиотеката да бъде почистена?

[ctx: #334]
en: Clean library...
bg_BG: Почистване на библиотеката…

[ctx: #335]
en: Start
bg_BG: Старт

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
bg_BG: Конвертиране честотата на кадрите

[ctx: #337]
en: Output configuration
bg_BG: Настройки на изхода

[ctx: #338]
en: Fixed
bg_BG: Фиксирани

[ctx: #339]
en: Optimized
bg_BG: Оптимални

[ctx: #340]
en: Various artists
bg_BG: Различни изпълнители

[ctx: #341]
en: Play disc
bg_BG: От диск

[ctx: #342]
en: Movies
bg_BG: Филми

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
bg_BG: Честота на кадрите (настройки)

[ctx: #344]
en: Actors
bg_BG: Актьори

[ctx: #345]
en: Year
bg_BG: Година

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
bg_BG: Поддържай силата на звука при смесване

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
bg_BG: Приемникът ми поддържа DTS-HD

[ctx: #348]
en: Allow passthrough
bg_BG: Декодиране на звука от устройство

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
bg_BG: Приемникът ми поддържа TrueHD

[ctx: #350]
en: Programs
bg_BG: програми

[ctx: #351]
en: Off
bg_BG: Изкл.

[ctx: #352]
en: Dim
bg_BG: Затъмняване

[ctx: #353]
en: Black
bg_BG: Черен

[ctx: #354]
en: Matrix trails
bg_BG: Матрицата пътеки

[ctx: #355]
en: Wait time
bg_BG: Време на изчакване

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
bg_BG: Скрийнсейвър

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
bg_BG: Брояч за автоматично изключване

[ctx: #358]
en: All albums
bg_BG: Всички албуми

[ctx: #359]
en: Recently added albums
bg_BG: Последно добавени албуми

[ctx: #360]
en: Screensaver
bg_BG: Скрийнсейвър

[ctx: #361]
en: Recursive slideshow
bg_BG: Рекурсивна презентация

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
bg_BG: Степен на затъмняване от скрийнсейвъра

[ctx: #363]
en: Sort by: File
bg_BG: Подредба: Файл

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
bg_BG: Приемникът ми поддържа Dolby Digital (AC3)

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
bg_BG: Подредба: Име

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
bg_BG: Подредба: Година

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
bg_BG: Подредба: Оценка

[ctx: #369]
en: Title
bg_BG: Заглавия

[ctx: #370]
en: Thunderstorms
bg_BG: Гръмотевични бури

[ctx: #371]
en: Partly
bg_BG: Частично

[ctx: #372]
en: Mostly
bg_BG: Предимно

[ctx: #373]
en: Sunny
bg_BG: Слънчево

[ctx: #374]
en: Cloudy
bg_BG: Облачно

[ctx: #375]
en: Snow
bg_BG: Сняг

[ctx: #376]
en: Rain
bg_BG: Дъжд

[ctx: #377]
en: Light
bg_BG: Слаб

[ctx: #378]
en: AM
bg_BG: Преди обяд

[ctx: #379]
en: PM
bg_BG: След обяд

[ctx: #380]
en: Showers
bg_BG: Превалявания

[ctx: #381]
en: Few
bg_BG: Слаба

[ctx: #382]
en: Scattered
bg_BG: Променливо

[ctx: #383]
en: Wind
bg_BG: Вятър

[ctx: #384]
en: Strong
bg_BG: Силен

[ctx: #385]
en: Fair
bg_BG: Ясно с малко облаци

[ctx: #386]
en: Clear
bg_BG: Ясно

[ctx: #387]
en: Clouds
bg_BG: Облачност

[ctx: #388]
en: Early
bg_BG: Ранен

[ctx: #389]
en: Shower
bg_BG: Преваляване

[ctx: #390]
en: Flurries
bg_BG: Вихрушки

[ctx: #391]
en: Low
bg_BG: Мин

[ctx: #392]
en: Medium
bg_BG: Среден

[ctx: #393]
en: High
bg_BG: Макс

[ctx: #394]
en: Fog
bg_BG: Мъгла

[ctx: #395]
en: Haze
bg_BG: Мараня

[ctx: #396]
en: Select location
bg_BG: Изберете локация

[ctx: #397]
en: Refresh time
bg_BG: Интервал за обновяване на информацията

[ctx: #398]
en: Temperature units
bg_BG: Единици за температура

[ctx: #399]
en: Speed units
bg_BG: Единици за скорост

[ctx: #400]
en: Weather
bg_BG: Време

[ctx: #401]
en: Temp
bg_BG: Температура

[ctx: #402]
en: Feels like
bg_BG: Усеща се като

[ctx: #403]
en: UV index
bg_BG: UV индекс

[ctx: #404]
en: Wind
bg_BG: Вятър

[ctx: #405]
en: Dew point
bg_BG: Оросяване

[ctx: #406]
en: Humidity
bg_BG: Влажност

[ctx: #409]
en: Defaults
bg_BG: Стандартни

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
bg_BG: Свързване с метеорологичната услуга

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
bg_BG: Сваляне на информация за:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
bg_BG: Данните за времето не могат да бъдат свалени

[ctx: #413]
en: Manual
bg_BG: Ръчно

[ctx: #414]
en: No review for this album
bg_BG: Няма отзиви за албума

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
bg_BG: Сваляне на миниатюра…

[ctx: #417]
en: View: Big icons
bg_BG: Изглед: Големи иконки

[ctx: #418]
en: Low
bg_BG: Мин

[ctx: #419]
en: High
bg_BG: Макс

[ctx: #420]
en: Best match
bg_BG: Най-съвпадащи

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
bg_BG: Поддържай аудио устройството винаги включено

[ctx: #422]
en: Delete album information
bg_BG: Изтрий инф. за албума

[ctx: #423]
en: Delete CD information
bg_BG: Изтрий инф. за диска

[ctx: #424]
en: Select
bg_BG: Изберете

[ctx: #425]
en: No album information found
bg_BG: Не е открита информация за албума

[ctx: #426]
en: No CD information found
bg_BG: Не е открита информация за диска

[ctx: #427]
en: Disc
bg_BG: Диск

[ctx: #428]
en: Insert correct CD / DVD
bg_BG: Поставете правилния CD/DVD диск

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
bg_BG: Моля, въведете следния диск

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
bg_BG: Подредба: DVD№

[ctx: #431]
en: No cache
bg_BG: Няма кеш

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
bg_BG: Премахване на филм от библиотеката

[ctx: #433]
en: Would you really like to remove '{0:s}' from library?
bg_BG: Наистина ли желаете „{0:s}“ да бъде премахнат от библиотеката?

[ctx: #434]
en: From {0:s} at {1:d} {2:s}
bg_BG: От {0:s} с {1:d} {2:s}

[ctx: #435]
en: No optical disc drive detected
bg_BG: Няма оптично устройство

[ctx: #436]
en: You need an optical disc drive to play this video
bg_BG: Имате нужда от оптично устройство за това видео

[ctx: #437]
en: Removable disk
bg_BG: Сменяем диск

[ctx: #438]
en: Opening file
bg_BG: Отваряне на файл

[ctx: #439]
en: Cache
bg_BG: Кеш

[ctx: #440]
en: Hard disk
bg_BG: Твърд диск

[ctx: #442]
en: Local network
bg_BG: Локална мрежа

[ctx: #443]
en: Internet
bg_BG: Интернет

[ctx: #444]
en: Video
bg_BG: Видео

[ctx: #445]
en: Audio
bg_BG: Аудио

[ctx: #447]
en: Autorun media
bg_BG: Автоматично възпроизвеждане

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
bg_BG: Приемникът ми поддържа Dolby Digital Plus (E-AC3)

[ctx: #449]
en: Enabled
bg_BG: Включено

[ctx: #450]
en: Columns
bg_BG: Колони

[ctx: #451]
en: Row 1 address
bg_BG: Адрес от 1-ви ред

[ctx: #452]
en: Row 2 address
bg_BG: Адрес от 2-ри ред

[ctx: #453]
en: Row 3 address
bg_BG: Адрес от 3-ти ред

[ctx: #454]
en: Row 4 address
bg_BG: Адрес от 4-ти ред

[ctx: #455]
en: Rows
bg_BG: Редове

[ctx: #456]
en: Mode
bg_BG: Режим

[ctx: #457]
en: Switch view
bg_BG: Превключи изгледа

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
bg_BG: Ограничи честотата на дискретизация (kHz)

[ctx: #459]
en: Subs
bg_BG: Субтитри

[ctx: #460]
en: Audio stream
bg_BG: Аудио поток

[ctx: #461]
en: [active]
bg_BG: [активен]

[ctx: #462]
en: Subtitle
bg_BG: Субтитри

[ctx: #463]
en: Backlight
bg_BG: Подсветка

[ctx: #464]
en: Brightness
bg_BG: Яркост

[ctx: #465]
en: Contrast
bg_BG: Контраст

[ctx: #466]
en: Gamma
bg_BG: Гама

[ctx: #467]
en: Type
bg_BG: Тип

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
bg_BG: Преместете лентата, за да промените позицията на екранното меню

[ctx: #469]
en: OSD position
bg_BG: Позиция на екранното меню

[ctx: #470]
en: Credits
bg_BG: Заслуги

[ctx: #474]
en: Off
bg_BG: Изкл.

[ctx: #475]
en: Music only
bg_BG: Само музика

[ctx: #476]
en: Music & video
bg_BG: Музика и видео

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
bg_BG: Плейлистът не може да бъде зареден

[ctx: #478]
en: OSD
bg_BG: Екранно меню

[ctx: #479]
en: Skin & language
bg_BG: Облик и език

[ctx: #480]
en: Appearance
bg_BG: Изглед

[ctx: #481]
en: Audio options
bg_BG: Аудио настройки

[ctx: #482]
en: About Kodi
bg_BG: Относно Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
bg_BG: Изтрий албума

[ctx: #486]
en: Repeat
bg_BG: Повтаряй

[ctx: #487]
en: Repeat one
bg_BG: Повтори веднъж

[ctx: #488]
en: Repeat folder
bg_BG: Повтори папката

[ctx: #489]
en: Play next song automatically
bg_BG: Възпроизвеждай автоматично следващата песен

[ctx: #491]
en: - Use big icons
bg_BG: – Ползвай големи икони

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
bg_BG: Преоразмеряване на VobSubs

[ctx: #493]
en: Advanced options (experts only!)
bg_BG: Допълнителни опции (Само за експерти!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
bg_BG: Пълна звукова височина

[ctx: #495]
en: Upscale videos to GUI resolution
bg_BG: Възпроизвеждай видеото в резолюцията на потребителския интерфейс

[ctx: #496]
en: Calibration
bg_BG: Калибриране

[ctx: #497]
en: Show file extensions
bg_BG: Показвай разширенията на файловете

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
bg_BG: Подредба: Тип

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
bg_BG: Свързването с услугата за търсене в Интернет е невъзможно

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
bg_BG: Свалянето на информация за албум се провали

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
bg_BG: Търсене на имена на албуми…

[ctx: #502]
en: Open
bg_BG: Отвори

[ctx: #503]
en: Busy
bg_BG: Зает

[ctx: #504]
en: Empty
bg_BG: Празен

[ctx: #505]
en: Loading media information from files...
bg_BG: Зареждане на информация от файлове…

[ctx: #506]
en: Checking media files...
bg_BG: Проверяване на медийните файлове…

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
bg_BG: Подредба: Употреба

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
bg_BG: Включи визуализацията

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
bg_BG: Разреши смяната на видео режима

[ctx: #512]
en: Startup window
bg_BG: При стартиране отваряй

[ctx: #513]
en: Home window
bg_BG: Начален екран

[ctx: #514]
en: Manual settings
bg_BG: Ръчни настройки

[ctx: #515]
en: Genre
bg_BG: Жанр

[ctx: #517]
en: Recently played albums
bg_BG: Последно възпроизвеждани албуми

[ctx: #518]
en: Launch
bg_BG: Стартиране

[ctx: #519]
en: Launch in...
bg_BG: Стартиране в…

[ctx: #521]
en: Compilations
bg_BG: Компилации

[ctx: #522]
en: Remove source
bg_BG: Премахни източника

[ctx: #523]
en: Switch media
bg_BG: Превключи към...

[ctx: #524]
en: Select playlist
bg_BG: Изберете плейлист

[ctx: #525]
en: New playlist...
bg_BG: Нов плейлист…

[ctx: #526]
en: Add to playlist
bg_BG: Добави към плейлиста

[ctx: #527]
en: Manually add to library
bg_BG: Добавяне към библиотеката

[ctx: #528]
en: Enter title
bg_BG: Въведете заглавие

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
bg_BG: Грешка: Името се дублира

[ctx: #530]
en: Select genre
bg_BG: Изберете жанр

[ctx: #531]
en: New genre
bg_BG: Нов жанр

[ctx: #532]
en: Manual addition
bg_BG: Ръчно допълнение

[ctx: #533]
en: Enter genre
bg_BG: Въведете жанр

[ctx: #534]
en: View: {0:s}
bg_BG: Изглед: {0:s}

[ctx: #535]
en: List
bg_BG: Списък

[ctx: #536]
en: Icons
bg_BG: Иконки

[ctx: #537]
en: Big list
bg_BG: Голям списък

[ctx: #538]
en: Big icons
bg_BG: Големи иконки

[ctx: #539]
en: Wide
bg_BG: Широк

[ctx: #540]
en: Big wide
bg_BG: Голям широк

[ctx: #541]
en: Album icons
bg_BG: Иконки на албуми

[ctx: #542]
en: DVD icons
bg_BG: DVD иконки

[ctx: #544]
en: Media info
bg_BG: Информация

[ctx: #545]
en: Audio output device
bg_BG: Аудио изход (устройство)

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
bg_BG: Декодиращо устройство

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
bg_BG: Няма биография за изпълнителя

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
bg_BG: Смесвай многоканалното аудио до два стерео канала

[ctx: #549]
en: Number
bg_BG: Номер

[ctx: #550]
en: Sort by: {0:s}
bg_BG: Подредба: {0:s}

[ctx: #551]
en: Name
bg_BG: Име

[ctx: #552]
en: Date
bg_BG: Дата

[ctx: #553]
en: Size
bg_BG: Размер

[ctx: #554]
en: Track
bg_BG: Запис№

[ctx: #555]
en: Time
bg_BG: Време

[ctx: #556]
en: Title
bg_BG: Заглавие

[ctx: #557]
en: Artist
bg_BG: Изпълнител

[ctx: #558]
en: Album
bg_BG: Албум

[ctx: #559]
en: Playlist
bg_BG: Плейлист

[ctx: #561]
en: File
bg_BG: Файл

[ctx: #562]
en: Year
bg_BG: Година

[ctx: #563]
en: Rating
bg_BG: Оценка

[ctx: #564]
en: Type
bg_BG: Тип

[ctx: #565]
en: Usage
bg_BG: Употреба

[ctx: #566]
en: Album artist
bg_BG: Изпълнител на албум

[ctx: #567]
en: Play count
bg_BG: Брой гледания

[ctx: #568]
en: Last played
bg_BG: Последно гледан на

[ctx: #569]
en: Comment
bg_BG: Коментар

[ctx: #570]
en: Date added
bg_BG: Дата на добавяне

[ctx: #571]
en: Default
bg_BG: Стандартно

[ctx: #572]
en: Studio
bg_BG: Студио

[ctx: #573]
en: Path
bg_BG: Път

[ctx: #574]
en: Country
bg_BG: Държава

[ctx: #575]
en: In progress
bg_BG: В процес

[ctx: #576]
en: Times played
bg_BG: Брой гледания

[ctx: #577]
en: Date taken
bg_BG: Дата на заснемане

[ctx: #578]
en: Artist / Year
bg_BG: Изпълнител / Година

[ctx: #580]
en: Sort direction
bg_BG: Посока на сортиране

[ctx: #581]
en: Sort method
bg_BG: Метод на сортиране

[ctx: #582]
en: View mode
bg_BG: Изглед (режим)

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
bg_BG: Различен изглед за отделните папки

[ctx: #584]
en: Ascending
bg_BG: Възходящ

[ctx: #585]
en: Descending
bg_BG: Низходящ

[ctx: #586]
en: Edit playlist
bg_BG: Редактирай плейлиста

[ctx: #587]
en: Filter
bg_BG: Филтър

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
bg_BG: Отказ от режим „Парти“

[ctx: #589]
en: Party mode
bg_BG: Режим „Парти“

[ctx: #590]
en: Random
bg_BG: Разбъркано

[ctx: #591]
en: Off
bg_BG: Изкл.

[ctx: #592]
en: One
bg_BG: Едно

[ctx: #593]
en: All
bg_BG: Всички

[ctx: #594]
en: Off
bg_BG: Изкл.

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
bg_BG: Повтори: Изкл.

[ctx: #596]
en: Repeat: One
bg_BG: Повтори: Веднъж

[ctx: #597]
en: Repeat: All
bg_BG: Повтори: Всички

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
bg_BG: Извличане на музика от аудио диск

[ctx: #601]
en: Medium
bg_BG: Средно

[ctx: #602]
en: Standard
bg_BG: Стандартно

[ctx: #603]
en: Extreme
bg_BG: Изключително

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
bg_BG: Постоянна побитова скорост

[ctx: #605]
en: Ripping...
bg_BG: Извличане…

[ctx: #607]
en: To:
bg_BG: Към:

[ctx: #608]
en: Couldn't rip CD or track because CDDARipPath is not set.
bg_BG: Извличането не е възможно защото не е зададена папка за съхранение на извлечените музикални файлове.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
bg_BG: Извличане на аудио записа

[ctx: #611]
en: Enter number
bg_BG: Въведете номер

[ctx: #612]
en: Bits/sample
bg_BG: Битове/дискрет

[ctx: #613]
en: Sample rate
bg_BG: Честота на дискретизация

[ctx: #614]
en: Virtual folder
bg_BG: Виртуална папка

[ctx: #620]
en: Audio CDs
bg_BG: Аудио дискове

[ctx: #621]
en: Encoder
bg_BG: Кодер

[ctx: #622]
en: Quality
bg_BG: Качество

[ctx: #623]
en: Bitrate
bg_BG: Побитова скорост

[ctx: #624]
en: Include track number
bg_BG: Добави номера на песента

[ctx: #625]
en: All songs of
bg_BG: Всички песни на

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
bg_BG: Следени сериали

[ctx: #629]
en: View mode
bg_BG: Изглед (режим)

[ctx: #630]
en: Normal
bg_BG: Нормален

[ctx: #631]
en: Zoom
bg_BG: Мащабиране

[ctx: #632]
en: Stretch 4:3
bg_BG: Разтягане до 4:3

[ctx: #633]
en: Wide zoom
bg_BG: Широко мащабиране

[ctx: #634]
en: Stretch 16:9
bg_BG: Разтягане до 16:9

[ctx: #635]
en: Original size
bg_BG: Оригинален размер

[ctx: #636]
en: Custom
bg_BG: Персонален

[ctx: #637]
en: ReplayGain
bg_BG: Нормализация на звука

[ctx: #638]
en: Volume adjustments
bg_BG: Регулирай силата на звука

[ctx: #639]
en: Use track levels
bg_BG: С нива от песните

[ctx: #640]
en: Use album levels
bg_BG: С нива от албумите

[ctx: #641]
en: Files with ReplayGain information
bg_BG: Файлове с информация за нормализация на звука

[ctx: #642]
en: Files without ReplayGain information
bg_BG: Файлове без информация за нормализация на звука

[ctx: #643]
en: Avoid clipping protection on ReplayGained files
bg_BG: Избягвай защитата против отрязване на файловете чрез нормализация на звука

[ctx: #644]
en: Stretch 16:9 - Nonlinear
bg_BG: Разтягане до 16:9 - Нелинейно

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
bg_BG: Трябва да се разопакова голям файл. Да се изпълни ли?

[ctx: #646]
en: Remove from library
bg_BG: Премахни от библиотеката

[ctx: #647]
en: Export video library
bg_BG: Изнасяне на видео библиотека

[ctx: #648]
en: Import video library
bg_BG: Внасяне на видео библиотека

[ctx: #649]
en: Importing
bg_BG: Внасяне

[ctx: #650]
en: Exporting
bg_BG: Изнасяне

[ctx: #651]
en: Browse for library
bg_BG: Преглед за библиотека

[ctx: #652]
en: Years
bg_BG: Години

[ctx: #653]
en: Update library
bg_BG: Обнови библиотеката

[ctx: #654]
en: Show debug information
bg_BG: Показвай дебъг информация

[ctx: #655]
en: Browse for executable
bg_BG: Преглед за изпълними файлове

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
bg_BG: Преглед за плейлист

[ctx: #657]
en: Browse for folder
bg_BG: Преглед за папка

[ctx: #658]
en: Song information
bg_BG: Информация за песента

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
bg_BG: Нелинейно разтягане

[ctx: #660]
en: Volume amplification
bg_BG: Усилване на звука

[ctx: #661]
en: Choose export folder
bg_BG: Изберете папка за изнасянето

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
bg_BG: Файлът вече не е наличен.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
bg_BG: Да бъде ли премахнат от библиотеката?

[ctx: #664]
en: Browse for script
bg_BG: Преглед за скрипт

[ctx: #665]
en: Compression level
bg_BG: Степен на компресиране

[ctx: #666]
en: Enable component-specific logging
bg_BG: Записвай определени компоненти в журнала

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital (AC3) transcoding
bg_BG: Включи Dolby Digital (AC3) преобразуване

[ctx: #668]
en: Specify component-specific logging...
bg_BG: Компоненти за включване в журнала…

[ctx: #669]
en: Verbose logging for the [B]SMB[/B] library
bg_BG: Подробен журнал за библиотеката [B]SMB[/B]

[ctx: #670]
en: Verbose logging for the [B]libcURL[/B] library (HTTP(S), DAV)
bg_BG: Подробен журнал за библиотеката [B]libcURL[/B] (HTTP(S), DAV)

[ctx: #672]
en: Verbose logging for the [B]FFmpeg[/B] libraries
bg_BG: Подробен журнал за библиотеките [B]FFMPEG[/B]

[ctx: #674]
en: Verbose logging for [B]D-Bus[/B] calls
bg_BG: Подробен журнал за [B]D-Bus[/B] calls

[ctx: #675]
en: Verbose logging for [B]JSON-RPC[/B] requests
bg_BG: Подробен журнал за заявките от тип [B]JSON-RPC[/B]

[ctx: #676]
en: Verbose logging for the [B]Audio[/B] component
bg_BG: Подробен журнал за компонента за [B]звук[/B]

[ctx: #677]
en: Verbose logging for the [B]AirTunes[/B] library
bg_BG: Подробен журнал за библиотеката [B]AirTunes[/B]

[ctx: #678]
en: Verbose logging for the [B]UPnP[/B] components
bg_BG: Подробен журнал за компонентите за [B]UPnP[/B]

[ctx: #679]
en: Verbose logging for the [B]libCEC[/B] library
bg_BG: Подробен журнал за библиотеката [B]libCEC[/B]

[ctx: #680]
en: Verbose logging for the [B]Video[/B] component
bg_BG: Подробен журнал за компонента за [B]видео[/B]

[ctx: #681]
en: Verbose logging for the [B]Webserver[/B] component
bg_BG: Подробен журнал за компонента за [B]уеб сървъра[/B]

[ctx: #682]
en: Verbose logging for the [B]Database[/B] component
bg_BG: Подробен журнал за компонента за [B]база данни[/B]

[ctx: #683]
en: Verbose logging of [B]audio/video timing information[/B]
bg_BG: Подробен журнал за [B]информацията за времената на звука/видеото[/B]

[ctx: #684]
en: Verbose logging of [B]Windowing[/B] component
bg_BG: Подробен журнал за компонента за [B]прозорците[/B]

[ctx: #685]
en: Verbose logging of [B]PVR[/B] component
bg_BG: Подробен журнал за компонента за [B]ПВР[/B]

[ctx: #686]
en: Verbose logging of [B]EPG[/B] component
bg_BG: Подробен журнал за компонента за [B]справочника[/B]

[ctx: #687]
en: From metadata
bg_BG: От мета-данните

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
bg_BG: Почистване на библиотеката

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
bg_BG: Премахване на стари песни от библиотеката

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
bg_BG: Пътят е бил сканиран преди

[ctx: #705]
en: Network
bg_BG: Мрежа

[ctx: #706]
en: Server
bg_BG: Сървър

[ctx: #708]
en: Use proxy server
bg_BG: Ползвай прокси сървър

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
bg_BG: Интернет Протокол (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
bg_BG: Посочен е невалиден порт. Стойността може да е между 1 и 65535.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
bg_BG: HTTP прокси

[ctx: #715]
en: Assignment
bg_BG: Назначение

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
bg_BG: Автоматично (DHCP) [динамично конфигуриране]

[ctx: #717]
en: Manual (static)
bg_BG: Ръчно (Статично)

[ctx: #719]
en: IP address
bg_BG: IP адрес

[ctx: #720]
en: Netmask
bg_BG: Маска

[ctx: #721]
en: Default gateway
bg_BG: Стандартен шлюз

[ctx: #722]
en: DNS server
bg_BG: DNS сървър

[ctx: #723]
en: Save & restart
bg_BG: Запиши и рестартирай

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
bg_BG: Посочен е невалиден адрес. Стойността трябва да е AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
bg_BG: с числа между 0 и 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
bg_BG: Промените не са записани. Продължаване без записване?

[ctx: #727]
en: Web server
bg_BG: Уеб сървър

[ctx: #728]
en: FTP server
bg_BG: FTP сървър

[ctx: #729]
en: Enable SSL
bg_BG: Включване на SSL

[ctx: #730]
en: Port
bg_BG: Порт

[ctx: #731]
en: Black
bg_BG: Черен

[ctx: #732]
en: Save & apply
bg_BG: Запиши и приложи

[ctx: #733]
en: Password
bg_BG: Парола

[ctx: #734]
en: No pass
bg_BG: Без парола

[ctx: #735]
en: Character set
bg_BG: Набор от знаци

[ctx: #736]
en: Style
bg_BG: Стил

[ctx: #737]
en: Colour
bg_BG: Цвят

[ctx: #738]
en: Normal
bg_BG: Нормален

[ctx: #739]
en: Bold
bg_BG: Удебелен

[ctx: #740]
en: Italics
bg_BG: Наклонен

[ctx: #741]
en: Bold italics
bg_BG: Удебелен и наклонен

[ctx: #742]
en: White
bg_BG: Бял

[ctx: #743]
en: Yellow
bg_BG: Жълт

[ctx: #744]
en: Files
bg_BG: Файлове

[ctx: #745]
en: Background colour
bg_BG: Цвят на фона

[ctx: #746]
en: Background opacity
bg_BG: Плътност на фона

[ctx: #747]
en: Error loading image
bg_BG: Възникна грешка при зареждането на снимка

[ctx: #748]
en: Edit path
bg_BG: Редактиране на пътя

[ctx: #749]
en: Mirror image
bg_BG: Огледален образ

[ctx: #750]
en: Are you sure?
bg_BG: Сигурни ли сте?

[ctx: #751]
en: Removing source
bg_BG: Премахване на източник

[ctx: #754]
en: Add program link
bg_BG: Добави връзка към програма

[ctx: #755]
en: Edit program path
bg_BG: Редактиране на пътя до програмата

[ctx: #756]
en: Edit program name
bg_BG: Редактирай името на програмата

[ctx: #757]
en: Edit path depth
bg_BG: Редактирай дълбочина на пътя

[ctx: #759]
en: View: Big list
bg_BG: Изглед: Голям списък

[ctx: #760]
en: Yellow
bg_BG: Жълт

[ctx: #761]
en: White
bg_BG: Бял

[ctx: #762]
en: Blue
bg_BG: Син

[ctx: #763]
en: Bright green
bg_BG: Светло син

[ctx: #764]
en: Yellow green
bg_BG: Жълто-зелен

[ctx: #765]
en: Cyan
bg_BG: Синьо-зелен

[ctx: #766]
en: Light grey
bg_BG: Светло сив

[ctx: #767]
en: Grey
bg_BG: Сив

[ctx: #770]
en: Error {0:d}: share not available
bg_BG: Грешка {0:d}: споделеното място е недостъпно

[ctx: #772]
en: Audio
bg_BG: Аудио

[ctx: #773]
en: Seeking
bg_BG: Превъртане

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
bg_BG: Папка за презентация

[ctx: #775]
en: Network interface
bg_BG: Мрежови интерфейс

[ctx: #776]
en: Wireless network name (ESSID)
bg_BG: Име на безжичната мрежа (ESSID)

[ctx: #777]
en: Wireless password
bg_BG: Парола на безжична мрежа

[ctx: #778]
en: Wireless security
bg_BG: Защита на безжичната мрежа

[ctx: #779]
en: Save and apply network interface settings
bg_BG: Запиши и приложи настройките на мрежовия интерфейс

[ctx: #780]
en: No encryption
bg_BG: Без шифроване

[ctx: #784]
en: Applying network interface settings. Please wait.
bg_BG: Прилагане на настройките. Моля, изчакайте.

[ctx: #785]
en: Network interface restarted successfully.
bg_BG: Мрежовият интерфейс е рестартиран успешно.

[ctx: #786]
en: Network interface did not start successfully.
bg_BG: Мрежовият интерфейс не стартира успешно.

[ctx: #787]
en: Interface disabled
bg_BG: Интерфейсът е изключен

[ctx: #788]
en: Network interface disabled successfully.
bg_BG: Мрежовият интерфейс е изключен успешно.

[ctx: #789]
en: Wireless network name (ESSID)
bg_BG: Име на безжичната мрежа (ESSID)

[ctx: #790]
en: Remote control
bg_BG: Дистанционно

[ctx: #791]
en: Allow remote control by programs on this system
bg_BG: Управление от други програми на системата

[ctx: #792]
en: Port
bg_BG: Порт

[ctx: #793]
en: Port range
bg_BG: Порт (диапазон)

[ctx: #794]
en: Allow remote control by programs on other systems
bg_BG: Управление от програми на други системи

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
bg_BG: Първоначално забавяне преди отчитане на повторения (мс)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
bg_BG: Интервал между повторенията (мс)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
bg_BG: Максимален брой клиенти

[ctx: #798]
en: Internet access
bg_BG: Достъп до Интернет

[ctx: #799]
en: Library update
bg_BG: Обновяване на библиотека

[ctx: #802]
en: {0:s} of {1:s} available
bg_BG: Налични: {0:s} от {1:s}

[ctx: #803]
en: Type
bg_BG: Тип

[ctx: #804]
en: Search guide for
bg_BG: Търсене в ръководството за

[ctx: #805]
en: Enter the search string to use to lookup matching events in the guide
bg_BG: Въведете текст, за който да се потърси съвпадение в събитията на справочника

[ctx: #806]
en: Fulltext search (or title search only)
bg_BG: Търсене в целия текст (или само в заглавията)

[ctx: #807]
en: Any day
bg_BG: Кой да е ден

[ctx: #808]
en: Every day
bg_BG: Всеки ден

[ctx: #809]
en: Any channel
bg_BG: Кой да е канал

[ctx: #810]
en: Start any time
bg_BG: Започващи в което и да е време

[ctx: #811]
en: Recording group
bg_BG: Група за запис

[ctx: #812]
en: Prevent duplicate episodes
bg_BG: Без дублиране на епизодите

[ctx: #813]
en: Start padding time
bg_BG: Допълнително време в началото

[ctx: #814]
en: End padding time
bg_BG: Допълнително време в края

[ctx: #815]
en: Record all episodes
bg_BG: Записване на всички епизоди

[ctx: #816]
en: Record only new episodes
bg_BG: Записване само на нови епизоди

[ctx: #817]
en: End any time
bg_BG: Свършващи в което и да е време

[ctx: #818]
en: Max recordings
bg_BG: Макс. брой записи

[ctx: #820]
en: One time
bg_BG: Еднократно

[ctx: #821]
en: One time (guide-based)
bg_BG: Еднократно (според справочника)

[ctx: #822]
en: Timer rule
bg_BG: Правило на брояча

[ctx: #823]
en: Timer rule (guide-based)
bg_BG: Правило на брояча (според справочника)

[ctx: #828]
en: Timer rule deleted
bg_BG: Правилото на брояча е изтрито

[ctx: #831]
en: Mondays
bg_BG: понеделници

[ctx: #832]
en: Tuesdays
bg_BG: вторници

[ctx: #833]
en: Wednesdays
bg_BG: среди

[ctx: #834]
en: Thursdays
bg_BG: четвъртъци

[ctx: #835]
en: Fridays
bg_BG: петъци

[ctx: #836]
en: Saturdays
bg_BG: съботи

[ctx: #837]
en: Sundays
bg_BG: недели

[ctx: #840]
en: Do you only want to delete this timer or also the timer rule that has scheduled it?
bg_BG: Само този брояч ли искате да изтриете, или и правилото, което го е създало?

[ctx: #841]
en: Only this
bg_BG: Само този

[ctx: #843]
en: Activate
bg_BG: Включване

[ctx: #844]
en: Deactivate
bg_BG: Изключване

[ctx: #845]
en: Are you sure you want to delete this timer rule and all timers it has scheduled?
bg_BG: Наистина ли желаете да изтриете това правило и всички броячи, които то е създало?

[ctx: #846]
en: Are you sure you want to delete this timer?
bg_BG: Наистина ли желаете да изтриете брояча?

[ctx: #847]
en: Confirm stop recording
bg_BG: Потвърждаване на спирането на записа

[ctx: #848]
en: Are you sure you want to stop this recording?
bg_BG: Наистина ли желаете да спрете записа?

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
bg_BG: Въведеният номер на порт е невалиден

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
bg_BG: Номерът на порта трябва да е в интервала 1-65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
bg_BG: Номерът на порта трябва да е в интервала 1024-65535

[ctx: #997]
en: Add pictures...
bg_BG: Добавяне на снимки…

[ctx: #998]
en: Add music...
bg_BG: Добавяне на музика…

[ctx: #999]
en: Add videos...
bg_BG: Добавяне на видео…

[ctx: #1000]
en: Preview
bg_BG: Преглед

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
bg_BG: Не може да бъде осъществена връзка

[ctx: #1002]
en: The connection to the network location couldn't be established. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
bg_BG: Не може да се осъществи връзка с мрежовия ресурс. Вероятна причина е липса на връзка към мрежата. Желаете ли да бъде добавен, въпреки това?

[ctx: #1006]
en: IP address
bg_BG: IP адрес

[ctx: #1007]
en: Add network location
bg_BG: Добавяне на място от мрежата

[ctx: #1008]
en: Protocol
bg_BG: Протокол

[ctx: #1009]
en: Server address
bg_BG: Адрес на сървъра

[ctx: #1010]
en: Server name
bg_BG: Име на сървъра

[ctx: #1011]
en: Remote path
bg_BG: Отдалечен път

[ctx: #1012]
en: Shared folder
bg_BG: Споделена папка

[ctx: #1013]
en: Port
bg_BG: Порт

[ctx: #1014]
en: Username
bg_BG: Потребителско име

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
bg_BG: Преглед за мрежови сървър

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
bg_BG: Въведете мрежовия адрес на сървъра

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
bg_BG: Въведете път на сървъра

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
bg_BG: Въведете номер на порта

[ctx: #1019]
en: Enter the username
bg_BG: Въведете потребителско име

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
bg_BG: Въведете път или прегледайте за медийни файлове.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media source.
bg_BG: Въведете име за медийния източник.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
bg_BG: Преглед за нов споделен ресурс

[ctx: #1024]
en: Browse
bg_BG: Прегледай

[ctx: #1025]
en: Couldn't retrieve directory information. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
bg_BG: Извличането на информация за папката не е възможно. Вероятна причина е липса на връзка към мрежата. Желаете ли да бъде добавена, въпреки това?

[ctx: #1026]
en: Add source
bg_BG: Добавяне на източник

[ctx: #1027]
en: Edit source
bg_BG: Редактирай източника

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
bg_BG: Въведете нов етикет

[ctx: #1030]
en: Browse for image
bg_BG: Преглед за картина

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
bg_BG: Преглед за папка с картини

[ctx: #1032]
en: Add network location...
bg_BG: Добави място от мрежата…

[ctx: #1033]
en: Browse for file
bg_BG: Преглед за файл

[ctx: #1034]
en: Submenu
bg_BG: Подменю

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
bg_BG: Бутони в подменюто

[ctx: #1036]
en: Favourites
bg_BG: Любими

[ctx: #1037]
en: Video add-ons
bg_BG: Добавки тип видео

[ctx: #1038]
en: Music add-ons
bg_BG: Добавки тип аудио

[ctx: #1039]
en: Picture add-ons
bg_BG: Добавки тип снимки

[ctx: #1040]
en: Loading directory
bg_BG: Зареждане на директория

[ctx: #1041]
en: Retrieved {0:d} items
bg_BG: Извлечени елементи: {0:d}

[ctx: #1042]
en: Retrieved {0:d} of {1:d} items
bg_BG: Извлечени елементи: {0:d} от {1:d}

[ctx: #1043]
en: Program add-ons
bg_BG: Добавки тип програми

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
bg_BG: Изберете миниатюра за приставката

[ctx: #1046]
en: Access points
bg_BG: Точки за достъп

[ctx: #1047]
en: Other...
bg_BG: Други…

[ctx: #1048]
en: Username
bg_BG: Потребителско име

[ctx: #1049]
en: Script settings
bg_BG: Настройки на скрипта

[ctx: #1050]
en: Singles
bg_BG: Единични

[ctx: #1051]
en: Enter web address
bg_BG: Въведете уеб адрес

[ctx: #1180]
en: Proxy type
bg_BG: Тип прокси

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote DNS resolving
bg_BG: SOCKS5 с отдалечено DNS разрешаване

[ctx: #1200]
en: SMB client
bg_BG: SMB клиент

[ctx: #1202]
en: Workgroup
bg_BG: Работна група

[ctx: #1203]
en: Default username
bg_BG: Стандартно потребителско име

[ctx: #1204]
en: Default password
bg_BG: Стандартна парола

[ctx: #1207]
en: WINS server
bg_BG: WINS сървър

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
bg_BG: Монтиране на SMB споделени ресурси

[ctx: #1210]
en: Remove
bg_BG: Премахни

[ctx: #1211]
en: Music
bg_BG: Музика

[ctx: #1212]
en: Video
bg_BG: Видео

[ctx: #1213]
en: Pictures
bg_BG: снимки

[ctx: #1214]
en: Files
bg_BG: Файлове

[ctx: #1215]
en: Music & video
bg_BG: Музика и видео

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
bg_BG: Музика и снимки

[ctx: #1217]
en: Music & files
bg_BG: Музика и файлове

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
bg_BG: Видео и снимки

[ctx: #1219]
en: Video & files
bg_BG: Видео и файлове

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
bg_BG: Снимки и файлове

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
bg_BG: Музика, видео и снимки

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
bg_BG: Музика, видео, снимки и файлове

[ctx: #1223]
en: Disabled
bg_BG: Изключено

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
bg_BG: Файлове, музика и видео

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
bg_BG: Файлове, снимки и музика

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
bg_BG: Файлове, снимки и видео

[ctx: #1229]
en: Music & programs
bg_BG: Музика и програми

[ctx: #1230]
en: Video & programs
bg_BG: Видео и програми

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
bg_BG: Снимки и програми

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
bg_BG: Музика, видео, снимки и програми

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
bg_BG: Програми, видео и музика

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
bg_BG: Програми, снимки и музика

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
bg_BG: Програми, снимки и видео

[ctx: #1260]
en: Announce services to other systems
bg_BG: Обявявай услугите пред другите системи

[ctx: #1268]
en: Enable AirPlay "Videos" and "Pictures" support
bg_BG: Поддръжка на видео и снимки чрез AirPlay

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
bg_BG: Разреши регулирането силата на звука

[ctx: #1270]
en: Enable AirPlay support
bg_BG: Включи поддръжката за AirPlay

[ctx: #1271]
en: Device name
bg_BG: Име на устройството

[ctx: #1272]
en: Use password protection
bg_BG: Защити с парола

[ctx: #1275]
en: Filter {0:s}
bg_BG: Филтриране на {0:s}

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
bg_BG: Персонално аудио устройство

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
bg_BG: Задайте устройство, което да декодира звука

[ctx: #1302]
en: Volume control steps
bg_BG: Стъпки за контрол силата на звука

[ctx: #1375]
en: Temperature
bg_BG: Температура

[ctx: #1376]
en: Pressure
bg_BG: Налягане

[ctx: #1377]
en: Proximity
bg_BG: Близост

[ctx: #1378]
en: Intensity
bg_BG: Интензитет

[ctx: #1379]
en: Ragged
bg_BG: Остро

[ctx: #1380]
en: Very
bg_BG: Много

[ctx: #1381]
en: Extreme
bg_BG: Изключително

[ctx: #1382]
en: Whirls
bg_BG: Вихрушки

[ctx: #1383]
en: Sky is clear
bg_BG: Ясно небе

[ctx: #1384]
en: Broken
bg_BG: Повредена

[ctx: #1385]
en: Tornado
bg_BG: Торнадо

[ctx: #1386]
en: Tropical
bg_BG: Тропически

[ctx: #1387]
en: Hurricane
bg_BG: Ураган

[ctx: #1388]
en: Cold
bg_BG: Студено

[ctx: #1389]
en: Windy
bg_BG: Ветровито

[ctx: #1390]
en: Settings
bg_BG: Настройки

[ctx: #1391]
en: Breeze
bg_BG: Бриз

[ctx: #1392]
en: Gentle
bg_BG: Меко

[ctx: #1393]
en: High wind, near gale
bg_BG: Силен вятър, почти буря

[ctx: #1394]
en: Severe
bg_BG: Сурово

[ctx: #1395]
en: Violent
bg_BG: Бурно

[ctx: #1396]
en: Drifting
bg_BG: Плаващи

[ctx: #1397]
en: and
bg_BG: и

[ctx: #1398]
en: Freezing
bg_BG: Замръзване

[ctx: #1399]
en: Late
bg_BG: Късно

[ctx: #1400]
en: Isolated
bg_BG: Изолирано

[ctx: #1401]
en: Thundershowers
bg_BG: Дъжд с гръмотевици

[ctx: #1402]
en: Thunder
bg_BG: Гръм

[ctx: #1403]
en: Sun
bg_BG: Слънце

[ctx: #1404]
en: Heavy
bg_BG: Тежък

[ctx: #1405]
en: in
bg_BG: в

[ctx: #1407]
en: Vicinity
bg_BG: Околността

[ctx: #1408]
en: Ice
bg_BG: Лед

[ctx: #1409]
en: Crystals
bg_BG: Кристали

[ctx: #1410]
en: Calm
bg_BG: Спокойно

[ctx: #1411]
en: with
bg_BG: с

[ctx: #1412]
en: windy
bg_BG: ветровито

[ctx: #1414]
en: Thunderstorm
bg_BG: Гръмотевична буря

[ctx: #1415]
en: Drizzle
bg_BG: Ръмеж

[ctx: #1416]
en: Foggy
bg_BG: Мъгливо

[ctx: #1417]
en: Grains
bg_BG: Градушка

[ctx: #1418]
en: Thunderstorms
bg_BG: Гръмотевични бури

[ctx: #1419]
en: Shallow
bg_BG: Незначително

[ctx: #1420]
en: Moderate
bg_BG: Умерено

[ctx: #1421]
en: Very high
bg_BG: Много високо

[ctx: #1422]
en: Windy
bg_BG: Ветровито

[ctx: #1423]
en: Mist
bg_BG: Мъгла

[ctx: #1424]
en: Overcast
bg_BG: Плътна облачност

[ctx: #1425]
en: Pellets
bg_BG: Град

[ctx: #1426]
en: Hail
bg_BG: Градушка

[ctx: #1427]
en: Smoke
bg_BG: Дим

[ctx: #1428]
en: Volcanic
bg_BG: Вулканично

[ctx: #1429]
en: Ash
bg_BG: Пепел

[ctx: #1430]
en: Widespread
bg_BG: Повсеместни

[ctx: #1431]
en: Dust
bg_BG: Прах

[ctx: #1432]
en: Sand
bg_BG: Пясък

[ctx: #1433]
en: Spray
bg_BG: Ръмеж

[ctx: #1434]
en: Whirls
bg_BG: Вихрушки

[ctx: #1435]
en: Sandstorm
bg_BG: Пясъчна буря

[ctx: #1436]
en: Blowing
bg_BG: Виелица

[ctx: #1437]
en: Pellet
bg_BG: Град

[ctx: #1438]
en: Small
bg_BG: Малка

[ctx: #1439]
en: and
bg_BG: и

[ctx: #1440]
en: Sleet
bg_BG: Суграшица

[ctx: #1441]
en: with
bg_BG: с

[ctx: #1442]
en: Chance
bg_BG: Вероятност

[ctx: #1443]
en: of
bg_BG: от

[ctx: #1444]
en: Funnel
bg_BG: Вихър

[ctx: #1445]
en: Cloud
bg_BG: Облачно

[ctx: #1446]
en: Unknown
bg_BG: Неизвестно

[ctx: #1447]
en: Squalls
bg_BG: Вихрушки

[ctx: #1448]
en: Precipitation
bg_BG: Валежи

[ctx: #1449]
en: Partial
bg_BG: Частично

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
bg_BG: "Приспиване" на екрана при бездействие

[ctx: #2050]
en: Runtime
bg_BG: Времетраене

[ctx: #2080]
en: Empty list
bg_BG: Празен списък

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
bg_BG: Отвори родителския списък, защото активният списък е празен

[ctx: #2101]
en: Newer version needed. Check the log for more information about this message.
bg_BG: Необходима е нова версия. Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #2102]
en: {0:s} error
bg_BG: Грешка в „{0:s}“

[ctx: #2103]
en: Add-on error
bg_BG: Грешка в добавка

[ctx: #2104]
en: Check the log for more information.
bg_BG: Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #10000]
en: Home
bg_BG: Начален

[ctx: #10001]
en: Programs
bg_BG: Програми

[ctx: #10002]
en: Pictures
bg_BG: Снимки

[ctx: #10003]
en: File manager
bg_BG: Диспечер на файлове

[ctx: #10004]
en: Settings
bg_BG: Настройване

[ctx: #10005]
en: Not available
bg_BG: Не е налична

[ctx: #10006]
en: N/A
bg_BG: Няма

[ctx: #10007]
en: System information
bg_BG: Информация за системата

[ctx: #10008]
en: Play next
bg_BG: Възпроизведи след текущия елемент

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen calibration
bg_BG: Настройки - Видео - Калибриране на екрана

[ctx: #10016]
en: Settings - System
bg_BG: Настройки – Система

[ctx: #10018]
en: Settings - Service
bg_BG: Настройки – Услуги

[ctx: #10021]
en: Settings - TV
bg_BG: Настройки – ТВ

[ctx: #10022]
en: Settings - Games
bg_BG: Настройки – Игри

[ctx: #10024]
en: Titles
bg_BG: Заглавия

[ctx: #10025]
en: Videos
bg_BG: Видео

[ctx: #10028]
en: Videos / Playlist
bg_BG: Видео / Плейлист

[ctx: #10029]
en: Login screen
bg_BG: Екран за влизане

[ctx: #10030]
en: Settings - Player
bg_BG: Настройки – Плейър

[ctx: #10031]
en: Settings - Media
bg_BG: Настройки – Медийни

[ctx: #10032]
en: Settings - Interface
bg_BG: Настройки – Интерфейс

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
bg_BG: Настройки – Профили

[ctx: #10035]
en: Skin Settings
bg_BG: Настройки на облика

[ctx: #10036]
en: Basic
bg_BG: Основни

[ctx: #10037]
en: Standard
bg_BG: Стандартни

[ctx: #10038]
en: Advanced
bg_BG: За напреднали

[ctx: #10039]
en: Expert
bg_BG: За експерти

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
bg_BG: Браузър за добавки

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
bg_BG: Нулирай горните настройки

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
bg_BG: Наистина ли желаете нулирането на настройките от категорията?

[ctx: #10043]
en: Help
bg_BG: Помощ

[ctx: #10044]
en: No help available
bg_BG: Не е налична помощ

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
bg_BG: Нулира всички видими настройки към стандартните им стойности.

[ctx: #10046]
en: No categories available
bg_BG: Няма налични категории

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
bg_BG: Променете нивото на настройките, за да видите допълнителните категории от настройки.

[ctx: #10048]
en: Add video source
bg_BG: Добавяне източник на видео

[ctx: #10049]
en: Add music source
bg_BG: Добавяне източник на музика

[ctx: #10050]
en: Event log
bg_BG: Журнал за събития

[ctx: #10051]
en: Add program source
bg_BG: Добавяне източник на програми

[ctx: #10052]
en: Add file source
bg_BG: Добавяне на източник

[ctx: #10053]
en: Edit video source
bg_BG: Редактиране източник на видео

[ctx: #10054]
en: Edit music source
bg_BG: Редактиране източник на музика

[ctx: #10055]
en: Edit picture source
bg_BG: Редактиране източник на снимки

[ctx: #10056]
en: Edit program source
bg_BG: Редактиране източник на програми

[ctx: #10057]
en: Edit file source
bg_BG: Редактиране на източник

[ctx: #10099]
en: Pointer
bg_BG: Курсор

[ctx: #10100]
en: Yes / No dialog
bg_BG: Прозорец тип „да/не“

[ctx: #10101]
en: Progress dialog
bg_BG: Прозорец за напредък

[ctx: #10103]
en: Virtual keyboard
bg_BG: Виртуална клавиатура

[ctx: #10104]
en: Volume bar
bg_BG: Лента за силата на звука

[ctx: #10106]
en: Context menu
bg_BG: Контекстно меню

[ctx: #10107]
en: Notification dialog
bg_BG: Прозорец за известие

[ctx: #10109]
en: Numeric Input
bg_BG: Въвеждане на числа

[ctx: #10110]
en: Gamepad input
bg_BG: Вход от контролер

[ctx: #10111]
en: Shutdown menu
bg_BG: Меню за изключване

[ctx: #10114]
en: Player controls
bg_BG: Бутони на плейър

[ctx: #10115]
en: Seek bar
bg_BG: Лента за превъртане

[ctx: #10116]
en: Player process info
bg_BG: Инф. за процеса на плейъра

[ctx: #10120]
en: Music OSD
bg_BG: Екранно меню за музика

[ctx: #10122]
en: Visualization preset list
bg_BG: Списък от шаблони за визуализация

[ctx: #10123]
en: Video OSD settings
bg_BG: Настройки на екранното меню за видео

[ctx: #10124]
en: Audio OSD settings
bg_BG: Настройки на екранното меню за аудио

[ctx: #10125]
en: Video bookmarks
bg_BG: Видео отметки

[ctx: #10126]
en: File browser
bg_BG: Браузър за файлове

[ctx: #10127]
en: channels
bg_BG: канала

[ctx: #10128]
en: Network setup
bg_BG: Настройки на мрежата

[ctx: #10129]
en: Media source
bg_BG: Медийни източници

[ctx: #10130]
en: Profile settings
bg_BG: Настройки на профила

[ctx: #10131]
en: Lock settings
bg_BG: Заключи настройките

[ctx: #10132]
en: Content settings
bg_BG: Настройки на съдържанието

[ctx: #10134]
en: Favourites
bg_BG: Любими

[ctx: #10135]
en: Song info
bg_BG: Информация за песен

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
bg_BG: Редактор на "умни" плейлисти

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
bg_BG: Редактор на правила за "умни" плейлисти

[ctx: #10139]
en: Picture info
bg_BG: Информация за снимка

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
bg_BG: Настройки на добавките

[ctx: #10142]
en: Fullscreen info
bg_BG: Информация на цял екран

[ctx: #10145]
en: Slider dialog
bg_BG: Прозорец за плъзгане

[ctx: #10146]
en: Add-on info
bg_BG: Информация за добавка

[ctx: #10147]
en: Text viewer
bg_BG: Преглед на текст

[ctx: #10150]
en: Peripheral settings
bg_BG: Настройки на периферно устройство

[ctx: #10151]
en: Extended progress dialog
bg_BG: Разширен прозорец за напредъка

[ctx: #10152]
en: Media filter
bg_BG: Медиен филтър

[ctx: #10153]
en: Subtitle search
bg_BG: Търсене на субтитри

[ctx: #10157]
en: OSD CMS settings
bg_BG: Настройка на цветовете в екранното меню

[ctx: #10159]
en: Subtitle OSD settings
bg_BG: Настройки на екранното меню за субтитрите

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
bg_BG: Търсене на субтитри…

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
bg_BG: Търсене или кеширане на субтитри…

[ctx: #10212]
en: terminating
bg_BG: прекратяване

[ctx: #10213]
en: buffering
bg_BG: буфериране

[ctx: #10214]
en: Opening stream
bg_BG: Отваряне на поток

[ctx: #10500]
en: Music playlist
bg_BG: Музикален плейлист

[ctx: #10502]
en: Music
bg_BG: Музика

[ctx: #10503]
en: Music playlist editor
bg_BG: Редактор на музикален плейлист

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
bg_BG: Топ 100 на песните

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
bg_BG: Топ 100 на албумите

[ctx: #10506]
en: Programs
bg_BG: Програми

[ctx: #10507]
en: Configuration
bg_BG: Настройване

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
bg_BG: Прогноза за времето

[ctx: #10509]
en: Network gaming
bg_BG: Мрежови игри

[ctx: #10510]
en: Extensions
bg_BG: Разширения

[ctx: #10511]
en: System info
bg_BG: Системна информация

[ctx: #10516]
en: Music - Library
bg_BG: Музика - Библиотека

[ctx: #10517]
en: Now playing - Music
bg_BG: Възпроизвежда - Музика

[ctx: #10522]
en: Now playing - Videos
bg_BG: Възпроизвежда - Видео

[ctx: #10523]
en: Album information
bg_BG: Инф. за албума

[ctx: #10524]
en: Movie information
bg_BG: Информация за филми

[ctx: #10550]
en: Teletext
bg_BG: Телетекст

[ctx: #10600]
en: PVR guide info
bg_BG: Инф. за справочник – ПВР

[ctx: #10601]
en: PVR recording info
bg_BG: Инф. за запис – ПВР

[ctx: #10602]
en: PVR timer setting
bg_BG: Инф. за брояч – ПВР

[ctx: #10603]
en: PVR group manager
bg_BG: Управление на групи – ПВР

[ctx: #10604]
en: PVR channel manager
bg_BG: Управление на канали – ПВР

[ctx: #10605]
en: PVR guide search
bg_BG: Търсене в справочника – ПВР

[ctx: #10606]
en: PVR channel scan
bg_BG: Търсене на канали – ПВР

[ctx: #10607]
en: PVR update progress
bg_BG: Напредък по обновяването – ПВР

[ctx: #10608]
en: PVR OSD channels
bg_BG: Канали в екранното меню – ПВР

[ctx: #10609]
en: PVR OSD guide
bg_BG: Справочник в екранното меню – ПВР

[ctx: #10610]
en: PVR radio RDS info
bg_BG: Система за предаване на данни за радио – ПВР

[ctx: #10611]
en: PVR recording setting
bg_BG: Настройка за запис – ПВР

[ctx: #10700]
en: TV channels
bg_BG: ТВ канали

[ctx: #10701]
en: TV recordings
bg_BG: ТВ записи

[ctx: #10702]
en: TV guide
bg_BG: ТВ справочник

[ctx: #10703]
en: TV timers
bg_BG: ТВ броячи

[ctx: #10704]
en: TV search
bg_BG: Търсене на ТВ

[ctx: #10705]
en: Radio channels
bg_BG: Радио канали

[ctx: #10706]
en: Radio recordings
bg_BG: Радио записи

[ctx: #10707]
en: Radio guide
bg_BG: Радио справочник

[ctx: #10708]
en: Radio timers
bg_BG: Радио броячи

[ctx: #10709]
en: Radio search
bg_BG: Търсене на радиа

[ctx: #10710]
en: TV timer rules
bg_BG: Правила за ТВ броячи

[ctx: #10711]
en: Radio timer rules
bg_BG: Правила за радио броячи

[ctx: #10800]
en: Fullscreen live TV
bg_BG: ТВ на живо на цял екран

[ctx: #10801]
en: Fullscreen radio
bg_BG: Радио на цял екран

[ctx: #10820]
en: Game video filter
bg_BG: Филтър видео в игра

[ctx: #10821]
en: Games
bg_BG: Игри

[ctx: #10822]
en: Game OSD
bg_BG: Екранно меню в игра

[ctx: #10823]
en: Game controllers
bg_BG: Контролери за игра

[ctx: #10824]
en: Game video settings
bg_BG: Настройки за видеото в игра

[ctx: #12000]
en: Select dialog
bg_BG: Прозорец за избор

[ctx: #12001]
en: Music info
bg_BG: Информация за музика

[ctx: #12002]
en: OK dialog
bg_BG: Прозорец за одобрение

[ctx: #12003]
en: Video info
bg_BG: Информация за видео

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
bg_BG: Видео на цял екран

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
bg_BG: Аудио визуализация

[ctx: #12007]
en: Audio visualisation
bg_BG: Аудио визуализация

[ctx: #12009]
en: Rebuild index...
bg_BG: Пресъздаване на индекса…

[ctx: #12010]
en: Return to music window
bg_BG: Към прозореца с музика

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
bg_BG: Към прозореца с видео

[ctx: #12012]
en: Last used
bg_BG: Последно използвани

[ctx: #12013]
en: Install date
bg_BG: Дата на инсталиране

[ctx: #12014]
en: Last updated
bg_BG: Последно обновяване

[ctx: #12021]
en: Play from beginning
bg_BG: Възпроизведи отначало

[ctx: #12022]
en: Resume from {0:s}
bg_BG: Продължи от {0:s}

[ctx: #12023]
en: Play from beginning
bg_BG: Възпроизведи отначало

[ctx: #12321]
en: OK
bg_BG: Добре

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
bg_BG: Заключено! Въведете код…

[ctx: #12326]
en: Enter password
bg_BG: Въведете парола

[ctx: #12327]
en: Enter master code
bg_BG: Въведете главния код

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
bg_BG: Въведете код за отключване

[ctx: #12329]
en: or press "C" to cancel
bg_BG: или натиснете „C“ за отказ

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
bg_BG: Въведете комбинация от бутони с контролера и

[ctx: #12331]
en: press "OK", or "Back" to cancel
bg_BG: натиснете „Добре“ или „Назад“ за отказ

[ctx: #12332]
en: Set lock
bg_BG: Заключване

[ctx: #12333]
en: Unlock
bg_BG: Отключване

[ctx: #12334]
en: Reset lock
bg_BG: Нулирай заключването

[ctx: #12335]
en: Remove lock
bg_BG: Премахни заключването

[ctx: #12337]
en: Numeric password
bg_BG: Парола от цифри

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
bg_BG: Комбинация от бутони на геймпад

[ctx: #12339]
en: Full-text password
bg_BG: Текстова парола

[ctx: #12340]
en: Enter new password
bg_BG: Въведете нова парола

[ctx: #12341]
en: Re-enter new password
bg_BG: Въведете отново паролата

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
bg_BG: Неправилна парола,

[ctx: #12343]
en: retries left
bg_BG: оставащи опита

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
bg_BG: Въведените пароли не съвпадат.

[ctx: #12345]
en: Access denied
bg_BG: Достъпът е забранен

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
bg_BG: Достигнахте лимита на опитите за отключване.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
bg_BG: Системата ще се изключи сега.

[ctx: #12348]
en: Item locked
bg_BG: Заключен елемент

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
bg_BG: Реактивирай заключването

[ctx: #12356]
en: Change lock
bg_BG: Промени заключването

[ctx: #12357]
en: Source lock
bg_BG: Източник на заключването

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
bg_BG: Не е въведена парола. Опитайте отново.

[ctx: #12360]
en: Master lock
bg_BG: Заключване с код

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if number of master lock retries is exceeded
bg_BG: Изключи системата ако се достигне лимита на опитите за отключване с код

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid. Please enter a valid master code.
bg_BG: Главният код не е валиден. Моля, въведете валиден главен код!

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
bg_BG: Настройки и управление на файловете

[ctx: #12376]
en: Set as default for all media
bg_BG: Направи настройките стандарт

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values. Are you sure?
bg_BG: Всички предходни стойности ще бъдат нулирани. Сигурни ли сте?

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
bg_BG: Показвай всяка снимка за

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
bg_BG: Ползвай позициониране и мащабиране

[ctx: #12383]
en: 12-hour clock
bg_BG: 12 часа

[ctx: #12384]
en: 24-hour clock
bg_BG: 24 часа

[ctx: #12385]
en: Day / Month
bg_BG: Ден / Месец

[ctx: #12386]
en: Month / Day
bg_BG: Месец / Ден

[ctx: #12389]
en: Privacy policy
bg_BG: Политика на поверителност

[ctx: #12390]
en: System uptime
bg_BG: Системата работи от

[ctx: #12391]
en: Minutes
bg_BG: Минути

[ctx: #12392]
en: Hours
bg_BG: Часа

[ctx: #12393]
en: Days
bg_BG: Дни

[ctx: #12394]
en: Total uptime
bg_BG: Общо е работила

[ctx: #12395]
en: Battery level
bg_BG: Ниво на батерията

[ctx: #12600]
en: Weather
bg_BG: Времето

[ctx: #12900]
en: Screensaver
bg_BG: Скрийнсейвър

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
bg_BG: Екранно меню

[ctx: #12906]
en: Fullscreen game
bg_BG: Игра на цял екран

[ctx: #12999]
en: Startup
bg_BG: Стартиране

[ctx: #13000]
en: System
bg_BG: Система

[ctx: #13001]
en: Immediate HDD spindown
bg_BG: Незабавно спиране на въртене на твърдия диск

[ctx: #13002]
en: Video only
bg_BG: Само видео

[ctx: #13003]
en: - Delay
bg_BG: – Закъснение

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
bg_BG: - Минимално времетраене на файл

[ctx: #13005]
en: Shutdown
bg_BG: Изключване

[ctx: #13006]
en: Add picture source
bg_BG: Добавяне източник на снимки

[ctx: #13007]
en: Reset
bg_BG: Нулиране

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
bg_BG: Действие на функцията за изключване

[ctx: #13009]
en: Quit
bg_BG: Изход от Kodi

[ctx: #13010]
en: Hibernate
bg_BG: Хиберниране

[ctx: #13011]
en: Suspend
bg_BG: Заспиване

[ctx: #13012]
en: Exit
bg_BG: Изход от Kodi

[ctx: #13013]
en: Reboot
bg_BG: Рестартиране

[ctx: #13014]
en: Minimise
bg_BG: Минимизиране

[ctx: #13015]
en: Power button action
bg_BG: Действие на бутона "Захранване"

[ctx: #13016]
en: Power off system
bg_BG: Изключване на системата

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
bg_BG: Спри изкл. при бездействие

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
bg_BG: Изключване при бездействие

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
bg_BG: Активна ли е друга сесия? Вероятно чрез SSH.

[ctx: #13021]
en: Mounted removable storage device
bg_BG: Монтирано е сменяемо устройство за съхранение

[ctx: #13022]
en: Unsafe storage device removal
bg_BG: Опасно отстраняване на устройство за съхранение

[ctx: #13023]
en: Successfully removed storage device
bg_BG: Успешно отстранено устройство за съхранение

[ctx: #13024]
en: Joystick plugged
bg_BG: Свързан е джойстик

[ctx: #13025]
en: Joystick unplugged
bg_BG: Откачен е джойстик

[ctx: #13026]
en: Try to wakeup remote servers on access
bg_BG: Включвай отдалечените сървъри

[ctx: #13027]
en: Wake-on-LAN ({0:s})
bg_BG: Включване по LAN ({0:s})

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
bg_BG: Изчаква се свързване към мрежа…

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake-on-LAN!
bg_BG: Включването по LAN се провали!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
bg_BG: Изчаква се включването на сървъра…

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
bg_BG: Удължаване на периода за изчакване…

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
bg_BG: Изчакване на услугите да се стартират…

[ctx: #13033]
en: MAC discovery
bg_BG: Откриване на MAC адрес

[ctx: #13034]
en: Updated for {0:s}
bg_BG: Обновено за {0:s}

[ctx: #13035]
en: Found for {0:s}
bg_BG: Открито за {0:s}

[ctx: #13036]
en: Failed for {0:s}
bg_BG: Неуспешно за {0:s}

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
bg_BG: Батерията е изтощена

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
bg_BG: Филтър за трептене

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
bg_BG: По избор на драйвъра (изисква рестарт)

[ctx: #13106]
en: Disabled
bg_BG: Изключено

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
bg_BG: Вкл. при възпроизвеждане

[ctx: #13108]
en: Always enabled
bg_BG: Винаги включена

[ctx: #13109]
en: Test & apply the resolution
bg_BG: Тест и прилагане на резолюцията

[ctx: #13110]
en: Save this resolution?
bg_BG: Запазване на резолюцията?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
bg_BG: Желаете ли запазването на промяната?

[ctx: #13112]
en: High quality upscaling
bg_BG: Висококачествено увеличение на размера и запазване на пропорциите

[ctx: #13113]
en: Disabled
bg_BG: Изключено

[ctx: #13114]
en: Enabled for SD content
bg_BG: Само за съдържание със SD качество

[ctx: #13115]
en: Always enabled
bg_BG: Винаги включен

[ctx: #13116]
en: Upscaling method
bg_BG: Метод

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
bg_BG: Желаете ли да ползвате облика?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
bg_BG: Затъмнявай останалите екрани

[ctx: #13131]
en: Disabled
bg_BG: Изключено

[ctx: #13132]
en: Blank displays
bg_BG: Затъмнени екрани

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
bg_BG: Открити са активни връзки!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control this application any longer. Are you sure you want to stop the event server?
bg_BG: Ако продължите, е възможно да загубите контрол. Наистина ли желаете да спрете сървъра за събития?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
bg_BG: Промяна на режима на „Apple дистанционно“?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control this application, changing this setting might affect your ability to continue controlling it. Do you want to proceed?
bg_BG: Ако в момента ползвате дистанционното на Apple за да управлявате това приложение, променянето на тази настройка може да повлияе на възможността Ви да продължите да го управлявате. Желаете да продължите?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
bg_BG: Мрежова маска

[ctx: #13160]
en: Gateway
bg_BG: Шлюз

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
bg_BG: Основен DNS

[ctx: #13162]
en: Initialise failed
bg_BG: Инициализирането се провали

[ctx: #13170]
en: Never
bg_BG: Никога

[ctx: #13171]
en: Immediately
bg_BG: Незабавно

[ctx: #13172]
en: After {0:d} secs
bg_BG: След {0:d} сек

[ctx: #13173]
en: HDD install date:
bg_BG: Дата на инсталиране на твърдия диск:

[ctx: #13174]
en: HDD power cycle count:
bg_BG: Брой цикли вкл./изкл. на твърдия диск:

[ctx: #13200]
en: Profiles
bg_BG: Профили

[ctx: #13201]
en: Delete profile '{0:s}'?
bg_BG: Изтриване на профила „{0:s}“?

[ctx: #13204]
en: Last loaded profile:
bg_BG: Последно зареден профил:

[ctx: #13205]
en: Unknown
bg_BG: Неизвестно

[ctx: #13206]
en: Overwrite
bg_BG: Презапиши

[ctx: #13207]
en: Forced only
bg_BG: Само принудително

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
bg_BG: Аларма

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
bg_BG: Интервал на алармите (в минути)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in {0:d}m
bg_BG: Стартирано, алармата ще бъде след {0:d} мин

[ctx: #13211]
en: Alarm!
bg_BG: Аларма!

[ctx: #13212]
en: Cancelled with {0:d}m{1:d}s left
bg_BG: Отказано при оставащи {0:d} мин и {1:d} сек

[ctx: #13213]
en: {0:2.0f}m
bg_BG: {0:2.0f} мин

[ctx: #13214]
en: {0:2.0f}s
bg_BG: {0:2.0f} сек

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
bg_BG: Търсене на субтитри в архиви RAR

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
bg_BG: Преглед за субтитри…

[ctx: #13251]
en: Move item
bg_BG: Премести елемента

[ctx: #13252]
en: Move item here
bg_BG: Премести елемента тук

[ctx: #13253]
en: Cancel move
bg_BG: Отказ от местенето

[ctx: #13270]
en: Hardware:
bg_BG: Хардуер:

[ctx: #13271]
en: System CPU usage:
bg_BG: Натоварване процесора:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
bg_BG: Свързани сте, но няма наличен DNS.

[ctx: #13275]
en: Hard disk
bg_BG: Твърд диск

[ctx: #13277]
en: Storage
bg_BG: Диск

[ctx: #13278]
en: Default
bg_BG: Стандартен

[ctx: #13279]
en: Network
bg_BG: Мрежа

[ctx: #13280]
en: Video
bg_BG: Видео

[ctx: #13281]
en: Hardware
bg_BG: Хардуер

[ctx: #13283]
en: Operating system:
bg_BG: Операционна с-ма:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
bg_BG: Честота на процесора:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
bg_BG: Видео кодер:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
bg_BG: Резолюция на екрана:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
bg_BG: Аудио/Видео кабел:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
bg_BG: DVD район:

[ctx: #13295]
en: Internet:
bg_BG: Интернет:

[ctx: #13296]
en: Connected
bg_BG: Наличен

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
bg_BG: Не е наличен. Проверете настройките на мрежата.

[ctx: #13299]
en: Target temperature
bg_BG: Целева температура

[ctx: #13300]
en: Fan speed
bg_BG: Скорост на вентилатора

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
bg_BG: Автоматично контролиране на температурата

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
bg_BG: Замени скоростта на вентилатора

[ctx: #13303]
en: Fonts
bg_BG: Шрифтове

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
bg_BG: Включи обръщане на двупосочен низ

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
bg_BG: Показвай RSS емисии

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
bg_BG: Показвай елемент за връщане към родителската директория

[ctx: #13307]
en: Track naming template
bg_BG: Шаблон за именуване на песните

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system instead of just this application?
bg_BG: Желаете ли системата да бъде рестартирана вместо само програмата?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
bg_BG: Ефект на мащабиране

[ctx: #13311]
en: Float effect
bg_BG: Плуващ ефект

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
bg_BG: Намаляване на черните ленти

[ctx: #13313]
en: Restart
bg_BG: Рестартиране

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
bg_BG: Плавен преход между песните (Crossfade)

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
bg_BG: Пресъздай миниатюрите

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
bg_BG: Рекурсивни миниатюри

[ctx: #13317]
en: View slideshow
bg_BG: Преглед на презентация

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
bg_BG: Рекурсивна презентация

[ctx: #13319]
en: Randomise
bg_BG: В произволен ред

[ctx: #13320]
en: Stereo
bg_BG: Стерео

[ctx: #13321]
en: Left only
bg_BG: Само ляв

[ctx: #13322]
en: Right only
bg_BG: Само десен

[ctx: #13324]
en: Background transparency
bg_BG: Прозрачност на фона

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
bg_BG: Прозрачност на картина

[ctx: #13326]
en: A/V delay
bg_BG: Аудио/Видео закъснение

[ctx: #13328]
en: {0:s} not found
bg_BG: {0:s} не е намерено

[ctx: #13329]
en: Error opening {0:s}
bg_BG: Грешка при отварянето на {0:s}

[ctx: #13330]
en: Unable to load {0:s}
bg_BG: {0:s} не може да се зареди

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
bg_BG: Грешка: Няма достатъчно памет

[ctx: #13332]
en: Move up
bg_BG: Премести нагоре

[ctx: #13333]
en: Move down
bg_BG: Премести надолу

[ctx: #13334]
en: Edit label
bg_BG: Редактирай етикета

[ctx: #13335]
en: Make default
bg_BG: Направи стандартен

[ctx: #13336]
en: Remove button
bg_BG: Премахни бутона

[ctx: #13340]
en: Leave as is
bg_BG: Остави както е

[ctx: #13341]
en: Green
bg_BG: Зелен

[ctx: #13342]
en: Orange
bg_BG: Оранжев

[ctx: #13343]
en: Red
bg_BG: Червен

[ctx: #13344]
en: Cycle
bg_BG: Цикъл

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
bg_BG: Изключи LED при възпроизвеждане

[ctx: #13346]
en: Movie information
bg_BG: Информация за филма

[ctx: #13347]
en: Queue item
bg_BG: Сложи на опашката

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
bg_BG: Търсене в IMDb…

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
bg_BG: Сканирай за ново съдържание

[ctx: #13350]
en: Current playlist
bg_BG: Текущ плейлист

[ctx: #13351]
en: Album information
bg_BG: Информация за албума

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
bg_BG: Анализиране

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
bg_BG: Спри сканирането

[ctx: #13354]
en: Render method
bg_BG: Метод на изчертаване

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
bg_BG: Ниско качество пикселни шейдъри

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
bg_BG: Хардуерни пластове

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
bg_BG: Високо качество пикселни шейдъри

[ctx: #13358]
en: Play item
bg_BG: Възпроизведи елемента

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
bg_BG: Задай миниатюра за изпълнителя

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
bg_BG: Генерирай автоматично миниатюри

[ctx: #13361]
en: Enable voice
bg_BG: Включи гласа

[ctx: #13375]
en: Enable device
bg_BG: Включи устройството

[ctx: #13376]
en: Volume
bg_BG: Сила на звука

[ctx: #13377]
en: Default view mode
bg_BG: Стандартен изглед

[ctx: #13378]
en: Default brightness
bg_BG: Стандартна яркост

[ctx: #13379]
en: Default contrast
bg_BG: Стандартен контраст

[ctx: #13380]
en: Default gamma
bg_BG: Стандартна гама

[ctx: #13381]
en: Resume video
bg_BG: Продължи видеото

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
bg_BG: Гласова маска - Порт 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
bg_BG: Гласова маска - Порт 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
bg_BG: Гласова маска - Порт 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
bg_BG: Гласова маска - Порт 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
bg_BG: Превъртане, базирано на времето

[ctx: #13387]
en: Track naming template - right
bg_BG: Шаблон за именуване на песните - отдясно на екрана

[ctx: #13388]
en: Preset
bg_BG: Шаблон

[ctx: #13389]
en: There are no presets available for this visualisation
bg_BG: Няма налични шаблони за тази визуализация

[ctx: #13390]
en: There are no settings available
    for this visualisation
bg_BG: Няма налични настройки за визуализацията

[ctx: #13391]
en: Eject / Load
bg_BG: Отвори/Затвори

[ctx: #13392]
en: Use visualisation if playing audio
bg_BG: Ползвай визуализация при възпроизвеждане на аудио

[ctx: #13393]
en: Calculate size
bg_BG: Изчисли размера

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
bg_BG: Изчисляване размер на папка

[ctx: #13395]
en: Video settings
bg_BG: Видео – настройки

[ctx: #13396]
en: Audio settings
bg_BG: Аудио – настройки

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
bg_BG: Включи субтитрите

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
bg_BG: Преки пътища

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting
bg_BG: Не зачитай определителния член при сортиране (напр. "the")

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
bg_BG: Плавен преход само за песните от един и същ албум

[ctx: #13401]
en: Browse for {0:s}
bg_BG: Преглед за {0:s}

[ctx: #13402]
en: Show track position
bg_BG: Покажи позицията на песента

[ctx: #13403]
en: Clear default
bg_BG: Изчисти стандартните

[ctx: #13404]
en: Resume
bg_BG: Продължи

[ctx: #13405]
en: Get thumb
bg_BG: Миниатюра

[ctx: #13406]
en: Picture information
bg_BG: Инф. за миниатюрата

[ctx: #13407]
en: {0:s} presets
bg_BG: {0:s} шаблона

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
bg_BG: (потребителска оценка от IMDb)

[ctx: #13409]
en: Top 250
bg_BG: Топ 250

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
bg_BG: Свързване с Last.fm

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
bg_BG: Минимална скорост на вентилатора

[ctx: #13412]
en: Play from here
bg_BG: Възпроизведи оттук

[ctx: #13413]
en: Downloading
bg_BG: Сваляне

[ctx: #13414]
en: Show song and album artists
bg_BG: Показвай изпълнителите на песента и албума

[ctx: #13415]
en: Render method
bg_BG: Метод на изчертаване

[ctx: #13416]
en: Auto detect
bg_BG: Автоматичен

[ctx: #13419]
en: Software
bg_BG: Софтуерно

[ctx: #13420]
en: Remove safely
bg_BG: Безопасно премахване

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
bg_BG: Започване на презентация тук

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
bg_BG: Запомняне за този път

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration - VDPAU
bg_BG: Разреши хардуерното ускорение – VDPAU

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration - VAAPI
bg_BG: Разреши хардуерното ускорение – VAAPI

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration - DXVA2
bg_BG: Разреши хардуерното ускорение – DXVA2

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration - CrystalHD
bg_BG: Разреши хардуерното ускорение – CrystalHD

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration - VTBDecoder
bg_BG: Разреши хардуерното ускорение – VTBDecoder

[ctx: #13430]
en: Allow hardware acceleration - PRIME
bg_BG: Разрешава хардуерното ускорение – PRIME

[ctx: #13431]
en: Pixel shaders
bg_BG: Пикселни шейдъри

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration - VideoToolbox
bg_BG: Разреши хардуерното ускорение - VideoToolbox

[ctx: #13433]
en: Play next video automatically
bg_BG: Възпроизвеждай автоматично следващото видео

[ctx: #13434]
en: Play only this
bg_BG: Възпроизвеждане само на това

[ctx: #13435]
en: Enable HQ scalers for scaling above
bg_BG: Включване на висококачествените scalers при мащабиране над

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU video mixer
bg_BG: Предимство на VDPAU видео микс

[ctx: #13438]
en: Allow hardware acceleration - amcodec
bg_BG: Разреши хардуерното ускорение – amcodec

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec
bg_BG: Разреши хардуерното ускорение – MediaCodec

[ctx: #13440]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec (Surface)
bg_BG: Разреши хардуерното ускорение – MediaCodec (Surface)

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
bg_BG: Използване на Mpeg-2 VDPAU

[ctx: #13442]
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
bg_BG: Включете опцията, за да ползвате хардуерното ускорение за MPEG-(1 / 2) кодеци. Ако не е активна, декодирането ще се изпълнява от централния процесор. Може да доведе до сривове при по-старите видео карти тип Radeon.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
bg_BG: Използване на Mpeg-4 VDPAU

[ctx: #13444]
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION hardware has problems with this being enabled by default.
bg_BG: Включете опцията, за да ползвате хардуерното ускорение за MPEG-4 кодек. Ако не е активна, декодирането ще се изпълнява от централния процесор. Може да доведе до сривове при ION базираните системи.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
bg_BG: Използване на VC-1 VDPAU

[ctx: #13446]
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD hardware with VDPAU can't decode VC-1 Simple.
bg_BG: Включете опцията, за да ползвате хардуерно ускорение за VC-1 кодеци. Ако не е активна, декодирането ще се изпълнява от централния процесор. Системи, базирани на AMD с VDPAU не могат да декодират VC-1 Simple.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
bg_BG: Използване на Mpeg-2 VAAPI

[ctx: #13448]
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 videos might have green artifacts.
bg_BG: Включете опцията, за да ползвате хардуерното ускорение за MPEG-(1 / 2) кодеци. Ако не е активна, декодирането ще се изпълнява от централния процесор. Някои MPEG-2 видео файлове може да бъдат декодирани със зелени артефакти.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
bg_BG: Използване на Mpeg-4 VAAPI

[ctx: #13450]
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
bg_BG: Включете опцията, за да ползвате хардуерното ускорение за MPEG-4 кодек. Ако не е активна, декодирането ще се изпълнява от централния процесор.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
bg_BG: Използване на VC-1 VAAPI

[ctx: #13452]
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 interlaced fails hard on Intel hardware.
bg_BG: Включете опцията, за да ползвате хардуерното ускорение за VC-1 кодеци. Ако не е активна, декодирането ще се изпълнява от централния процесор. Системи, базирани на Intel не могат да декодират VC-1 interlaced видео.

[ctx: #13453]
en: Use VP8 VAAPI
bg_BG: Използване на VP8 VAAPI

[ctx: #13454]
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP8 codec. If disabled the CPU will be used instead.
bg_BG: Включете, за да ползвате хардуерното ускорение за кодека VP8. Ако опцията е изключена декодирането ще се изпълнява от централния процесор.

[ctx: #13455]
en: Use VP9 VAAPI
bg_BG: Използване на VP9 VAAPI

[ctx: #13456]
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP9 codec. If disabled the CPU will be used instead.
bg_BG: Включете, за да ползвате хардуерното ускорение за кодека VP9. Ако опцията е изключена, декодирането ще се изпълнява от централния процесор.

[ctx: #13457]
en: Prefer VAAPI render method
bg_BG: При възможност ползвай VAAPI изчертаване

[ctx: #13458]
en: Allow hardware acceleration - OMXPlayer
bg_BG: Разреши хардуерното ускорение – OMXPlayer

[ctx: #13459]
en: Use OMXPlayer for decoding of video files.
bg_BG: Включва OMXPlayer за декодиране на видео файлове.

[ctx: #13460]
en: Use HEVC VAAPI
bg_BG: Използване на HEVC VAAPI

[ctx: #13461]
en: Enable this option to use hardware acceleration for the HEVC codec. If disabled the CPU will be used instead.
bg_BG: Включете, за да ползвате хардуерното ускорение за кодека HEVC. Ако опцията е изключена декодирането ще се изпълнява от централния процесор.

[ctx: #13462]
en: PRIME Render Method
bg_BG: ОСНОВЕН метод на изчертаване

[ctx: #13463]
en: This option switches between direct-to-plane and EGL rendering methods.
bg_BG: Тази настройка превключва между методите на изчертаване „директно върху равнина“ и EGL.

[ctx: #13464]
en: Direct To Plane
bg_BG: Директно върху равнина

[ctx: #13505]
en: Resample quality
bg_BG: Качество на предискретизиране

[ctx: #13506]
en: Low (fast)
bg_BG: Ниско (бързо)

[ctx: #13507]
en: Medium
bg_BG: Средно

[ctx: #13508]
en: High
bg_BG: Високо

[ctx: #13509]
en: Really high (slow)
bg_BG: Изключително високо (намалява производителността)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
bg_BG: Синхронизирай видеото към честотата на опресняване на екрана

[ctx: #13511]
en: Choose art
bg_BG: Избери картинка

[ctx: #13512]
en: Current art
bg_BG: Текуща картинка

[ctx: #13513]
en: Remote art
bg_BG: Отдалечена картинка

[ctx: #13514]
en: Local art
bg_BG: Локална картинка

[ctx: #13515]
en: No art
bg_BG: Без картинка

[ctx: #13516]
en: Add art type
bg_BG: Добавяне на вид картинка

[ctx: #13517]
en: Threshold for pitch correction
bg_BG: Граница за поправка на височината на звука

[ctx: #13518]
en: When the speed change exceeds this threshold, a pitch-correction filter will be applied. This avoids the "chipmonk voices" that normally result from speeding up a video
bg_BG: Когато промяната на скоростта превиши тази граница, ще се приложи филтър за поправка на височината на звука. Така ще се избегне странно високото звучене на гласовете, което обикновени се получава при ускоряването на видео.

[ctx: #13519]
en: Embedded art
bg_BG: Вградена картинка

[ctx: #13520]
en: Embedded fanart
bg_BG: Вграден фен-арт

[ctx: #13521]
en: Choose art type
bg_BG: Изберете вид картинка

[ctx: #13550]
en: Delay after change of refresh rate
bg_BG: Закъснение след промяна на честотата на опресняване

[ctx: #13551]
en: Off
bg_BG: Изкл.

[ctx: #13552]
en: {0:.1f} second
bg_BG: {0:.1f} секунда

[ctx: #13553]
en: {0:.1f} seconds
bg_BG: {0:.1f} секунди

[ctx: #13554]
en: {0:d} Minute
bg_BG: {0:d} минута

[ctx: #13555]
en: {0:d} Minutes
bg_BG: {0:d} минути

[ctx: #13556]
en: Skip steps
bg_BG: Стъпки за превъртане

[ctx: #13557]
en: Skip delay
bg_BG: Изчакване преди превъртане

[ctx: #13600]
en: Apple Remote
bg_BG: Apple дистанционно

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
bg_BG: Стартиране на Kodi с дистанционно

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
bg_BG: Време на закъснение за поредица

[ctx: #13610]
en: Disabled
bg_BG: Изключено

[ctx: #13611]
en: Standard
bg_BG: Стандарт

[ctx: #13612]
en: Universal remote
bg_BG: Универсално дистанционно

[ctx: #13613]
en: Harmony remote
bg_BG: Дистанционно Harmony

[ctx: #13620]
en: Apple Remote error
bg_BG: Дистанционно Apple – грешка

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support couldn't be enabled.
bg_BG: Поддръжката на дистанционното на Apple не може да бъде включена.

[ctx: #14000]
en: Stack
bg_BG: Групиране

[ctx: #14001]
en: Unstack
bg_BG: Разгрупиране

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
bg_BG: Сваляне на файла на плейлиста…

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
bg_BG: Сваляне на списъка с потоци…

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
bg_BG: Прочитане на списъка от потоци…

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
bg_BG: Свалянето на списъка с потоци се провали

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
bg_BG: Свалянето файла на плейлиста се провали

[ctx: #14009]
en: Games directory
bg_BG: Папка с игри

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
bg_BG: Авт. превключване на миниатюри, когато

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
bg_BG: Авт. превключване на изглед с миниатюри

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
bg_BG: – Ползване на големи иконки

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
bg_BG: – Превключване, когато

[ctx: #14014]
en: - Percentage
bg_BG: – Проценти

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
bg_BG: Няма файлове и поне една миниатюра

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
bg_BG: Поне един файл и миниатюра

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
bg_BG: Процент от миниатюрите

[ctx: #14018]
en: View options
bg_BG: Визуални настройки

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
bg_BG: Промяна на код на областта 1 (или град)

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
bg_BG: Промяна на код на областта 2 (или град)

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
bg_BG: Промяна на код на областта 3 (или град)

[ctx: #14022]
en: Library
bg_BG: Библиотека

[ctx: #14023]
en: No TV
bg_BG: Без ТВ

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
bg_BG: Въведете най-близкия голям град

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
bg_BG: Видео/Аудио/DVD кеш – Твърд диск

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
bg_BG: Видео кеш – DVD-ROM

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local network
bg_BG: Видео кеш – Локална мрежа

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
bg_BG: Видео кеш – Интернет

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
bg_BG: Аудио кеш – DVD-ROM

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local network
bg_BG: Аудио кеш – Локална мрежа

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
bg_BG: Аудио кеш – Интернет

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
bg_BG: DVD кеш – DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local network
bg_BG: Локална мрежа

[ctx: #14036]
en: Services
bg_BG: Услуги

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local network
bg_BG: DVD кеш – Локална мрежа

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
bg_BG: Мрежовите настройки са променени

[ctx: #14039]
en: A restart is required to change your network setup. Would you like to restart now?
bg_BG: Необходимо е рестартиране за промяна на мрежовите настройки. Желаете ли да рестартирате сега?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
bg_BG: Максимална скорост на връзката с Интернет

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
bg_BG: – Изключване при възпроизвеждане

[ctx: #14044]
en: {0:d} min
bg_BG: {0:d} мин

[ctx: #14045]
en: {0:d} sec
bg_BG: {0:d} сек

[ctx: #14046]
en: {0:d} ms
bg_BG: {0:d} мсек

[ctx: #14048]
en: {0:d} kbps
bg_BG: {0:d} Кб/сек

[ctx: #14049]
en: {0:d} kb
bg_BG: {0:d} Кб

[ctx: #14051]
en: Time format
bg_BG: Формат на часа

[ctx: #14052]
en: Date format
bg_BG: Формат на датата

[ctx: #14053]
en: GUI filters
bg_BG: Филтри за потребителския интерфейс

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
bg_BG: Ползвай сканиране на заден фон

[ctx: #14056]
en: Stop scan
bg_BG: Спри сканирането

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media information
bg_BG: Невъзможно, докато тече сканиране за информация

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
bg_BG: Зърнест ефект

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
bg_BG: Търси миниатюри в отдалечени споделени ресурси

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
bg_BG: Неизвестен тип кеш – Интернет

[ctx: #14062]
en: Enter username for
bg_BG: Въведете потребителско име за

[ctx: #14063]
en: Date & time
bg_BG: Дата и час

[ctx: #14064]
en: Set date
bg_BG: Задаване на датата

[ctx: #14065]
en: Set time
bg_BG: Задаване на часа

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24-hour HH:MM format
bg_BG: Въведете часа в 24-ов формат (ЧЧ:ММ)

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
bg_BG: Въведете датата, във формат ДД/ММ/ГГГГ

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
bg_BG: Въведете IP адрес

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
bg_BG: Прилагане на настройките сега?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
bg_BG: Прилагане сега

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
bg_BG: Разреши преименуването и триенето на файлове

[ctx: #14074]
en: Set timezone
bg_BG: Задаване на часови пояс

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
bg_BG: Ползване на лятно часово време

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
bg_BG: Добави към любимите

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
bg_BG: Премахни от любимите

[ctx: #14078]
en: Colours
bg_BG: Цветове

[ctx: #14079]
en: Timezone country
bg_BG: Часови пояс на държава

[ctx: #14080]
en: Timezone
bg_BG: Часови пояс

[ctx: #14081]
en: File lists
bg_BG: Списъци с файлове

[ctx: #14083]
en: Use fullscreen window
bg_BG: Прозорец на цял екран

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
bg_BG: При избиране добавяй песните към опашката

[ctx: #14085]
en: Whitelist
bg_BG: Списък с разрешени

[ctx: #14086]
en: Playback
bg_BG: Възпроизвеждане

[ctx: #14087]
en: Discs
bg_BG: Дискове

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
bg_BG: Възпроизвеждай автоматично DVD-тата

[ctx: #14089]
en: Font to use for text subtitles
bg_BG: Шрифт за текстови субтитри

[ctx: #14090]
en: International
bg_BG: Международни

[ctx: #14091]
en: Character set
bg_BG: Набор от знаци

[ctx: #14092]
en: Logging
bg_BG: Журнали

[ctx: #14093]
en: Security
bg_BG: Сигурност

[ctx: #14094]
en: Devices
bg_BG: Устройства

[ctx: #14095]
en: Power saving
bg_BG: Пестене на енергия

[ctx: #14096]
en: Rip
bg_BG: Извличане

[ctx: #14097]
en: Audio CD insert action
bg_BG: Действие при поставяне на аудио диск

[ctx: #14098]
en: Play
bg_BG: Възпроизвеждане

[ctx: #14099]
en: Eject disc when the CD ripping is complete
bg_BG: Отваряй дисковото устройство след завършване на извличане

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
bg_BG: Спиране извличането на диска

[ctx: #14101]
en: Processing
bg_BG: Обработване

[ctx: #14102]
en: Blu-ray playback mode
bg_BG: Режим на възпроизвеждане за Blu-ray

[ctx: #14103]
en: Play main movie
bg_BG: Възпроизвеждай филма

[ctx: #14104]
en: Show simplified menu
bg_BG: Показвай опростено меню

[ctx: #14105]
en: Temperature unit
bg_BG: Единица за температура

[ctx: #14106]
en: Speed unit
bg_BG: Единица за скорост

[ctx: #14107]
en: Time format
bg_BG: Формат на часа

[ctx: #14108]
en: Use 12 / 24-hour format
bg_BG: 12 / 24-часов формат

[ctx: #14109]
en: Short date format
bg_BG: Къс формат на датата

[ctx: #14110]
en: Long date format
bg_BG: Дълъг формат на датата

[ctx: #14111]
en: Events
bg_BG: Събития

[ctx: #14112]
en: Enable event logging
bg_BG: Включи журнала за събития

[ctx: #14113]
en: Enable notification event logging
bg_BG: Записвай в журнала и известия

[ctx: #14114]
en: Show event log
bg_BG: Покажи журнала за събитията

[ctx: #14115]
en: Basic
bg_BG: Основни

[ctx: #14116]
en: Information
bg_BG: Информация

[ctx: #14117]
en: Warning
bg_BG: Внимание

[ctx: #14118]
en: Error
bg_BG: Грешка

[ctx: #14119]
en: Level: {0:s}
bg_BG: Ниво: {0:s}

[ctx: #14120]
en: Show higher levels
bg_BG: Показвай по-високи нива

[ctx: #14121]
en: Blu-ray region Code
bg_BG: Blu-ray район

[ctx: #14122]
en: Region A
bg_BG: Район A

[ctx: #14123]
en: Region B
bg_BG: Район B

[ctx: #14124]
en: Region C
bg_BG: Район C

[ctx: #14125]
en: Input
bg_BG: Вход

[ctx: #14200]
en: Player
bg_BG: Плейър

[ctx: #14201]
en: Player settings
bg_BG: Настройки на плейъра

[ctx: #14202]
en: Library
bg_BG: Библиотека

[ctx: #14203]
en: Library settings
bg_BG: Библиотека

[ctx: #14204]
en: PVR & Live TV
bg_BG: ПВР и ТВ на живо

[ctx: #14205]
en: PVR & Live TV settings
bg_BG: Настройки за ПВР и ТВ на живо

[ctx: #14206]
en: Interface
bg_BG: Интерфейс

[ctx: #14207]
en: Interface settings
bg_BG: Интерфейс

[ctx: #14208]
en: Service settings
bg_BG: Услуги

[ctx: #14209]
en: System settings
bg_BG: Система

[ctx: #14210]
en: Profile settings
bg_BG: Профил

[ctx: #14211]
en: Media
bg_BG: Медийни източници

[ctx: #14212]
en: Media settings
bg_BG: Библиотеки

[ctx: #14215]
en: Videos
bg_BG: Видео

[ctx: #14216]
en: Music
bg_BG: Музика

[ctx: #14217]
en: Pictures
bg_BG: Снимки

[ctx: #14218]
en: Language
bg_BG: Език

[ctx: #14219]
en: Databases
bg_BG: Бази данни

[ctx: #14220]
en: Display
bg_BG: Видео

[ctx: #14221]
en: Audio
bg_BG: Аудио

[ctx: #14222]
en: Regional
bg_BG: Регионални

[ctx: #14223]
en: Control
bg_BG: Управление

[ctx: #14224]
en: Startup
bg_BG: Стартиране

[ctx: #14225]
en: Network Control
bg_BG: Мрежов(и) Контрол

[ctx: #14226]
en: Manage Sources
bg_BG: Източници

[ctx: #14227]
en: Startup Settings
bg_BG: Настройки за стартиране

[ctx: #14230]
en: Actions
bg_BG: Действия

[ctx: #14231]
en: Processing
bg_BG: Обработване

[ctx: #14232]
en: Stereoscopic 3D
bg_BG: Стереоскопичен режим

[ctx: #14233]
en: Teletext
bg_BG: Телетекст

[ctx: #14235]
en: Download Services
bg_BG: Услуги за сваляне

[ctx: #14236]
en: Video Library
bg_BG: Видео библиотека

[ctx: #14237]
en: Music Library
bg_BG: Музикална библиотека

[ctx: #14240]
en: Lists & Views
bg_BG: Списъци и изгледи

[ctx: #14241]
en: Metadata
bg_BG: Метаданни

[ctx: #14242]
en: Videos...
bg_BG: Видео…

[ctx: #14243]
en: Music...
bg_BG: Музика…

[ctx: #14244]
en: Pictures...
bg_BG: Снимки…

[ctx: #14245]
en: Update library on startup
bg_BG: Обновявай библиотеката при всяко стартиране

[ctx: #14246]
en: Hide progress of library updates
bg_BG: Скривай напредъка при обновяване на библиотеката

[ctx: #14247]
en: Clean library
bg_BG: Почисти библиотеката

[ctx: #14248]
en: Export library
bg_BG: Изнасяне на библиотеката

[ctx: #14249]
en: Import library
bg_BG: Внасяне на библиотека

[ctx: #14250]
en: Audio Decoder
bg_BG: Аудио декодер

[ctx: #14252]
en: Audio Passthrough
bg_BG: Декодиране на звука от устройство

[ctx: #14255]
en: Sleep / Shutdown
bg_BG: Заспиване / Изключване

[ctx: #14256]
en: Wake
bg_BG: Включване

[ctx: #14260]
en: Debug
bg_BG: Дебъгване

[ctx: #14261]
en: Configure skin...
bg_BG: Настройване

[ctx: #14270]
en: Unit Formats
bg_BG: Мерни единици

[ctx: #14271]
en: Region default format
bg_BG: Стандартни формати за района

[ctx: #14275]
en: Application control
bg_BG: Управление от приложения

[ctx: #14276]
en: Allow remote control from applications on this system
bg_BG: Управление от други програми на системата

[ctx: #14277]
en: Allow remote control from applications on other systems
bg_BG: Управление от програми на други системи

[ctx: #14301]
en: Channels
bg_BG: Канали

[ctx: #14302]
en: Icons
bg_BG: Иконки

[ctx: #14303]
en: Updates
bg_BG: Обновявания

[ctx: #14304]
en: RDS Radio
bg_BG: RDS радио

[ctx: #15011]
en: {0:d} Items failed to export
bg_BG: {0:d} елемента не успяха да се изнесат

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
bg_BG: Източникът не е наличен

[ctx: #15013]
en: What would you like to do with media items from {0:s}
bg_BG: Какво искате да направите с медийните елементи от {0:s}

[ctx: #15014]
en: Keep
bg_BG: Да останат

[ctx: #15015]
en: Remove
bg_BG: Премахни

[ctx: #15016]
en: Games
bg_BG: Игри

[ctx: #15019]
en: Add
bg_BG: Добави

[ctx: #15050]
en: Available modes
bg_BG: Налични режими

[ctx: #15051]
en: Active modes
bg_BG: Активни режими

[ctx: #15052]
en: Password
bg_BG: Парола

[ctx: #15066]
en: Clear active modes
bg_BG: Изчисти активните режими

[ctx: #15067]
en: Close
bg_BG: Затвори

[ctx: #15100]
en: Library
bg_BG: Библиотека

[ctx: #15101]
en: Database
bg_BG: База данни

[ctx: #15102]
en: * All albums
bg_BG: * Всички албуми

[ctx: #15103]
en: * All artists
bg_BG: * Всички изпълнители

[ctx: #15104]
en: * All songs
bg_BG: * Всички песни

[ctx: #15105]
en: * All genres
bg_BG: * Всички жанрове

[ctx: #15106]
en: Skin built-in
bg_BG: Вграден облик

[ctx: #15107]
en: Buffering...
bg_BG: Буфериране…

[ctx: #15108]
en: GUI Sounds
bg_BG: Звуци на потребителския интерфейс

[ctx: #15109]
en: Skin default
bg_BG: Стандарт (за облика)

[ctx: #15110]
en: Larger font size
bg_BG: По-голям шрифт

[ctx: #15111]
en: Theme
bg_BG: Тема

[ctx: #15112]
en: Default theme
bg_BG: Стандартна тема

[ctx: #15207]
en: Connected
bg_BG: Свързан

[ctx: #15208]
en: Not connected
bg_BG: Не сте свързан

[ctx: #15213]
en: Play using...
bg_BG: Възпроизведи чрез...

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
bg_BG: Ползвай плавна синхронизация на звука и видеото

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
bg_BG: При изглед с миниатюри скрий имената на файловете

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
bg_BG: Възпроизведи в режим "Парти"

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
bg_BG: Пътят не е намерен или не е валиден

[ctx: #15301]
en: Couldn't connect to network server
bg_BG: Свързването с мрежовия сървър е невъзможно

[ctx: #15302]
en: No servers found
bg_BG: Не са намерени сървъри

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
bg_BG: Работната група не е намерена.

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
bg_BG: Отваряне на източник с няколко пътя

[ctx: #15311]
en: Path:
bg_BG: Път:

[ctx: #16000]
en: General
bg_BG: Основни

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
bg_BG: Интернет търсене

[ctx: #16003]
en: Player
bg_BG: Плейър

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
bg_BG: Възпроизведи медия от диск

[ctx: #16008]
en: Enter new title
bg_BG: Въведете нов етикет

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
bg_BG: Въведете името на филма

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
bg_BG: Въведете името на профила

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
bg_BG: Въведете името на албума

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
bg_BG: Въведете името на плейлиста

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
bg_BG: Въведете ново име за файла

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
bg_BG: Въведете име за папката

[ctx: #16015]
en: Enter directory
bg_BG: Въведете директория

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
bg_BG: Налични опции: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
bg_BG: Въведете низ за търсене

[ctx: #16018]
en: None
bg_BG: Без

[ctx: #16019]
en: Auto select
bg_BG: Автоматично избиране

[ctx: #16020]
en: Deinterlace
bg_BG: Деинтерлейс

[ctx: #16022]
en: Bob - Inverted
bg_BG: Bob (inverted)

[ctx: #16023]
en: Choose operator
bg_BG: Изберете оператор

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
bg_BG: Отказване…

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
bg_BG: Въведете името на изпълнителя

[ctx: #16026]
en: Playback failed
bg_BG: Възпроизвеждането се провали

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play. Check the log for more information about this message.
bg_BG: Един или повече елемента не могат да бъдат възпроизведени. Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #16028]
en: Enter value
bg_BG: Въведете стойност

[ctx: #16029]
en: Check the log for more information about this message.
bg_BG: Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
bg_BG: Режимът „Парти“ е прекратен.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
bg_BG: Няма съвпадаща песен в библиотеката.

[ctx: #16032]
en: Couldn't initialise database.
bg_BG: Базата данни не може да бъде инициализира.

[ctx: #16033]
en: Couldn't open database.
bg_BG: Базата данни не може да бъде отворена.

[ctx: #16034]
en: Couldn't get songs from database.
bg_BG: В базата данни не могат да бъдат намерени песни.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
bg_BG: Плейлист в режим „Парти“

[ctx: #16036]
en: Deinterlace (half)
bg_BG: Деинтерлейс (наполовина)

[ctx: #16037]
en: Deinterlace video
bg_BG: Деинтерлейс на видеото

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
bg_BG: Метод за деинтерлейс

[ctx: #16039]
en: Off
bg_BG: Изкл.

[ctx: #16041]
en: On
bg_BG: Вкл.

[ctx: #16100]
en: All videos
bg_BG: Всички видеа

[ctx: #16101]
en: Unwatched
bg_BG: Неизгледани

[ctx: #16102]
en: Watched
bg_BG: Изгледани

[ctx: #16103]
en: Mark as watched
bg_BG: Маркирай като изгледан

[ctx: #16104]
en: Mark as unwatched
bg_BG: Маркирай като неизгледан

[ctx: #16105]
en: Edit title
bg_BG: Редактирай заглавието

[ctx: #16106]
en: Manage...
bg_BG: Управление…

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
bg_BG: Заглавие за сортиране

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
bg_BG: Операцията е прекратена

[ctx: #16201]
en: Copy failed
bg_BG: Копирането се провали

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file. Check the log for more information about this message.
bg_BG: Копирането на поне един файл се провали. Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #16203]
en: Move failed
bg_BG: Преместването се провали

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file. Check the log for more information about this message.
bg_BG: Преместването на поне един файл се провали. Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #16205]
en: Delete failed
bg_BG: Изтриването се провали

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file. Check the log for more information about this message.
bg_BG: Изтриването на поне един файл се провали. Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #16296]
en: Pixelate
bg_BG: Пикселизиране

[ctx: #16297]
en: Smooth
bg_BG: Гладко

[ctx: #16298]
en: Shows the game's pixels without any modifications.
bg_BG: Показва пикселите на играта без никакви промени.

[ctx: #16299]
en: Removes the jagged edges of pixels by evenly fading between adjacent pixels.
bg_BG: Премахва назъбените ръбове на пикселите чрез равномерно преливане на съседните пиксели.

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
bg_BG: Метод за видео мащабиране

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
bg_BG: Най-близък съсед

[ctx: #16302]
en: Bilinear
bg_BG: Билинеарно

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
bg_BG: Bicubic (софтуерно)

[ctx: #16308]
en: Lanczos (software)
bg_BG: Lanczos (софтуерно)

[ctx: #16309]
en: Sinc (software)
bg_BG: Sinc (софтуер)

[ctx: #16310]
en: Temporal
bg_BG: Преходен

[ctx: #16311]
en: Temporal / Spatial
bg_BG: Преходен / Пространствен

[ctx: #16312]
en: VDPAU - Noise reduction
bg_BG: VDPAU – Намаляване на шума

[ctx: #16313]
en: VDPAU - Sharpness
bg_BG: VDPAU – Острота

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 - Optimised
bg_BG: Lanczos3 – Оптимизиран

[ctx: #16316]
en: Auto
bg_BG: Автоматично

[ctx: #16317]
en: Temporal (half)
bg_BG: Преходен (наполовина)

[ctx: #16318]
en: Temporal / Spatial (half)
bg_BG: Преходен / Пространствен (наполовина)

[ctx: #16323]
en: Spline36 - Optimised
bg_BG: Spline36 – Оптимизиран

[ctx: #16324]
en: Software - Blend
bg_BG: Software – Blend

[ctx: #16325]
en: VDPAU - Bob
bg_BG: VDPAU – Bob

[ctx: #16327]
en: VAAPI - Bob
bg_BG: VAAPI – Bob

[ctx: #16328]
en: VAAPI - Motion adaptive
bg_BG: VAAPI – Адаптивно движение

[ctx: #16329]
en: VAAPI - Motion compensated
bg_BG: VAAPI – Компенсирано движение

[ctx: #16330]
en: MMAL - Advanced
bg_BG: MMAL – Разширено

[ctx: #16331]
en: MMAL - Advanced (half)
bg_BG: MMAL – Разширено (наполовина)

[ctx: #16332]
en: MMAL - Bob
bg_BG: MMAL – Bob

[ctx: #16333]
en: MMAL - Bob (half)
bg_BG: MMAL – Bob (наполовина)

[ctx: #16334]
en: Bob (half)
bg_BG: Bob (наполовина)

[ctx: #16335]
en: IMX - Advanced (half)
bg_BG: IMX – Разширено (наполовина)

[ctx: #16336]
en: IMX - Advanced
bg_BG: IMX – Разширено

[ctx: #16400]
en: Post-processing
bg_BG: Последваща обработка

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
bg_BG: Показване на времето за заспиване

[ctx: #17997]
en: {0:d} MByte
bg_BG: {0:d} МБ

[ctx: #17998]
en: {0:d} hours
bg_BG: {0:d} часа

[ctx: #17999]
en: {0:d} days
bg_BG: {0:d} дни

[ctx: #19000]
en: Switch to channel
bg_BG: Превключване на канал

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and / or NOT.
bg_BG: Разделете думите за търсене с AND, OR и/или NOT.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
bg_BG: или ползвайте фрази за пълно съвпадение.

[ctx: #19003]
en: Find similar
bg_BG: Намиране на подобни

[ctx: #19004]
en: Importing guide from clients
bg_BG: Внасяне на справочник от клиентите

[ctx: #19005]
en: PVR stream information
bg_BG: Информация за потока на ПВР

[ctx: #19006]
en: Receiving device
bg_BG: Приемащо устройство

[ctx: #19007]
en: Device status
bg_BG: Състояние на устройството

[ctx: #19008]
en: Signal quality
bg_BG: Качество на сигнала

[ctx: #19012]
en: PVR backend
bg_BG: Сървър на ПВР

[ctx: #19013]
en: Free to air
bg_BG: Без шифриране

[ctx: #19014]
en: Fixed
bg_BG: Фиксирана

[ctx: #19015]
en: Encryption
bg_BG: Шифроване

[ctx: #19016]
en: PVR backend {0:d} - {1:s}
bg_BG: Сървър на ПВР {0:d} – {1:s}

[ctx: #19017]
en: Recordings
bg_BG: Записи

[ctx: #19018]
en: Folder with channel icons
bg_BG: Папка с иконки на канали

[ctx: #19019]
en: Channels
bg_BG: Канали

[ctx: #19020]
en: TV
bg_BG: Телевизия

[ctx: #19021]
en: Radio
bg_BG: Радио

[ctx: #19022]
en: Hidden
bg_BG: Скрит

[ctx: #19023]
en: TV channels
bg_BG: ТВ канали

[ctx: #19024]
en: Radio channels
bg_BG: Радио канали

[ctx: #19025]
en: Upcoming recordings
bg_BG: Предстоящи записи

[ctx: #19026]
en: Add timer...
bg_BG: Добави брояч

[ctx: #19027]
en: No search results
bg_BG: Няма резултат от търсенето

[ctx: #19028]
en: No guide entries
bg_BG: Няма данни в спавочниците

[ctx: #19029]
en: Channel
bg_BG: Канал

[ctx: #19030]
en: Now
bg_BG: Сега

[ctx: #19031]
en: Next
bg_BG: Следва

[ctx: #19032]
en: Timeline
bg_BG: Времева линия

[ctx: #19033]
en: Information
bg_BG: Информация

[ctx: #19034]
en: There is already a timer set for this event
bg_BG: Вече има съществуващ брояч за това събитие

[ctx: #19035]
en: {0:s} can't be played. Check the log for more information about this message.
bg_BG: „{0:s}“ не може да се възпроизведе. Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #19036]
en: This recording can't be played. Check the log for more information about this message.
bg_BG: Записът не може да бъде възпроизведен. Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #19037]
en: Show signal quality
bg_BG: Показвай качеството на сигнала

[ctx: #19038]
en: Not supported by the PVR backend.
bg_BG: Не се поддържа от сървъра за ПВР.

[ctx: #19039]
en: Are you sure you want to hide this channel?
bg_BG: Да скрия ли канала?

[ctx: #19040]
en: Timers
bg_BG:  Броячи

[ctx: #19041]
en: Are you sure you want to rename this recording?
bg_BG: Наистина ли желаете да преименувате записа?

[ctx: #19042]
en: Are you sure you want to rename this timer?
bg_BG: Наистина ли искате да преименувате брояча?

[ctx: #19043]
en: Recording
bg_BG: Записване

[ctx: #19044]
en: Please check your configuration. Check the log for more information about this message.
bg_BG: Проверете настройките. Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #19045]
en: No PVR clients have been started yet. Wait for the PVR clients to start up. Check the log for more information about this message.
bg_BG: Няма активни клиенти за ПВР. Изчакайте стартирането на клиента за ПВР или проверете журнала.

[ctx: #19046]
en: New channel
bg_BG: Нов канал

[ctx: #19047]
en: Programme information
bg_BG: Програмна информация

[ctx: #19048]
en: Group manager
bg_BG: Управление на групи

[ctx: #19049]
en: Show channel
bg_BG: Покажи канал

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
bg_BG: Показвай видимите канали

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
bg_BG: Показвай скрити канали

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
bg_BG: Премести канала в:

[ctx: #19053]
en: Recording information
bg_BG: Инф. за записа

[ctx: #19054]
en: Hide channel
bg_BG: Скрий канала

[ctx: #19055]
en: No information available
bg_BG: Няма налична информация

[ctx: #19056]
en: New timer
bg_BG: Нов брояч

[ctx: #19057]
en: Timer disabled
bg_BG: Броячът е изключен

[ctx: #19058]
en: Timer enabled
bg_BG: Включен брояч

[ctx: #19059]
en: Stop recording
bg_BG: Край на записването

[ctx: #19060]
en: Delete timer
bg_BG: Изтрий брояча

[ctx: #19061]
en: Add timer
bg_BG: Добави брояч

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
bg_BG: Подредба: Канал

[ctx: #19063]
en: Go to beginning
bg_BG: Отиди в началото

[ctx: #19064]
en: Go to end
bg_BG: Отиди в края

[ctx: #19065]
en: Timer settings
bg_BG: Настройки на брояча

[ctx: #19066]
en: Channel icons
bg_BG: Иконки на канала

[ctx: #19067]
en: This event is already being recorded.
bg_BG: Събитието вече се записва

[ctx: #19068]
en: Recording settings
bg_BG: Настройки за записа

[ctx: #19069]
en: Guide
bg_BG: Справочник

[ctx: #19070]
en: Go to now
bg_BG: Към текущия момент

[ctx: #19071]
en: Update interval
bg_BG: Интервал на обновление

[ctx: #19072]
en: Don't cache in local database
bg_BG: Не кеширай в локалната база данни

[ctx: #19073]
en: Delay channel switch
bg_BG: Забавяй при превключване

[ctx: #19074]
en: Active
bg_BG: Активен

[ctx: #19075]
en: Name
bg_BG: Име

[ctx: #19076]
en: Folder
bg_BG: Папка

[ctx: #19077]
en: Hide disabled
bg_BG: Скрий изключените

[ctx: #19078]
en: Channel
bg_BG: Канал

[ctx: #19079]
en: Days of week
bg_BG: Дни от седмицата

[ctx: #19080]
en: Begin
bg_BG: Начало

[ctx: #19081]
en: End
bg_BG: Край

[ctx: #19082]
en: Priority
bg_BG: Приоритет

[ctx: #19083]
en: Lifetime
bg_BG: Срок за съхранение

[ctx: #19084]
en: First day
bg_BG: Първи ден

[ctx: #19085]
en: Unknown channel {0:s}
bg_BG: Неизвестен канал {0:s}

[ctx: #19086]
en: Instant recording action
bg_BG: Действие за моментален запис

[ctx: #19087]
en: Record current show (if guide data available)
bg_BG: Запис на текущото предаване (ако има данни в справочника)

[ctx: #19088]
en: Record for a fixed period of time (Instant recording duration)
bg_BG: Запис с фиксирана продължителност (продължителност на моменталния запис)

[ctx: #19089]
en: Ask what to do
bg_BG: Запитване за действие

[ctx: #19090]
en: Record the next {0:d} minutes
bg_BG: Запис на следващите {0:d} минути

[ctx: #19091]
en: Record current show ({0:s})
bg_BG: Запис на текущото предаване ({0:s})

[ctx: #19092]
en: Record next show ({0:s})
bg_BG: Запис на следващото предаване ({0:s})

[ctx: #19093]
en: Instant recording: {0:s}
bg_BG: Моментален запис: {0:s}

[ctx: #19094]
en: Timer creation failed. The PVR add-on does not support a suitable timer type.
bg_BG: Създаването на брояча е невъзможно. Добавката за ПВР не поддържа подходящ вид брояч.

[ctx: #19095]
en: Timer rule creation failed. The PVR add-on does not support a suitable timer rule type.
bg_BG: Създаването на правилото за брояч е невъзможно. Добавката за ПВР не поддържа подходящ вид правило.

[ctx: #19096]
en: "Smart select"
bg_BG: „Умен избор“

[ctx: #19097]
en: Enter the name for the timer
bg_BG: Въведете име за брояча

[ctx: #19098]
en: Warning!
bg_BG: Внимание!

[ctx: #19099]
en: Service
bg_BG: Услуга

[ctx: #19100]
en: Mux
bg_BG: Мултиплекс

[ctx: #19101]
en: Provider
bg_BG: Доставчик

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
bg_BG: Моля, превключете на друг канал

[ctx: #19103]
en: Go to channel
bg_BG: Иди на канал

[ctx: #19104]
en: Enter the name of the folder for the recording
bg_BG: Въведете името на папката за записа

[ctx: #19105]
en: Please select a channel
bg_BG: Изберете канал

[ctx: #19106]
en: Next timer on
bg_BG: Следващ брояч

[ctx: #19107]
en: at
bg_BG: в

[ctx: #19108]
en: Fallback framerate
bg_BG: Аварийна честота на кадрите

[ctx: #19109]
en: Could not save the timer. Check the log for more information about this message.
bg_BG: Броячът не може да бъде запазен. Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #19110]
en: Could not delete the timer. Check the log for more information about this message.
bg_BG: Броячът не може да бъде изтрит. Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #19111]
en: PVR backend error. Check the log for more information about this message.
bg_BG: Грешка в сървъра за ПВР. Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #19112]
en: Delete this recording?
bg_BG: Изтриване на записа?

[ctx: #19113]
en: Delete all recordings in this folder?
bg_BG: Изтриване на всички записи в тази папка?

[ctx: #19114]
en: Version
bg_BG: Версия

[ctx: #19115]
en: Address
bg_BG: Адрес

[ctx: #19116]
en: Disksize
bg_BG: Размер на диска

[ctx: #19117]
en: Search for channels
bg_BG: Търсене за канали

[ctx: #19118]
en: Can't use PVR functions while searching.
bg_BG: Функциите за ПВР не може да се ползват по време на търсенето.

[ctx: #19119]
en: On which backend do you want to search?
bg_BG: На кой сървър искате да се търси?

[ctx: #19120]
en: Client number
bg_BG: Клиентски номер

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
bg_BG: Избягване на повторения

[ctx: #19122]
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
bg_BG: Този брояч записва. Да го изтрия ли?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
bg_BG: Само отворени канали

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
bg_BG: Игнорирай съществуващите броячи

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
bg_BG: Игнорирай съществуващите записи

[ctx: #19126]
en: Start time
bg_BG: Време на започване

[ctx: #19127]
en: End time
bg_BG: Време на приключване

[ctx: #19128]
en: Start date
bg_BG: Дата на започване

[ctx: #19129]
en: End date
bg_BG: Дата на приключване

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
bg_BG: Мин. времетраене

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
bg_BG: Макс. времетраене

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
bg_BG: Включително неизвестните жанрове

[ctx: #19133]
en: Search string
bg_BG: Низ за търсене

[ctx: #19134]
en: Include description
bg_BG: Търси в описанията

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
bg_BG: Различаване на малки и главни букви

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
bg_BG: Каналът не достъпен

[ctx: #19137]
en: No groups defined. Please create a group first
bg_BG: Няма дефинирана група. Първо създай група

[ctx: #19138]
en: Timer rules
bg_BG: Правила за броячи

[ctx: #19139]
en: Name of the new group
bg_BG: Име на новата група

[ctx: #19140]
en: Search...
bg_BG: Търсене

[ctx: #19141]
en: Group
bg_BG: Група

[ctx: #19142]
en: Search guide
bg_BG: Ръководство за търсене

[ctx: #19143]
en: Group management
bg_BG: Управление на групи

[ctx: #19144]
en: No groups defined
bg_BG: Няма дефинирани групи

[ctx: #19145]
en: Grouped
bg_BG: Групиран

[ctx: #19146]
en: Groups
bg_BG: Групи

[ctx: #19147]
en: Setting the lifetime of this recording to {0:d} days will immediately expire the recording, which might result in instant deletion of the recording. Proceed anyway?
bg_BG: Ако зададете за този запис време за съхранение {0:d} дни, то той още сега ще бъде разпознат като стар, и може да бъде моментално изтрит. Искате ли да продължите въпреки това?

[ctx: #19148]
en: Channel
bg_BG: Канал

[ctx: #19149]
en: Mo
bg_BG: пн

[ctx: #19150]
en: Tu
bg_BG: вт

[ctx: #19151]
en: We
bg_BG: ср

[ctx: #19152]
en: Th
bg_BG: чт

[ctx: #19153]
en: Fr
bg_BG: пт

[ctx: #19154]
en: Sa
bg_BG: сб

[ctx: #19155]
en: Su
bg_BG: нд

[ctx: #19156]
en: from
bg_BG: от

[ctx: #19157]
en: Next recording
bg_BG: Следващ запис

[ctx: #19158]
en: Currently recording
bg_BG: В момента се записва

[ctx: #19159]
en: from
bg_BG: от

[ctx: #19160]
en: to
bg_BG: до

[ctx: #19161]
en: any time
bg_BG: по всяко време

[ctx: #19162]
en: Recording active
bg_BG: Запис активен

[ctx: #19163]
en: Recordings
bg_BG: Записи

[ctx: #19164]
en: Could not start recording. Check the log for more information about this message.
bg_BG: Записът не може да бъде стартиран. Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #19165]
en: Switch
bg_BG: Превключване

[ctx: #19166]
en: PVR information
bg_BG: Информация за ПВР

[ctx: #19167]
en: Scan for missing icons
bg_BG: Сканиране за липсващи иконки

[ctx: #19168]
en: Deleted and recoverable recordings
bg_BG: Изтрити и възстановяеми записи

[ctx: #19169]
en: Hide video information box
bg_BG: Скриване на информацията за видеото

[ctx: #19170]
en: Could not stop recording. Check the log for more information about this message.
bg_BG: Записът не може да бъде спрян. Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #19171]
en: Switch to full screen
bg_BG: Превключване на цял екран

[ctx: #19172]
en: Instant recording duration
bg_BG: Времетраене на моменталните записи

[ctx: #19173]
en: TV channel groups
bg_BG: Групи от ТВ канали

[ctx: #19174]
en: Radio channel groups
bg_BG: Групи от радио канали

[ctx: #19175]
en: Default start padding time
bg_BG: Стандартно допълнително време в началото

[ctx: #19176]
en: Default end padding time
bg_BG: Стандартно допълнително време в края

[ctx: #19177]
en: Playback
bg_BG: Възпроизвеждане

[ctx: #19178]
en: Show channel information when switching channels
bg_BG: Показване на инф. за канала при превключване на каналите

[ctx: #19179]
en: Deleted
bg_BG: Изтрит

[ctx: #19180]
en: TV channels
bg_BG: ТВ канали

[ctx: #19181]
en: Menu / OSD
bg_BG: Меню / Екранно меню

[ctx: #19182]
en: Future days to display
bg_BG: Дни за показване в бъдещето

[ctx: #19183]
en: Radio channels
bg_BG: Радио канали

[ctx: #19184]
en: Deleted recordings
bg_BG: Изтрити записи

[ctx: #19185]
en: Clear data
bg_BG: Изчистване на данните

[ctx: #19186]
en: All your TV related data (channels, groups, guide) will be cleared. Are you sure?
bg_BG: Всички телевизионни данни (канали, групи, справочници) ще бъдат премахнати. Сигурни ли сте?

[ctx: #19187]
en: Clearing all related data.
bg_BG: Изчистване на всички свързани данни.

[ctx: #19188]
en: All your guide data will be cleared. Are you sure?
bg_BG: Всички данни от справочниците ще бъдат премахнати. Наистина ли искате това?

[ctx: #19189]
en: The PVR backend does not allow to record this event.
bg_BG: Сървърът за ПВР не позволява записването на това събитие.

[ctx: #19190]
en: Play programme
bg_BG: Пускане на предаването

[ctx: #19191]
en: PVR service
bg_BG: Услуга за ПВР

[ctx: #19192]
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
bg_BG: Никой от свързаните сървъри за ПВР не поддържа сканиране на канали.

[ctx: #19193]
en: The channel scan can't be started. Check the log for more information about this message.
bg_BG: Не може да бъде стартирано сканиране за канали. Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #19194]
en: Continue?
bg_BG: Продължаване?

[ctx: #19195]
en: Delay mark last watched
bg_BG: Забавено отбелязване на последно гледаното

[ctx: #19196]
en: PVR client specific actions
bg_BG: Действия, специфични за клиента за ПВР

[ctx: #19197]
en: Recording started on: {0:s}
bg_BG: Стартиран запис на: {0:s}

[ctx: #19198]
en: Recording finished on: {0:s}
bg_BG: Завършен запис на: {0:s}

[ctx: #19199]
en: Channel manager
bg_BG: Диспечер на каналите

[ctx: #19200]
en: Guide source:
bg_BG: Източник на справочника:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
bg_BG: Име на канала:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
bg_BG: Иконка на канала:

[ctx: #19203]
en: Edit channel
bg_BG: Редактиране на канала

[ctx: #19204]
en: New channel
bg_BG: Нов канал

[ctx: #19205]
en: Group management
bg_BG: Управление на групи

[ctx: #19206]
en: Activate guide:
bg_BG: Активиране на справочника:

[ctx: #19207]
en: Group:
bg_BG: Група:

[ctx: #19208]
en: Enter the name of the new channel
bg_BG: Въведете името на новия канал

[ctx: #19209]
en: Kodi virtual backend
bg_BG: Виртуален сървър на Kodi

[ctx: #19210]
en: Client
bg_BG: Клиент

[ctx: #19211]
en: Delete channel
bg_BG: Изтриване на канала

[ctx: #19212]
en: This list contains changes
bg_BG: В списъка има промени

[ctx: #19213]
en: Select backend
bg_BG: Изберете сървър

[ctx: #19214]
en: Enter a valid URL for the new channel
bg_BG: Въведете валиден адрес на новия канал

[ctx: #19215]
en: The PVR backend does not support timers.
bg_BG: Сървърът за ПВР не поддържа броячи.

[ctx: #19216]
en: All radio channels
bg_BG: Всички радио канали

[ctx: #19217]
en: All TV channels
bg_BG: Всички ТВ канали

[ctx: #19218]
en: Visible
bg_BG: Видим

[ctx: #19219]
en: Ungrouped channels
bg_BG: Негрупирани канали

[ctx: #19220]
en: Channels in
bg_BG: Канали в

[ctx: #19221]
en: Synchronise channel groups with backend(s)
bg_BG: Синхронизирай групите канали със сървъра(ите)

[ctx: #19222]
en: Guide
bg_BG: Справочник

[ctx: #19223]
en: No PVR add-on could be enabled. Check your settings or the log for more information.
bg_BG: Нито една добавка за ПВР не може да бъде включена. Проверете настройките или прегледайте журнала за повече информация.

[ctx: #19224]
en: Recording aborted
bg_BG: Записването е прекратено

[ctx: #19225]
en: Recording scheduled
bg_BG: Запис по график

[ctx: #19226]
en: Recording started
bg_BG: Започнат е запис

[ctx: #19227]
en: Recording completed
bg_BG: Завършен е запис

[ctx: #19228]
en: Timer deleted
bg_BG: Броячът е изтрит

[ctx: #19229]
en: Past days to display
bg_BG: Дни за показване в миналото

[ctx: #19230]
en: Prevent updates during playback
bg_BG: Забрани обновяване по време на възпроизвеждане

[ctx: #19231]
en: Use channel order from backend(s)
bg_BG: Ползвай реда на каналите от сървъра

[ctx: #19232]
en: Clear search results
bg_BG: Изчисти резултата от търсенето

[ctx: #19233]
en: Display a notification on timer updates
bg_BG: Показвай известие при обновяване на брояча

[ctx: #19234]
en: Use channel numbers from backend
bg_BG: Използване на номерирането на каналите от сървъра

[ctx: #19235]
en: PVR manager is starting up
bg_BG: Диспечерът за ПВР се стартира

[ctx: #19236]
en: Loading channels from clients
bg_BG: Зареждане на канал от клиент

[ctx: #19237]
en: Loading timers from clients
bg_BG: Зареждане на броячи от клиенти

[ctx: #19238]
en: Loading recordings from clients
bg_BG: Зареждане на записи от клиенти

[ctx: #19239]
en: Starting background threads
bg_BG: Стартиране на фонови процеси

[ctx: #19240]
en: Client priorities
bg_BG: Приоритети на клиента

[ctx: #19241]
en: View timer
bg_BG: Преглед на брояча

[ctx: #19242]
en: Edit timer
bg_BG: Редактиране на брояча

[ctx: #19243]
en: Edit timer rule
bg_BG: Редактиране на правилото за брояча

[ctx: #19244]
en: Backend idle time
bg_BG: Време на неактивност за сървъра

[ctx: #19245]
en: Wakeup command
bg_BG: Команда за включване

[ctx: #19246]
en: Wakeup before recording
bg_BG: Включване преди започване на запис

[ctx: #19247]
en: Daily wakeup
bg_BG: Включване всеки ден

[ctx: #19248]
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
bg_BG: Всеки ден в (ЧЧ:ММ:СС) часа

[ctx: #19249]
en: Filter channels
bg_BG: Филтриране на канали

[ctx: #19250]
en: Loading guide from database
bg_BG: Зареждане на справочник от базата данни

[ctx: #19251]
en: Update guide information
bg_BG: Обнови информация на справочника

[ctx: #19252]
en: Schedule guide update for this channel?
bg_BG: Насрочване на обновяване на справочника за канала?

[ctx: #19253]
en: Guide update scheduled for channel
bg_BG: Насрочено е обновяване на справочника за канал

[ctx: #19254]
en: Guide update failed for channel
bg_BG: Неуспешно обновление на ръководство на канал

[ctx: #19255]
en: {0:d} scheduled
bg_BG: {0:d} заплануван(и)

[ctx: #19256]
en: Completed
bg_BG: Завършено

[ctx: #19257]
en: Lock channel
bg_BG: Заключване на канала

[ctx: #19258]
en: Unlock channel
bg_BG: Отключване на канала

[ctx: #19259]
en: Parental control
bg_BG: Родителски контрол

[ctx: #19260]
en: Unlock duration
bg_BG: Период за отключване

[ctx: #19261]
en: Change PIN
bg_BG: Промяна на кода

[ctx: #19262]
en: Parental control. Enter PIN:
bg_BG: Родителски контрол. Въведете код:

[ctx: #19263]
en: Could not update the timer. Check the log for more information about this message.
bg_BG: Броячът не може да бъде променен. Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #19264]
en: Incorrect PIN
bg_BG: Неправилен код

[ctx: #19265]
en: The entered PIN was incorrect.
bg_BG: Въведеният код е неправилен.

[ctx: #19266]
en: Parental locked
bg_BG: Заключен за деца

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
bg_BG: Заключен за деца:

[ctx: #19268]
en: Hide "No information available" labels
bg_BG: Скриване на етикетите „Няма налична информация“

[ctx: #19269]
en: Preselect playing channel in lists
bg_BG: Предварително избиране на пуснатия канал в списъците

[ctx: #19270]
en: Group Items
bg_BG: Групиране

[ctx: #19271]
en: No PVR add-ons could be found
bg_BG: Няма намерени добавки за ПВР

[ctx: #19272]
en: You need a tuner, backend software, and an add-on for the backend to be able to use PVR. Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
bg_BG: За да използвате ПВР, са необходими: тунер, програма-сървър и добавка, която да използва сървъра. За повече информация посетете: http://kodi.wiki/view/PVR.

[ctx: #19273]
en: TV guide
bg_BG: ТВ справочник

[ctx: #19274]
en: Radio guide
bg_BG: Радио справочник

[ctx: #19275]
en: Conflict warning
bg_BG: ВНИМАНИЕ: Конфликт

[ctx: #19276]
en: Conflict error
bg_BG: Конфликт

[ctx: #19277]
en: Recording conflict
bg_BG: Конфликт при записването

[ctx: #19278]
en: Recording error
bg_BG: Грешка при записването

[ctx: #19279]
en: Client specific
bg_BG: Специфични за клиента

[ctx: #19280]
en: Client specific settings
bg_BG: Настройки, специфични за клиента

[ctx: #19281]
en: Confirm channel switches by pressing "OK"
bg_BG: Потвърждаване на смяната на канали чрез натискане на „Добре“

[ctx: #19282]
en: Current icon
bg_BG: Текуща иконка

[ctx: #19283]
en: No icon
bg_BG: Няма иконка

[ctx: #19284]
en: Choose icon
bg_BG: Избери иконка

[ctx: #19285]
en: Browse for icon
bg_BG: Преглед за иконка

[ctx: #19286]
en: Searching for channel icons
bg_BG: Търсене за иконка на канала

[ctx: #19287]
en: All channels
bg_BG: Всички канали

[ctx: #19288]
en: Go to date
bg_BG: Към дата

[ctx: #19289]
en: Hide group
bg_BG: Скрий групата

[ctx: #19290]
en: Undelete
bg_BG: Възстанови

[ctx: #19291]
en: Delete permanently
bg_BG: Изтрий завинаги

[ctx: #19292]
en: Delete all permanently
bg_BG: Изтрий всичко завинаги

[ctx: #19293]
en: Remove all deleted recordings from trash? This operation cannot be reverted.
bg_BG: Да се премахнат ли всички изтрити записи от кошчето? Това действие е необратимо.

[ctx: #19294]
en: Remove this deleted recording from trash? This operation cannot be reverted.
bg_BG: Да се премахне ли този изтрит запис от кошчето? Това действие е необратимо.

[ctx: #19295]
en: Delete timer rule
bg_BG: Изтрий правилото

[ctx: #19296]
en: No PVR add-on enabled
bg_BG: Няма включена добавка за ПВР

[ctx: #19297]
en: Vertical channels
bg_BG: Вертикални канали

[ctx: #19298]
en: Horizontal channels
bg_BG: Хоризонтални канали

[ctx: #19299]
en: Expires
bg_BG: Изтича

[ctx: #19300]
en: Vertical channels, no group selector
bg_BG: Вертикални канали, без избор на група

[ctx: #19301]
en: Horizontal channels, no group selector
bg_BG: Хоризонтални канали, без избор на група

[ctx: #19302]
en: Do you want to record the selected programme or to switch to the current programme?
bg_BG: Искате ли да запишете избраното предаване, или предпочитате да превключите към текущото предаване?

[ctx: #19303]
en: Close channel OSD after switching channels
bg_BG: Скривай екранното меню за канала при превключване на каналите

[ctx: #19304]
en: View timer rule
bg_BG: Преглед на правилото на брояча

[ctx: #19499]
en: Other / Unknown
bg_BG: Друг / Неизвестен

[ctx: #19500]
en: Movie / Drama
bg_BG: Филм / Драма

[ctx: #19501]
en: Detective / Thriller
bg_BG: Криминален / Трилър

[ctx: #19502]
en: Adventure / Western / War
bg_BG: Приключенски / Уестърн / Военен

[ctx: #19503]
en: Science fiction / Fantasy / Horror
bg_BG: Научна фантастика / Фентъзи / Ужас

[ctx: #19504]
en: Comedy
bg_BG: Комедия

[ctx: #19505]
en: Soap / Melodrama / Folkloric
bg_BG: Сапунена опера / Мелодрама / Фолклор

[ctx: #19506]
en: Romance
bg_BG: Романтични

[ctx: #19507]
en: Serious / Classical / Religious / Historical movie / drama
bg_BG: Сериозен / Класически / Религиозен / Исторически / Драма

[ctx: #19508]
en: Adult movie / drama
bg_BG: Филми за възрастни / Драма

[ctx: #19516]
en: News / Current affairs
bg_BG: Новини / Текущи събития

[ctx: #19517]
en: News / Weather report
bg_BG: Новини / Прогноза за времето

[ctx: #19518]
en: News magazine
bg_BG: Новинарско предаване

[ctx: #19519]
en: Documentary
bg_BG: Документален

[ctx: #19520]
en: Discussion / Interview / Debate
bg_BG: Дискусия / Интервю / Дебат

[ctx: #19532]
en: Show / Game show
bg_BG: Шоу / Гейм шоу

[ctx: #19533]
en: Game show / Quiz / Contest
bg_BG: Гейм шоу  / Викторина / Състезание

[ctx: #19534]
en: Variety show
bg_BG: Вариете

[ctx: #19535]
en: Talk show
bg_BG: Ток-шоу

[ctx: #19548]
en: Sports
bg_BG: Спорт

[ctx: #19549]
en: Special event
bg_BG: Специални събития

[ctx: #19550]
en: Sport magazine
bg_BG: Спортно предаване

[ctx: #19551]
en: Football
bg_BG: Футбол

[ctx: #19552]
en: Tennis / Squash
bg_BG: Тенис / Скуош

[ctx: #19553]
en: Team sports
bg_BG: Отборни спортове

[ctx: #19554]
en: Athletics
bg_BG: Атлетика

[ctx: #19555]
en: Motor sport
bg_BG: Моторни спортове

[ctx: #19556]
en: Water sport
bg_BG: Водни спортове

[ctx: #19557]
en: Winter sports
bg_BG: Зимни спортове

[ctx: #19558]
en: Equestrian
bg_BG: Конен спорт

[ctx: #19559]
en: Martial sports
bg_BG: Бойни спортове

[ctx: #19564]
en: Children's / Youth programmes
bg_BG: За деца / Младежка програма

[ctx: #19565]
en: Pre-school children's programmes
bg_BG: Предучилищна детска програма

[ctx: #19566]
en: Entertainment programmes for 6 to 14
bg_BG: Развлекателна програма от 6 до 14

[ctx: #19567]
en: Entertainment programmes for 10 to 16
bg_BG: Развлекателна програма от 10 до 16

[ctx: #19568]
en: Informational / Educational / School programme
bg_BG: Информационна / Образователна / Училищна програма

[ctx: #19569]
en: Cartoons / Puppets
bg_BG: Анимационни / Куклени

[ctx: #19580]
en: Music / Ballet / Dance
bg_BG: Музика / Балет / Танци

[ctx: #19581]
en: Rock / Pop
bg_BG: Рок / Поп

[ctx: #19582]
en: Serious / Classical music
bg_BG: Сериозна / Класическа музика

[ctx: #19583]
en: Folk / Traditional music
bg_BG: Фолк / Традиционна музика

[ctx: #19584]
en: Musical / Opera
bg_BG: Мюзикъл / Опера

[ctx: #19585]
en: Ballet
bg_BG: Балет

[ctx: #19596]
en: Arts / Culture
bg_BG: Изкуства / Култура

[ctx: #19597]
en: Performing arts
bg_BG: Сценични изкуства

[ctx: #19598]
en: Fine arts
bg_BG: Изящни изкуства

[ctx: #19599]
en: Religion
bg_BG: Религия

[ctx: #19600]
en: Popular culture / Traditional arts
bg_BG: Популярна култура / Традиционни изкуства

[ctx: #19601]
en: Literature
bg_BG: Литература

[ctx: #19602]
en: Film / Cinema
bg_BG: Филм / Кино

[ctx: #19603]
en: Experimental film / video
bg_BG: Експериментален филм / Видео

[ctx: #19604]
en: Broadcasting / Press
bg_BG: Емисия / Медия

[ctx: #19605]
en: New media
bg_BG: Нова медиа

[ctx: #19606]
en: Arts / Culture magazines
bg_BG: Изкуства / Култура

[ctx: #19607]
en: Fashion
bg_BG: Мода

[ctx: #19612]
en: Social / Political / Economics
bg_BG: Социални / Политически / Икономически

[ctx: #19613]
en: Magazines / Reports / Documentary
bg_BG: Предавания / Репортажи / Документалистика

[ctx: #19614]
en: Economics / Social advisory
bg_BG: Икономически / Социални съвети

[ctx: #19615]
en: Remarkable people
bg_BG: Забележителни хора

[ctx: #19628]
en: Education / Science / Factual
bg_BG: Образователни / Научни / Действителни

[ctx: #19629]
en: Nature / Animals / Environment
bg_BG: Природа / Животни / Околна среда

[ctx: #19630]
en: Technology / Natural sciences
bg_BG: Технологии / Естествени науки

[ctx: #19631]
en: Medicine / Physiology / Psychology
bg_BG: Медицина / Физиология / Психология

[ctx: #19632]
en: Foreign countries / Expeditions
bg_BG: Чужбина / Експедиции

[ctx: #19633]
en: Social / Spiritual sciences
bg_BG: Социални / Духовни науки

[ctx: #19634]
en: Further education
bg_BG: Допълнително образование

[ctx: #19635]
en: Languages
bg_BG: Езици

[ctx: #19644]
en: Leisure / Hobbies
bg_BG: Отдих / Хоби

[ctx: #19645]
en: Tourism / Travel
bg_BG: Туризъм / Пътуване

[ctx: #19646]
en: Handicraft
bg_BG: Направи си сам

[ctx: #19647]
en: Motoring
bg_BG: Авто Мото

[ctx: #19648]
en: Fitness & health
bg_BG: Фитнес и здраве

[ctx: #19649]
en: Cooking
bg_BG: Готвене

[ctx: #19650]
en: Advertisement / Shopping
bg_BG: Рекламиране / Пазаруване

[ctx: #19651]
en: Gardening
bg_BG: Градинарство

[ctx: #19660]
en: Special characteristics
bg_BG: Специални характеристики

[ctx: #19661]
en: Original language
bg_BG: Оригинален език

[ctx: #19662]
en: Black & white
bg_BG: Черно и бяло

[ctx: #19663]
en: Unpublished
bg_BG: Непубликувано

[ctx: #19664]
en: Live broadcast
bg_BG: Живо предаване

[ctx: #19676]
en: Drama
bg_BG: Драма

[ctx: #19677]
en: Detective / Thriller
bg_BG: Криминален / Трилър

[ctx: #19678]
en: Adventure / Western / War
bg_BG: Приключенски / Уестърн / Военен

[ctx: #19679]
en: Science fiction / Fantasy / Horror
bg_BG: Научна фантастика / Фентъзи / Ужас

[ctx: #19680]
en: Comedy
bg_BG: Комедия

[ctx: #19681]
en: Soap / Melodrama / Folkloric
bg_BG: Сапунена опера / Мелодрама / Фолклор

[ctx: #19682]
en: Romance
bg_BG: Романтични

[ctx: #19683]
en: Serious / Classical / Religion / Historical
bg_BG: Сериозен / Класически / Религиозен / Исторически

[ctx: #19684]
en: Adult
bg_BG: За възрастни

[ctx: #19685]
en: Confirm shutdown
bg_BG: Потвърждаване на изключването

[ctx: #19686]
en: Channel guide
bg_BG: Справочник

[ctx: #19687]
en: Play recording
bg_BG: Пускане на записа

[ctx: #19691]
en: PVR is currently recording '{0:s}' on channel '{1:s}'.
bg_BG: В момента ПВР записва „{0:s}“ по канал „{1:s}“.

[ctx: #19692]
en: PVR will start recording '{0:s}' on channel '{1:s}' in {2:s}.
bg_BG: ПВР ще започне да записва „{0:s}“ по канал „{1:s}“ в {2:s}.

[ctx: #19693]
en: Daily wakeup is due in {0:s}.
bg_BG: Ежедневното събуждане ще бъде след {0:s}.

[ctx: #19694]
en: {0:d} minutes
bg_BG: {0:d} минути

[ctx: #19695]
en: about a minute
bg_BG: около минута

[ctx: #19696]
en: Shutdown anyway
bg_BG: Изключване въпреки всичко

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
bg_BG: Папка за извлечената музика

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
bg_BG: Ползване на външен DVD плейър

[ctx: #20002]
en: External DVD player
bg_BG: Външен DVD плейър

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
bg_BG: Папка за Trainers

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
bg_BG: Папка за снимките на екрана

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
bg_BG: Папка за плейлистите

[ctx: #20007]
en: Recordings
bg_BG: Записи

[ctx: #20008]
en: Screenshots
bg_BG: Снимки на екрана

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
bg_BG: Да се ползва Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
bg_BG: Музикални плейлисти

[ctx: #20012]
en: Video playlists
bg_BG: Видео плейлисти

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
bg_BG: Искате ли да пуснете играта?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
bg_BG: Подредба: Плейлист

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
bg_BG: Отдалечена миниатюра

[ctx: #20016]
en: Current thumb
bg_BG: Текуща миниатюра

[ctx: #20017]
en: Local thumb
bg_BG: Локална миниатюра

[ctx: #20018]
en: No thumb
bg_BG: Без миниатюра

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
bg_BG: Избери миниатюра

[ctx: #20020]
en: Banner
bg_BG: Банер

[ctx: #20021]
en: Poster
bg_BG: Плакат

[ctx: #20023]
en: Conflict
bg_BG: Конфликт

[ctx: #20024]
en: Scan new
bg_BG: Сканиране за нови

[ctx: #20025]
en: Scan all
bg_BG: Сканиране на всички

[ctx: #20026]
en: Region
bg_BG: Район

[ctx: #20035]
en: Regional ({0:s})
bg_BG: Район ({0:s})

[ctx: #20037]
en: Summary
bg_BG: Обобщение

[ctx: #20038]
en: Lock music window
bg_BG: Заключвай прозореца на музиката

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
bg_BG: Заключвай прозореца на видео файловете

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
bg_BG: Заключвай прозореца на снимките

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
bg_BG: Заключвай прозореца на програмите и скриптовете

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
bg_BG: Заключвай диспечера на файлове

[ctx: #20043]
en: Lock settings
bg_BG: Заключвай настройките

[ctx: #20044]
en: Start fresh
bg_BG: Започни наново

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
bg_BG: Вход в главния режим

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
bg_BG: Изход от главния режим

[ctx: #20047]
en: Create profile '{0:s}'?
bg_BG: Да се създаде ли профилът „{0:s}“?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings or copy from default?
bg_BG: Начало с нови настройки или копиране на стандартните?

[ctx: #20049]
en: Best available
bg_BG: Най-добрите налични

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
bg_BG: Авт. превключване между 16x9 и 4x3

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
bg_BG: Групираните файлове да се третират като един

[ctx: #20052]
en: Caution
bg_BG: Внимание

[ctx: #20053]
en: Left master mode
bg_BG: Напуснахте главния режим

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
bg_BG: Влязохте в главния режим

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
bg_BG: Миниатюра от Allmusic.com

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
bg_BG: Премахване на миниатюрата

[ctx: #20058]
en: Add profile...
bg_BG: Добави профил…

[ctx: #20059]
en: Query info for all albums
bg_BG: Изискай инф. за всеки албум

[ctx: #20060]
en: Media info
bg_BG: Медийна информация

[ctx: #20061]
en: Separate
bg_BG: Отделно

[ctx: #20062]
en: Shares with default
bg_BG: Споделено с главния профил

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
bg_BG: Споделено с главния профил (само за четене)

[ctx: #20064]
en: Copy default
bg_BG: Копирай стандартните

[ctx: #20065]
en: Profile picture
bg_BG: Картинка на профила

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
bg_BG: Настройки за заключване

[ctx: #20067]
en: Edit profile
bg_BG: Редактиране на профил

[ctx: #20068]
en: Profile lock
bg_BG: Заключване на профила

[ctx: #20069]
en: Couldn't create folder
bg_BG: Папката не може да бъде създадена

[ctx: #20070]
en: Profile directory
bg_BG: Папка на профила

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources or copy from default?
bg_BG: Начало с нови медийни източници или копиране на стандартните?

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable and that the new folder name is valid
bg_BG: Уверете се, че в избраната папка може да се записва и името на папката е правилно

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
bg_BG: Оценка от MPAA

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
bg_BG: Въведете кода за заключване

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
bg_BG: Изисквай кода при стартиране

[ctx: #20077]
en: Skin settings
bg_BG: Облик

[ctx: #20078]
en: - no link set -
bg_BG: - не е зададена връзка -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
bg_BG: Анимации

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
bg_BG: Изключи RSS при възпроизвеждане на музика

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
bg_BG: Включи клавишните комбинации

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
bg_BG: Показвай програмите в главното меню

[ctx: #20083]
en: Show music information
bg_BG: Показвай инф. за текущия музикален файл

[ctx: #20084]
en: Show weather information
bg_BG: Показвай текущите метеорологични условия

[ctx: #20085]
en: Show system information
bg_BG: Показвай информация за системата

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
bg_BG: Показвай наличното място на дисковете C: E: F:

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
bg_BG: Показвай наличното място на дисковете E: F: G:

[ctx: #20088]
en: Weather information
bg_BG: Информация за времето

[ctx: #20089]
en: Drive space free
bg_BG: Свободно място на диска

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
bg_BG: Въведете името на съществуващ споделен ресурс

[ctx: #20091]
en: Lock code
bg_BG: Код за заключване

[ctx: #20092]
en: Load profile
bg_BG: Зареди профила

[ctx: #20093]
en: Profile name
bg_BG: Име на профила

[ctx: #20094]
en: Media sources
bg_BG: Медийни източници

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
bg_BG: Въведете кода за заключване на профила

[ctx: #20096]
en: Login screen
bg_BG: Екран за влизане

[ctx: #20097]
en: Fetching album information
bg_BG: Изтегляне на информация за албум

[ctx: #20098]
en: Fetching information for album
bg_BG: Изтегляне на инф. за албум

[ctx: #20099]
en: A CD or track can't be ripped while being played
bg_BG: Извличането от CD е невъзможно докато се възпроизвежда

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
bg_BG: Заключващ код и настройки

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
bg_BG: Въвеждането на заключващия код да включва главния режим

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
bg_BG: Да бъдат ли записани промените на профила?

[ctx: #20104]
en: Old settings found. Do you want to use them?
bg_BG: Намерени са стари настройки. Желаете ли да ги ползвате?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found. Do you want to use them?
bg_BG: Намерени са стари медийни източници. Желаете ли да ги ползвате?

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
bg_BG: Отделно (заключено)

[ctx: #20108]
en: Root
bg_BG: Основна

[ctx: #20109]
en: Zoom
bg_BG: Мащабиране

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
bg_BG: UPnP настройки

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
bg_BG: Автоматично стартиране на UPnP клиента

[ctx: #20112]
en: Last login: {0:s}
bg_BG: Последно влизане: {0:s}

[ctx: #20113]
en: Never logged on
bg_BG: До сега не е влизал

[ctx: #20114]
en: Profile {0:d} / {1:d}
bg_BG: Профил {0:d} / {1:d}

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
bg_BG: Влизане / Изберете профил

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
bg_BG: Заключване на екрана за влизане

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
bg_BG: Кодът за заключване не е валиден.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set. Would you like to set it now?
bg_BG: Необходимо е да зададете код за заключване. Желаете ли да го зададете сега?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
bg_BG: Зареждане на информация за програмата

[ctx: #20121]
en: Party on!
bg_BG: Започва парти!

[ctx: #20122]
en: True
bg_BG: Правилно

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
bg_BG: Смесване на напитките

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
bg_BG: Пълнене на чашите

[ctx: #20125]
en: Logged on as
bg_BG: Влезли сте като

[ctx: #20126]
en: Log off
bg_BG: Излезте

[ctx: #20129]
en: Weave
bg_BG: Вълна

[ctx: #20130]
en: Weave - Inverted
bg_BG: Вълна – обърната

[ctx: #20131]
en: Blend
bg_BG: Смесване

[ctx: #20132]
en: Restart video
bg_BG: Рестартирай видеото

[ctx: #20133]
en: Edit network location
bg_BG: Редактирай мястото в мрежата

[ctx: #20134]
en: Remove network location
bg_BG: Премахни мястото в мрежата

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
bg_BG: Желаете ли папката да бъде сканирана?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
bg_BG: Карта с памет

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
bg_BG: Монтирана е карта с памет

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
bg_BG: Монтирането на картата с памет не е възможно

[ctx: #20139]
en: In port {0:d}, slot {1:d}
bg_BG: На порт {0:d}, място {1:d}

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
bg_BG: Заключи скрийнсейвъра

[ctx: #20141]
en: Set
bg_BG: Задай

[ctx: #20142]
en: Username
bg_BG: Потребител

[ctx: #20143]
en: Enter password for
bg_BG: Въведете парола за

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
bg_BG: Брояч за изключване

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
bg_BG: Изключване след (минути)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in {0:d}m
bg_BG: Стартирано е изключване след {0:d} мин

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
bg_BG: Изключване след 30 минути

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
bg_BG: Изключване след 60 минути

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
bg_BG: Изключване след 120 минути

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
bg_BG: Изключване с брояч

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
bg_BG: Откажи изключването с брояч

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for {0:s}
bg_BG: Заключи настройките за {0:s}

[ctx: #20153]
en: Browse...
bg_BG: Преглед…

[ctx: #20154]
en: Summary information
bg_BG: Обобщение

[ctx: #20155]
en: Storage information
bg_BG: Памет

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
bg_BG: Твърд диск

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
bg_BG: DVD-ROM

[ctx: #20158]
en: Network information
bg_BG: Мрежа

[ctx: #20159]
en: Video information
bg_BG: Видео

[ctx: #20160]
en: Hardware information
bg_BG: Хардуер

[ctx: #20161]
en: Total
bg_BG: Общо

[ctx: #20162]
en: Used
bg_BG: В употреба

[ctx: #20163]
en: of
bg_BG: от

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
bg_BG: Заключването не се поддържа

[ctx: #20165]
en: Not locked
bg_BG: Отключено

[ctx: #20166]
en: Locked
bg_BG: Заключено

[ctx: #20167]
en: Frozen
bg_BG: Замразено

[ctx: #20168]
en: Requires reset
bg_BG: Изисква рестарт

[ctx: #20169]
en: Week
bg_BG: Седмица

[ctx: #20170]
en: Line
bg_BG: Линия

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
bg_BG: Windows мрежа (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
bg_BG: XBMSP сървър

[ctx: #20173]
en: FTP server
bg_BG: FTP сървър

[ctx: #20174]
en: FTPS server
bg_BG: FTPS сървър

[ctx: #20175]
en: UPnP server
bg_BG: UPnP сървър

[ctx: #20176]
en: Show video information
bg_BG: Показвай информация за видеото

[ctx: #20177]
en: Done
bg_BG: Завършено

[ctx: #20180]
en: Symbols
bg_BG: Символи

[ctx: #20183]
en: Reload skin
bg_BG: Презареди облика

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
bg_BG: За ТВ Сериали ползвай изглед с плакати

[ctx: #20186]
en: Please wait
bg_BG: Моля, изчакайте

[ctx: #20188]
en: Announce library updates
bg_BG: Обявявай промените при обновяване на библиотеките

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
bg_BG: Превъртай автоматично текста на сюжета и отзивите

[ctx: #20190]
en: Custom
bg_BG: Персонален

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
bg_BG: Включи дебъг журнала

[ctx: #20192]
en: Fetch additional information during updates
bg_BG: Сваляй допълнителна инф. при обновяване на библиотеката

[ctx: #20193]
en: Default provider for album information
bg_BG: Стандартен източник на инф. за албуми

[ctx: #20194]
en: Default provider for artist information
bg_BG: Стандартен източник на инф. за изпълнители

[ctx: #20195]
en: Change information provider
bg_BG: Промени източника на инф.

[ctx: #20196]
en: Export music library
bg_BG: Изнасяне на музикалната библиотека

[ctx: #20197]
en: Import music library
bg_BG: Внасяне на музикална библиотека

[ctx: #20198]
en: No artist found!
bg_BG: Няма намерени изпълнители!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist information failed
bg_BG: Свалянето на информация за изпълнител се провали

[ctx: #20220]
en: Prefer online information
bg_BG: Предпочитай информацията от избраните източници на инф.

[ctx: #20221]
en: With this enabled, any information that is downloaded for albums and artists will override anything you have set in your song tags, such as genres, year, song artists etc. Useful if you have MusicBrainz identifiers in your song tags.
bg_BG: Изтеглената от Интернет информация за албуми и изпълнители ще заменя съществуващата информация в етикетите на песните, като жанрове, години, изпълнители и т.н. Опцията е полезна, ако ползвате MusicBrainz идентификатори в етикетите на песните.

[ctx: #20222]
en: Look for external subtitles
bg_BG: Търси външни субтитри

[ctx: #20223]
en: Artist information folder
bg_BG: Папка с информация за изпълнителите

[ctx: #20224]
en: Prefer online album art
bg_BG: Да се предпочитат изображения за албумите от Интернет

[ctx: #20225]
en: Where no local album cover exists, online art will be used. Where neither is available, cover images embedded in music files will be used
bg_BG: Когато не съществува местно изображение за албума, ще се използва такова от Интернет. Ако няма нищо налично, ще се използват изображенията, вградени в музикалните файлове.

[ctx: #20228]
en: Use artist sortname when sorting by artist
bg_BG: Ползвай името за сортиране на изпълнителя при сортиране по изпълнител

[ctx: #20240]
en: Android music
bg_BG: Музика от Android

[ctx: #20241]
en: Android videos
bg_BG: Видео от Android

[ctx: #20242]
en: Android pictures
bg_BG: Картини от Android

[ctx: #20243]
en: Android photos
bg_BG: Снимки от Android

[ctx: #20244]
en: Android apps
bg_BG: Приложения от Android

[ctx: #20245]
en: Windows music library
bg_BG: Музикална библиотека на Windows

[ctx: #20246]
en: Windows videos library
bg_BG: Видео библиотека на Windows

[ctx: #20247]
en: Windows pictures library
bg_BG: Библиотека за изображения на Windows

[ctx: #20248]
en: Windows photos library
bg_BG: Библиотека за снимки на Windows

[ctx: #20249]
en: Windows documents
bg_BG: Документи на Windows

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
bg_BG: Започва парти! (видео)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
bg_BG: Смесване на напитките (видео)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
bg_BG: Пълнене на чашите (видео)

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
bg_BG: WebDAV сървър (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
bg_BG: WebDAV сървър (HTTPS)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
bg_BG: Влезте, за да редактирате профила си.

[ctx: #20259]
en: Network File System (NFS)
bg_BG: Мрежова файлова система (NFS)

[ctx: #20262]
en: Zeroconf browser
bg_BG: Zeroconf браузър

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
bg_BG: Директория на уеб сървъра (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
bg_BG: Директория на уеб сървъра (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
bg_BG: Записването не е възможно в папка:

[ctx: #20304]
en: RSS Feed (HTTP)
bg_BG: RSS емисия (HTTP)

[ctx: #20305]
en: RSS Feed (HTTPS)
bg_BG: RSS емисия (HTTPS)

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
bg_BG: Вторичен DNS

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
bg_BG: DHCP сървър:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
bg_BG: Създай нова папка

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
bg_BG: Неизвестен или вграден (защитен)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
bg_BG: Видео - Библиотека

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
bg_BG: Подредба: Ид.

[ctx: #20317]
en: Scanning movies using {0:s}
bg_BG: Сканиране на филмите чрез " {0:s}"

[ctx: #20318]
en: Scanning music videos using {0:s}
bg_BG: Сканиране на музикалните клипове чрез " {0:s}"

[ctx: #20319]
en: Scanning TV shows using {0:s}
bg_BG: Сканиране на ТВ Сериали чрез " {0:s}"

[ctx: #20320]
en: Scanning artists using {0:s}
bg_BG: Сканиране на изпълнителите чрез " {0:s}"

[ctx: #20321]
en: Scanning albums using {0:s}
bg_BG: Сканиране на албумите чрез " {0:s}"

[ctx: #20322]
en: Content scanning options
bg_BG: Настройки за сканиране на съдържанието

[ctx: #20323]
en: Movie plot
bg_BG: Сюжет на филм

[ctx: #20324]
en: Play part...
bg_BG: Възпроизвеждане на част…

[ctx: #20325]
en: Calibration reset
bg_BG: Нулиране на калибровката

[ctx: #20326]
en: This will reset the calibration values for {0:s}
bg_BG: Това ще анулира стойностите за калибриране на {0:s}

[ctx: #20327]
en: to its default values.
bg_BG: към стандартната ѝ стойност.

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
bg_BG: Преглед за цел

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
bg_BG: Филмите са в отделни папки, именувани със заглавието на филма

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
bg_BG: Ползвай имената на папките за търсения

[ctx: #20331]
en: File
bg_BG: Файл

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
bg_BG: Ползвай имената на файловете или папките за търсения?

[ctx: #20333]
en: Set content
bg_BG: Задай съдържание

[ctx: #20334]
en: Folder
bg_BG: Папка

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
bg_BG: Рекурсивно търсене за съдържание?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
bg_BG: Отключи източници

[ctx: #20337]
en: Actor
bg_BG: Актьор

[ctx: #20338]
en: Movie
bg_BG: Филм

[ctx: #20339]
en: Director
bg_BG: Режисьор

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within this path from your library?
bg_BG: Желаете ли всички елементи от този път да бъдат премахнати от библиотеката?

[ctx: #20342]
en: Movies
bg_BG: Филми

[ctx: #20343]
en: TV shows
bg_BG: ТВ Сериали

[ctx: #20344]
en: This directory contains
bg_BG: Директорията съдържа

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
bg_BG: Сканирай автоматично

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
bg_BG: Рекурсивно сканиране

[ctx: #20347]
en: as
bg_BG: като

[ctx: #20348]
en: Directors
bg_BG: Режисьори

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
bg_BG: Не са намерени видео файлове в този път!

[ctx: #20350]
en: {0:s} ({1:s} votes)
bg_BG: {0:s} ({1:s} гласували)

[ctx: #20351]
en: TV show information
bg_BG: Инф. за ТВ Сериал

[ctx: #20352]
en: Episode information
bg_BG: Инф. за епизода

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
bg_BG: Зареждане на подробности за ТВ Сериал

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
bg_BG: Изтегляне на справочник за епизода

[ctx: #20355]
en: Loading information for episodes in directory
bg_BG: Зареждане на информация за епизодите в директория

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
bg_BG: Избор на ТВ Сериал:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
bg_BG: Въведете името на ТВ Сериал

[ctx: #20358]
en: Season {0:d}
bg_BG: Сезон {0:d}

[ctx: #20359]
en: Episode
bg_BG: Епизод

[ctx: #20360]
en: Episodes
bg_BG: Епизоди

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
bg_BG: Зареждане на подробности за епизод

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
bg_BG: Премахване на епизод от библиотеката

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
bg_BG: Премахване на ТВ Сериал от библиотеката

[ctx: #20364]
en: TV show
bg_BG: ТВ Сериал

[ctx: #20365]
en: Episode plot
bg_BG: Сюжет на епизод

[ctx: #20366]
en: * All seasons
bg_BG: * Всички сезони

[ctx: #20367]
en: Hide watched
bg_BG: Без изгледаните

[ctx: #20368]
en: Prod code
bg_BG: Код на продукцията

[ctx: #20369]
en: Show information for unwatched items
bg_BG: Показвай информация за неизгледаните

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
bg_BG: * Сюжетът няма да бъде видим, докато не изгледате видеото *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
bg_BG: Миниатюра за сезона

[ctx: #20372]
en: Season image
bg_BG: Картина на сезона

[ctx: #20373]
en: Season
bg_BG: Сезон

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
bg_BG: Сваляне на информация за филм

[ctx: #20375]
en: Unassign content
bg_BG: Неопределено съдържание

[ctx: #20376]
en: Original title
bg_BG: Оригинално заглавие

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
bg_BG: Обнови инф. за ТВ Сериал

[ctx: #20378]
en: Refresh information for all episodes?
bg_BG: Обновяване на инф. за всички епизоди?

[ctx: #20379]
en: Selected folder contains a single TV show
bg_BG: Избраната папка съдържа един ТВ Сериал

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
bg_BG: Изключи избраната папка от сканирането

[ctx: #20381]
en: Specials
bg_BG: Специални

[ctx: #20382]
en: Recently added
bg_BG: Последно добавени

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
bg_BG: Избраната папка съдържа едно видео

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
bg_BG: Връзка към ТВ сериал

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
bg_BG: Премахни връзката към ТВ сериала

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
bg_BG: Последно добавени филми

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
bg_BG: Последно добавени епизоди

[ctx: #20388]
en: Studios
bg_BG: Филмови студиа

[ctx: #20389]
en: Music videos
bg_BG: Музикални клипове

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
bg_BG: Последно добавени музикални клипове

[ctx: #20391]
en: Music video
bg_BG: Музикален клип

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
bg_BG: Премахни музикалния клип от библиотеката

[ctx: #20393]
en: Music video information
bg_BG: Инф. за музикалния клип

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
bg_BG: Зареждане на инф. за музикалния клип

[ctx: #20395]
en: Mixed
bg_BG: Смесен

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
bg_BG: Отиди в албуми по изпълнител

[ctx: #20397]
en: Go to album
bg_BG: Отиди в албум

[ctx: #20398]
en: Play song
bg_BG: Възпроизведи песента

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
bg_BG: Отиди на музикални клипове от албум

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
bg_BG: Отиди на музикални клипове от изпълнител

[ctx: #20401]
en: Play music video
bg_BG: Възпроизведи музикален клип

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails
bg_BG: Сваляй миниатюри на актьорите

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
bg_BG: Миниатюра на актьора

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
bg_BG: Премахни отметката

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
bg_BG: Премахни отметката на епизода

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
bg_BG: Задай отметка за епизода

[ctx: #20407]
en: Information provider settings
bg_BG: Настройки за източника на информация

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
bg_BG: Сваляне на информация за музикален клип

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
bg_BG: Сваляне на информация за ТВ Сериал

[ctx: #20410]
en: Trailer
bg_BG: Трейлър

[ctx: #20411]
en: Flatten
bg_BG: Обединено

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
bg_BG: Пропускай сезоните на ТВ Сериали

[ctx: #20413]
en: Get fanart
bg_BG: Свали фен-арт

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
bg_BG: Показвай фен-арт във видео и музикалната библиотеки

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
bg_BG: Сканиране за ново съдържание

[ctx: #20416]
en: First aired
bg_BG: Излъчен на

[ctx: #20417]
en: Writer
bg_BG: Сценарист

[ctx: #20418]
en: Writers
bg_BG: Сценаристи

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
bg_BG: Заменяй имената на файловете със заглавията от библиотеката

[ctx: #20420]
en: Never
bg_BG: Никога

[ctx: #20421]
en: If only one season
bg_BG: Ако е само един сезон

[ctx: #20422]
en: Always
bg_BG: Винаги

[ctx: #20423]
en: Has trailer
bg_BG: Има трейлър

[ctx: #20424]
en: False
bg_BG: Грешно

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
bg_BG: Фен-арт презентация

[ctx: #20426]
en: Export to a single file or separate files per entry?
bg_BG: Изнасяне в един единствен файл или в отделни?

[ctx: #20427]
en: Choose rule type
bg_BG: Изберете вид правило

[ctx: #20428]
en: Single file
bg_BG: Един файл

[ctx: #20429]
en: Separate
bg_BG: Отделни

[ctx: #20430]
en: Export thumbnails and fanart?
bg_BG: Изнасяне на миниатюри и фен-арт?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
bg_BG: Презаписване на старите файлове?

[ctx: #20432]
en: Exclude path from library updates
bg_BG: Изключи пътя от обновявания на библиотеката

[ctx: #20433]
en: Extract video information from files
bg_BG: Извличай информация за видеото от файловете

[ctx: #20434]
en: Sets
bg_BG: Поредици

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
bg_BG: Обединявай отделните частите на едно видео

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
bg_BG: Изнасяне миниатюрите на актьорите?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
bg_BG: Изберете фен-арт

[ctx: #20438]
en: Local fanart
bg_BG: Локален фен-арт

[ctx: #20439]
en: No fanart
bg_BG: Без фен-арт

[ctx: #20440]
en: Current fanart
bg_BG: Текущ фен-арт

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
bg_BG: Отдалечен фен-арт

[ctx: #20442]
en: Change content
bg_BG: Промяна на съдържанието

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh information for all items within this path?
bg_BG: Да се обнови ли информацията за всеки елемент от пътя?

[ctx: #20444]
en: Add to library
bg_BG: Добавяне към библиотеката

[ctx: #20445]
en: Fanart
bg_BG: Фен-арт

[ctx: #20446]
en: Locally stored information found. Ignore and refresh from Internet?
bg_BG: Намерена е локална информация. Игнориране и обновяване от Интернет?

[ctx: #20447]
en: Do you want to add the media from this source to your library?
bg_BG: Желаете ли всички елементи от този източник да бъдат добавени към библиотеката?

[ctx: #20448]
en: Couldn't download information
bg_BG: Информацията не може да бъде свалена

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
bg_BG: Няма връзка с отдалечения сървър

[ctx: #20450]
en: Unable to connect to remote server. Would you like to continue scanning?
bg_BG: Няма връзка с отдалечения сървър. Желаете ли сканирането да продължи?

[ctx: #20451]
en: Countries
bg_BG: Държави

[ctx: #20452]
en: episode
bg_BG: епизод

[ctx: #20453]
en: episodes
bg_BG: епизода

[ctx: #20454]
en: Listener
bg_BG: Слушател

[ctx: #20455]
en: Listeners
bg_BG: Слушатели

[ctx: #20456]
en: Flatten hierarchy
bg_BG: Пропускай йерархичната структура на библиотеката

[ctx: #20457]
en: Movie set
bg_BG: Поредица

[ctx: #20458]
en: Show movie sets
bg_BG: Показвай филмовите поредици

[ctx: #20459]
en: Tags
bg_BG: Етикети

[ctx: #20460]
en: Add {0:s}
bg_BG: Добавяне на {0:s}

[ctx: #20461]
en: Remove {0:s}
bg_BG: Премахване на {0:s}

[ctx: #20462]
en: New tag...
bg_BG: Нов етикет…

[ctx: #20463]
en: A tag with the name '{0:s}' already exists.
bg_BG: Вече съществува етикет с името „{0:s}“.

[ctx: #20464]
en: Select {0:s}
bg_BG: Избиране на {0:s}

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
bg_BG: Управление на поредицата

[ctx: #20466]
en: Select movie set
bg_BG: Избор на филмова поредица

[ctx: #20467]
en: No set (remove from {0:s})
bg_BG: Без (премахване от {0:s})

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
bg_BG: Нова поредица

[ctx: #20469]
en: Keep current set ({0:s})
bg_BG: Запазване на текущата ({0:s})

[ctx: #20470]
en: Include sets containing a single movie
bg_BG: Показвай и поредиците, които съдържат само един филм

[ctx: #20471]
en: Show empty TV shows
bg_BG: Показвай празни ТВ Сериали

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
bg_BG: Показвай скрити папки и файлове

[ctx: #21331]
en: New media detected
bg_BG: Намерена е нова медия

[ctx: #21332]
en: Browse videos
bg_BG: Преглед за видeо

[ctx: #21333]
en: Browse music
bg_BG: Преглед за музика

[ctx: #21334]
en: Browse pictures
bg_BG: Преглед за снимки

[ctx: #21335]
en: Browse files
bg_BG: Преглед за файлове

[ctx: #21336]
en: Connecting to: {0:s}
bg_BG: Свързване към: {0:s}

[ctx: #21337]
en: Never
bg_BG: Никога

[ctx: #21338]
en: Select version
bg_BG: Избор на версия

[ctx: #21339]
en: Version {0:s}
bg_BG: Версия {0:s}

[ctx: #21340]
en: Auto-update
bg_BG: Обновявай автоматично

[ctx: #21341]
en: No updates available
bg_BG: Няма налични обновявания

[ctx: #21342]
en: There are currently no updates available for this add-on.
bg_BG: В момента не са налични обновявания за добавката.

[ctx: #21343]
en: Use video tags
bg_BG: Ползвай етикетите от видеото

[ctx: #21344]
en: If mp4 or mkv files have tags, use this for library metadata
bg_BG: Попълва съдържанието (метаданните) на библиотеката от етикети, на файлове от типовете „mp4“ и „mkv“ (ако има такива).

[ctx: #21345]
en: Uncategorized
bg_BG: Без категория

[ctx: #21358]
en: Enable UPnP support
bg_BG: Включи поддръжката за UPnP

[ctx: #21359]
en: Add media share...
bg_BG: Добавяне на споделено място…

[ctx: #21360]
en: Share my libraries
bg_BG: Споделяй библиотеките

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
bg_BG: Търси отдалечени UPnP плейъри

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
bg_BG: Създадена е отметка

[ctx: #21363]
en: Episode bookmark created
bg_BG: Отметката на епизода е създадена

[ctx: #21364]
en: Edit media share
bg_BG: Редактиране на споделеното място

[ctx: #21365]
en: Remove media share
bg_BG: Премахване на споделеното място

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
bg_BG: Персонална папка за субтитри

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
bg_BG: Премести и промени папката за субтитри

[ctx: #21368]
en: Override ASS / SSA subtitles fonts
bg_BG: Заменяй шрифтовете на субтитрите от вид ASS / SSA

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
bg_BG: Поддръжка на мишка и сензорен екран

[ctx: #21370]
en: Play GUI sounds during media playback
bg_BG: Звуци на потр. интерфейс по време на възпроизвеждане

[ctx: #21371]
en: Thumbnail
bg_BG: Миниатюри

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
bg_BG: Принудително задаване на следния район за DVD плейъра

[ctx: #21373]
en: Display
bg_BG: Екран

[ctx: #21374]
en: Video aspect
bg_BG: Съотношение на страните на видеото

[ctx: #21375]
en: Normal
bg_BG: Нормален

[ctx: #21376]
en: Letterbox
bg_BG: Letterbox (4:3)

[ctx: #21377]
en: Widescreen
bg_BG: Широкоекранен

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
bg_BG: Включи 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
bg_BG: Включи 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
bg_BG: Включи 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
bg_BG: Въведете име за новия плейлист

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons
bg_BG: Показвай елемент „Добавяне на източник“

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
bg_BG: Включи лентите за превъртане

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
bg_BG: Ползвай филтрирането (за гледани/негледани) като превключвач във видео библиотеката

[ctx: #21385]
en: Open
bg_BG: Отвори

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
bg_BG: Управление на акустиката

[ctx: #21387]
en: Fast
bg_BG: Бърз

[ctx: #21388]
en: Quiet
bg_BG: Тих

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
bg_BG: Разреши ползването на персонален фон

[ctx: #21390]
en: Power management level
bg_BG: Управление нивото на консумирана енергия (HDD)

[ctx: #21391]
en: High power
bg_BG: Висока мощност

[ctx: #21392]
en: Low power
bg_BG: Ниска мощност

[ctx: #21393]
en: High standby
bg_BG: Висока готовност

[ctx: #21394]
en: Low standby
bg_BG: Ниска готовност

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
bg_BG: Файлове по-големи от 4GB не могат да бъдат кеширани

[ctx: #21396]
en: Chapter
bg_BG: Глава

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
bg_BG: Висококачествен pixel shader v2

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
bg_BG: Ползвай tween анимации

[ctx: #21400]
en: contains
bg_BG: съдържа

[ctx: #21401]
en: does not contain
bg_BG: не съдържа

[ctx: #21402]
en: is
bg_BG: е

[ctx: #21403]
en: is not
bg_BG: не е

[ctx: #21404]
en: starts with
bg_BG: започва с

[ctx: #21405]
en: ends with
bg_BG: завършва на

[ctx: #21406]
en: greater than
bg_BG: по-голямо от

[ctx: #21407]
en: less than
bg_BG: по-малко от

[ctx: #21408]
en: after
bg_BG: след

[ctx: #21409]
en: before
bg_BG: преди

[ctx: #21410]
en: in the last
bg_BG: в последния

[ctx: #21411]
en: not in the last
bg_BG: не в последния

[ctx: #21412]
en: Information providers
bg_BG: Източници на информация

[ctx: #21413]
en: Default provider for movie information
bg_BG: Стандартен източник на инф. за филми

[ctx: #21414]
en: Default provider for TV show information
bg_BG: Стандартен източник на инф. за ТВ Сериали

[ctx: #21415]
en: Default provider for music video information
bg_BG: Стандартен източник на инф. за музикални клипове

[ctx: #21416]
en: Select first unwatched TV show season / episode
bg_BG: Маркирай първия неизгледан сезон / епизод

[ctx: #21417]
en: Settings
bg_BG: Настройване

[ctx: #21418]
en: Multilingual
bg_BG: Многоезичен

[ctx: #21419]
en: No information providers present
bg_BG: Няма налични източници на информация

[ctx: #21420]
en: Value to match
bg_BG: Търсене на следната стойност

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
bg_BG: Правила за "умния" плейлист

[ctx: #21422]
en: Match items where
bg_BG: Елемент съвпада когато

[ctx: #21423]
en: New rule...
bg_BG: Ново правило…

[ctx: #21424]
en: Items must match
bg_BG: Да отговарят на

[ctx: #21425]
en: all of the rules
bg_BG: всички правила

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
bg_BG: едно или повече правила

[ctx: #21427]
en: Limit to
bg_BG: Ограничи до

[ctx: #21428]
en: No limit
bg_BG: Без ограничения

[ctx: #21429]
en: Order by
bg_BG: Подреди по

[ctx: #21430]
en: ascending
bg_BG: възходящ ред

[ctx: #21431]
en: descending
bg_BG: низходящ ред

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
bg_BG: Редактиране на "умен" плейлист

[ctx: #21433]
en: Playlist name
bg_BG: Име на списъка

[ctx: #21434]
en: Find items where
bg_BG: Намери елементи, за които е вярно:

[ctx: #21435]
en: Edit
bg_BG: Редактиране

[ctx: #21436]
en: {0:d} items
bg_BG: {0:d} елемента

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
bg_BG: Нов „умен“ плейлист…

[ctx: #21438]
en: {0:c} Drive
bg_BG: Устройство {0:c}

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
bg_BG: Редактиране на правилата за режим „Парти“

[ctx: #21440]
en: Home folder
bg_BG: Домашна папка

[ctx: #21441]
en: Watched count
bg_BG: Брой изгледани

[ctx: #21442]
en: Episode title
bg_BG: Заглавие на епизода

[ctx: #21443]
en: Video resolution
bg_BG: Видео резолюция

[ctx: #21444]
en: Audio channels
bg_BG: Аудио канали

[ctx: #21445]
en: Video codec
bg_BG: Видео кодек

[ctx: #21446]
en: Audio codec
bg_BG: Аудио кодек

[ctx: #21447]
en: Audio language
bg_BG: Език на аудиото

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
bg_BG: Език на субтитрите

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
bg_BG: Дистанционното ми емулира клавиатура

[ctx: #21450]
en: Edit
bg_BG: Редактиране

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
bg_BG: Необходима е връзка с Интернет.

[ctx: #21452]
en: Get more...
bg_BG: Още…

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
bg_BG: Основна файлова система

[ctx: #21454]
en: Source too slow
bg_BG: Източника е твърде бавен

[ctx: #21455]
en: Read rate too low for continuous playback
bg_BG: Скоростта на четене е твърде ниска за непрекъснато възпроизвеждане

[ctx: #21456]
en: External storage
bg_BG: Външна памет

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
bg_BG: Брой изгледани епизода

[ctx: #21458]
en: Group by
bg_BG: Групирай по

[ctx: #21459]
en: mixed
bg_BG: смесено

[ctx: #21460]
en: Subtitle position on screen
bg_BG: Позиция на субтитрите на екрана

[ctx: #21461]
en: Fixed
bg_BG: Фиксирана

[ctx: #21462]
en: Bottom of video
bg_BG: Дъното на видеото

[ctx: #21463]
en: Below video
bg_BG: Под видеото

[ctx: #21464]
en: Top of video
bg_BG: Върха на видеото

[ctx: #21465]
en: Above video
bg_BG: Над видеото

[ctx: #21466]
en: When entering a TV show season or episode view automatically select the first unwatched season or episode.[CR][On first entry] The first unwatched item will be selected only when a view is entered for the first time.[CR][Always] The first unwatched item will be selected every time a view is entered.
bg_BG: Маркира автоматично първия неизгледан сезон или епизод  при отваряне на ТВ Сериал.[CR][Само първия път] Маркира само ако отваряте ТВ Сериал за първи път.[CR][Винаги] Първия неизгледан елемент ще бъде маркиран всеки път.

[ctx: #21467]
en: {0:.1f} to {1:.1f}
bg_BG: {0:.1f} – {1:.1f}

[ctx: #21468]
en: {0:d} to {1:d}
bg_BG: {0:d} – {1:d}

[ctx: #21469]
en: {0:s} to {1:s}
bg_BG: {0:s} – {1:s}

[ctx: #21471]
en: On first entry
bg_BG: Само първия път

[ctx: #21472]
en: Include "All seasons" and "Specials"
bg_BG: Включително "Всички сезони" и "Специални"

[ctx: #21473]
en: Whether or not to consider the items from "All seasons" and "Specials" in the unwatched item selection.
bg_BG: Изберете да бъдат ли включвани "Всички сезони" и "Специални" при маркирането на неизгледани елементи.

[ctx: #21474]
en: Neither
bg_BG: Никои

[ctx: #21475]
en: Both
bg_BG: Всички

[ctx: #21476]
en: Just "All seasons"
bg_BG: Само "Всички сезони"

[ctx: #21477]
en: Just "Specials"
bg_BG: Само "Специални"

[ctx: #21478]
en: Open
bg_BG: Отваряне

[ctx: #21479]
en: Run
bg_BG: Стартиране

[ctx: #21480]
en: Use
bg_BG: Ползвай

[ctx: #21481]
en: Audio track count
bg_BG: Брой аудио пътечки

[ctx: #21482]
en: Subtitle track count
bg_BG: Брой пътечки за субтитри

[ctx: #21483]
en: View
bg_BG: Преглед

[ctx: #21602]
en: (External)
bg_BG: (Външни)

[ctx: #21800]
en: File name
bg_BG: Име на файла

[ctx: #21801]
en: File path
bg_BG: Път до файла

[ctx: #21802]
en: File size
bg_BG: Размер на файла

[ctx: #21803]
en: File date / time
bg_BG: Дата/час на файла

[ctx: #21804]
en: Slide index
bg_BG: Слайд индекс

[ctx: #21805]
en: Resolution
bg_BG: Резолюция

[ctx: #21806]
en: Comment
bg_BG: Коментар

[ctx: #21807]
en: Colour / B&W
bg_BG: Цветна / Черно-бяла

[ctx: #21808]
en: JPEG process
bg_BG: Тип JPEG

[ctx: #21820]
en: Date / Time
bg_BG: Дата/час

[ctx: #21821]
en: Description
bg_BG: Описание

[ctx: #21822]
en: Camera make
bg_BG: Производител на апарата

[ctx: #21823]
en: Camera model
bg_BG: Модел

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
bg_BG: EXIF коментар

[ctx: #21826]
en: Aperture
bg_BG: Апертура

[ctx: #21827]
en: Focal length
bg_BG: Фокусна дължина

[ctx: #21828]
en: Focus distance
bg_BG: Фокусно разстояние

[ctx: #21829]
en: Exposure
bg_BG: Експонация

[ctx: #21830]
en: Exposure time
bg_BG: Време за експонация

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
bg_BG: Отклонение на експонацията

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
bg_BG: Режим на експонация

[ctx: #21833]
en: Flash used
bg_BG: Светкавица

[ctx: #21834]
en: White-balance
bg_BG: Баланс на бялото

[ctx: #21835]
en: Light source
bg_BG: Източник на светлината

[ctx: #21836]
en: Metering mode
bg_BG: Метричен режим

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
bg_BG: Цифрово мащабиране

[ctx: #21839]
en: CCD width
bg_BG: CCD ширина

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
bg_BG: GPS ширина

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
bg_BG: GPS дължина

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
bg_BG: GPS височина

[ctx: #21843]
en: Orientation
bg_BG: Ориентация

[ctx: #21844]
en: XP comment
bg_BG: XP коментар

[ctx: #21845]
en: Scan to library
bg_BG: Сканиране към библиотеката

[ctx: #21857]
en: Sub-location
bg_BG: Доп. местоположение

[ctx: #21858]
en: Image type
bg_BG: Тип картина

[ctx: #21859]
en: Time created
bg_BG: Дата на създаване

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
bg_BG: Допълнителни категории

[ctx: #21861]
en: Keywords
bg_BG: Ключови думи

[ctx: #21862]
en: Caption
bg_BG: Заглавие

[ctx: #21863]
en: Author
bg_BG: Автор

[ctx: #21864]
en: Headline
bg_BG: Титул

[ctx: #21865]
en: Special instructions
bg_BG: Специални инструкции

[ctx: #21866]
en: Category
bg_BG: Категория

[ctx: #21867]
en: Byline
bg_BG: Подпис

[ctx: #21868]
en: Byline title
bg_BG: Заглавие на подписа

[ctx: #21869]
en: Credit
bg_BG: Заслуга

[ctx: #21870]
en: Source
bg_BG: Източник

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
bg_BG: Авторско право

[ctx: #21872]
en: Object name
bg_BG: Име на обекта

[ctx: #21873]
en: City
bg_BG: Град

[ctx: #21874]
en: State
bg_BG: Област

[ctx: #21875]
en: Country
bg_BG: Държава

[ctx: #21876]
en: Original TX reference
bg_BG: Оригинална препратка TX

[ctx: #21877]
en: Date created
bg_BG: Дата на създаване

[ctx: #21878]
en: Urgency
bg_BG: Спешност

[ctx: #21879]
en: Country code
bg_BG: Код на държавата

[ctx: #21880]
en: Reference service
bg_BG: Референтни услуги

[ctx: #21881]
en: Allow remote control via UPnP
bg_BG: Отдалечено управление през UPnP

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
bg_BG: Пропускай интрото предхождащо DVD менюто (ако е възможно)

[ctx: #21883]
en: Saved music
bg_BG: Извлечена музика

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
bg_BG: Изискай информация за всички изпълнители

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
bg_BG: Сваляне на информация за албум

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
bg_BG: Сваляне на информация за изпълнител

[ctx: #21887]
en: Biography
bg_BG: Биография

[ctx: #21888]
en: Discography
bg_BG: Дискография

[ctx: #21889]
en: Searching artist
bg_BG: Търсене на изпълнител

[ctx: #21890]
en: Select artist
bg_BG: Изберете изпълнител

[ctx: #21891]
en: Artist information
bg_BG: Информация за изпълнителя

[ctx: #21892]
en: Instruments
bg_BG: Инструменти

[ctx: #21893]
en: Born
bg_BG: Роден

[ctx: #21894]
en: Formed
bg_BG: Формиран

[ctx: #21895]
en: Themes
bg_BG: Теми

[ctx: #21896]
en: Disbanded
bg_BG: Разпуснат

[ctx: #21897]
en: Died
bg_BG: Починал

[ctx: #21898]
en: Years active
bg_BG: Активни години

[ctx: #21900]
en: Born / Formed
bg_BG: Роден / Формиран

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
bg_BG: Обновявай библиотеката при всяко стартиране

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
bg_BG: Скривай напредъка при обновяване на библиотеката

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
bg_BG: DNS наставка

[ctx: #22003]
en: {0:2.3f}s
bg_BG: {0:2.3f}сек

[ctx: #22004]
en: Delayed by: {0:2.3f}s
bg_BG: Назад с: {0:2.3f}сек

[ctx: #22005]
en: Ahead by: {0:2.3f}s
bg_BG: Напред с: {0:2.3f}сек

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
bg_BG: Отместване на субтитрите

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
bg_BG: OpenGL доставчик:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
bg_BG: OpenGL метод на изчертаване:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
bg_BG: OpenGL версия:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
bg_BG: Температура на графичния процесор:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
bg_BG: Температура на процесора:

[ctx: #22012]
en: Total memory
bg_BG: Налична памет

[ctx: #22013]
en: Profile data
bg_BG: Данни за профил

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
bg_BG: Затъмняване при пауза

[ctx: #22015]
en: All recordings
bg_BG: Всички записи

[ctx: #22016]
en: By title
bg_BG: По заглавие

[ctx: #22017]
en: By group
bg_BG: По група

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
bg_BG: Записи по заглавие

[ctx: #22020]
en: Guide
bg_BG: Справочник

[ctx: #22021]
en: Minimise black bars
bg_BG: Минимизирай черните ленти

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
bg_BG: Показвай и видео файлове в списъците със снимки

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
bg_BG: Direct3D версия:

[ctx: #22030]
en: Font
bg_BG: Шрифт

[ctx: #22031]
en: Size
bg_BG: Размер

[ctx: #22032]
en: Colours
bg_BG: Цветове

[ctx: #22033]
en: Charset
bg_BG: Набор от знаци

[ctx: #22079]
en: Default select action
bg_BG: Стандартно действие при избор на медиен файл

[ctx: #22080]
en: Choose
bg_BG: Запитване

[ctx: #22081]
en: Show information
bg_BG: Информация

[ctx: #22082]
en: More...
bg_BG: Още…

[ctx: #22083]
en: Play all
bg_BG: Възпроизведи всички

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
bg_BG: Няма наличен телетекст

[ctx: #23050]
en: Activate teletext
bg_BG: Активирай телетекста

[ctx: #23051]
en: Part {0:d}
bg_BG: Част {0:d}

[ctx: #23052]
en: Buffering {0:d} bytes
bg_BG: Буфериране на {0:d} байта

[ctx: #23053]
en: Stopping
bg_BG: Спиране

[ctx: #23054]
en: Running
bg_BG: Изпълнява се

[ctx: #23055]
en: Scale teletext to 4:3
bg_BG: Мащабирай телетекста до 4:3

[ctx: #23100]
en: External player active
bg_BG: Активен е външен плейър

[ctx: #23101]
en: Click "OK" to terminate the player
bg_BG: Натиснете „Добре“ за спиране на плейъра

[ctx: #23104]
en: Click "OK" when playback has ended
bg_BG: Натиснете „Добре“, когато възпроизвеждането свърши

[ctx: #24000]
en: Add-on
bg_BG: Добавка

[ctx: #24001]
en: Add-ons
bg_BG: Добавки

[ctx: #24002]
en: Add-on options
bg_BG: Настройки

[ctx: #24003]
en: Add-on information
bg_BG: Информация за добавката

[ctx: #24004]
en: Recently updated
bg_BG: Последно обновени

[ctx: #24005]
en: Media sources
bg_BG: Източници на медиа

[ctx: #24006]
en: GUI sounds
bg_BG: Звуци на потребителския интерфейс

[ctx: #24007]
en: Movie information
bg_BG: Информация за филми

[ctx: #24008]
en: Screensaver
bg_BG: Скрийнсейвъри

[ctx: #24009]
en: Script
bg_BG: Скриптове

[ctx: #24010]
en: Visualisation
bg_BG: Визуализация

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
bg_BG: Хранилище на добавки

[ctx: #24012]
en: Subtitles
bg_BG: Субтитри

[ctx: #24013]
en: Lyrics
bg_BG: Лирики

[ctx: #24014]
en: TV information
bg_BG: Информация за ТВ Сериали

[ctx: #24015]
en: Music video information
bg_BG: Информация за музикални клипове

[ctx: #24016]
en: Album information
bg_BG: Информация за албуми

[ctx: #24017]
en: Artist information
bg_BG: Информация за изпълнители

[ctx: #24018]
en: Services
bg_BG: Услуги

[ctx: #24019]
en: PVR clients
bg_BG: Клиенти за ПВР

[ctx: #24020]
en: Configure
bg_BG: Конфигурация

[ctx: #24021]
en: Disable
bg_BG: Изключи

[ctx: #24022]
en: Enable
bg_BG: Включи

[ctx: #24023]
en: Disabled
bg_BG: Изключена

[ctx: #24024]
en: Add-on disabled
bg_BG: Добавката е изключена

[ctx: #24025]
en: Context menus
bg_BG: Контекстни менюта

[ctx: #24026]
en: Languages
bg_BG: Езици

[ctx: #24027]
en: Weather
bg_BG: Времето

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
bg_BG: Weather.com (стандартно)

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
bg_BG: Услуга за метеорологична информация

[ctx: #24030]
en: This add-on can't be configured
bg_BG: Добавка не може да бъде конфигурирана

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
bg_BG: Грешка при зареждането на настройките

[ctx: #24032]
en: All add-ons
bg_BG: Всички добавки

[ctx: #24033]
en: Install from repository
bg_BG: Инсталиране от хранилище

[ctx: #24034]
en: Check for updates
bg_BG: Проверка за обновявания

[ctx: #24035]
en: Image collections
bg_BG: Колекции от картини

[ctx: #24036]
en: Changelog
bg_BG: Списък с промени

[ctx: #24037]
en: Uninstall
bg_BG: Деинсталирай

[ctx: #24038]
en: Install
bg_BG: Инсталирай

[ctx: #24039]
en: Disabled add-ons
bg_BG: Изключени добавки

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
bg_BG: (Изчистване на текущата настройка)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
bg_BG: Инсталиране на добавка от .zip файл

[ctx: #24042]
en: Downloading {0:d}%
bg_BG: Сваляне… {0:d}%

[ctx: #24043]
en: Available updates
bg_BG: Налични обновявания

[ctx: #24044]
en: Installing {0:d}%
bg_BG: Инсталиране {0:d}%

[ctx: #24045]
en: Failed to install Add-on from zip file
bg_BG: Инсталиране на добавка от .zip файл се провали

[ctx: #24046]
en: {0:s} is used by the following installed add-on(s)
bg_BG: {0:s} се използва от следната/ите инсталирана/и добавка/и

[ctx: #24047]
en: This add-on can't be uninstalled
bg_BG: Добавката не може да бъде деинсталирана

[ctx: #24048]
en: VideoPlayer InputStream
bg_BG: VideoPlayer – InputStream

[ctx: #24050]
en: Available add-ons
bg_BG: Налични добавки

[ctx: #24051]
en: Version:
bg_BG: Версия:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
bg_BG: Опровержение

[ctx: #24053]
en: License:
bg_BG: Лиценз:

[ctx: #24054]
en: What's new
bg_BG: Новости

[ctx: #24055]
en: Check for updates
bg_BG: Провери за обновявания

[ctx: #24056]
en: Last updated {0:s}
bg_BG: Последно обновяване: {0:s}

[ctx: #24057]
en: Installing {0:s}...
bg_BG: Инсталиране на {0:s}...

[ctx: #24058]
en: Checking dependencies...
bg_BG: Проверяване на изискванията...

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this add-on?
bg_BG: Желаете ли добавката да бъде включена?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this add-on?
bg_BG: Желаете ли добавката да бъде изключена?

[ctx: #24061]
en: Add-on updates available
bg_BG: Налични обновявания

[ctx: #24062]
en: Enabled add-ons
bg_BG: Включени добавки

[ctx: #24063]
en: Auto update
bg_BG: Авт. обновяване

[ctx: #24064]
en: Add-on enabled
bg_BG: Добавката е включена

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
bg_BG: Добавката е обновена

[ctx: #24066]
en: Cancel add-on download?
bg_BG: Отказ от свалянето на добавката?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading add-ons
bg_BG: Добавки, които се свалят

[ctx: #24068]
en: Update available
bg_BG: Налично е обновяване

[ctx: #24069]
en: Update
bg_BG: Обнови

[ctx: #24070]
en: Add-on couldn't be loaded.
bg_BG: Добавката не може да бъде заредена.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
bg_BG: Възникна неизвестна грешка.

[ctx: #24072]
en: Settings required
bg_BG: Необходимо е настройване

[ctx: #24073]
en: Couldn't connect
bg_BG: Връзката не е осъществена

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
bg_BG: Необходим е рестарт

[ctx: #24075]
en: Disable
bg_BG: Изключване

[ctx: #24076]
en: Add-on required
bg_BG: Необходима е добавка

[ctx: #24077]
en: Verifying downloaded add-on...
bg_BG: Потвърждаване на свалената добавка…

[ctx: #24078]
en: Downloading add-on...
bg_BG: Сваляне на добавката…

[ctx: #24079]
en: Installing add-on dependencies...
bg_BG: Инсталиране на изискваните добавки...

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
bg_BG: Нов опит за свърване?

[ctx: #24081]
en: Helper add-ons
bg_BG: Добавки помощници

[ctx: #24082]
en: Add-on libraries
bg_BG: Библиотеки за добавки

[ctx: #24083]
en: Information libraries
bg_BG: Библиотеки за информация

[ctx: #24084]
en: Add-on installed
bg_BG: Добавката е инсталирана

[ctx: #24085]
en: Failed to install a dependency
bg_BG: Инсталирането на изискване се провали

[ctx: #24086]
en: Installing add-on...
bg_BG: Инсталиране на добавката…

[ctx: #24087]
en: All repositories
bg_BG: Всички хранилища

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
bg_BG: Добавката се рестартира

[ctx: #24090]
en: Lock add-on manager
bg_BG: Заключвай диспечера на добавки

[ctx: #24091]
en: This add-on can't be disabled
bg_BG: Добавката не може да бъде изключена

[ctx: #24092]
en: Checking for add-on updates
bg_BG: Проверка за обновени добавки

[ctx: #24093]
en: Checking {0:s}...
bg_BG: Проверяване в {0:s}…

[ctx: #24094]
en: Add-on disabled due to being marked broken in repository.
bg_BG: Добавка е изключена, понеже е отбелязана като повредена в хранилището.

[ctx: #24095]
en: Local package cache
bg_BG: Пакет от локалния кеш

[ctx: #24096]
en: Add-on has been marked broken in repository.
bg_BG: Добавка е отбелязана като повредена в хранилището.

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
bg_BG: Желаете ли да бъде изключена?

[ctx: #24098]
en: Broken
bg_BG: Повредена

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
bg_BG: Искате ли да превключите на този облик?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an add-on:
bg_BG: За да ползвате функцията е необходима добавката:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this add-on?
bg_BG: Желаете ли да бъде свалена?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
bg_BG: Зареждането на облика не е възможно

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
bg_BG: Липсват някои файлове от облика

[ctx: #24104]
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
bg_BG: Добавката е несъвместима защото не отговаря на изискванията.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
bg_BG: Активирай режима "На пауза" при търсене на субтитри

[ctx: #24106]
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
bg_BG: Изберете къде да се съхраняват свалените субтитри. В папката на дадения видео файл или друго зададено от Вас персонално място.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
bg_BG: Търсене на субтитри…

[ctx: #24108]
en: {0:d} subtitles found
bg_BG: Намерени са {0:d} субтитри

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
bg_BG: Не са намерени субтитри

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
bg_BG: Сваляне на субтитри…

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
bg_BG: Сваляй субтитри на следните езици

[ctx: #24112]
en: Set languages to use when searching for subtitles.[CR]Note: Not all subtitle services will use all languages.
bg_BG: Изберете езици за сваляните субтитри.[CR]Бележка: Не всички услуги поддържат всеки език от списъка.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
bg_BG: Свалянето на субтитри се провали

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
bg_BG: Няма услуга за субтитри

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
bg_BG: Място за съхраняване на субтитрите

[ctx: #24116]
en: Default TV show service
bg_BG: Стандартна услуга за ТВ сериали

[ctx: #24117]
en: Select the service that will be used as default to search for TV show subtitles.
bg_BG: Изберете коя услуга да се ползва при стандартно търсене на субтитри за ТВ Сериал.

[ctx: #24118]
en: Default movie service
bg_BG: Стандартна услуга за филми

[ctx: #24119]
en: Select the service that will be used as default to search for movie subtitles.
bg_BG: Изберете коя услуга да се ползва при стандартно търсене на субтитри за филм.

[ctx: #24120]
en: Manual search string
bg_BG: Ръчно търсене

[ctx: #24121]
en: Enter search string
bg_BG: Въведете низ за търсене

[ctx: #24122]
en: Update all
bg_BG: Обнови всички

[ctx: #24123]
en: Pause the current video while searching for subtitles and resume once the subtitle is available.
bg_BG: Активира автоматично режима "На пауза" докато трае търсенето за субтитри и възобновява възпроизвеждането веднага след свалянето на субтитрите.

[ctx: #24124]
en: Next to the video
bg_BG: В папката на видеото

[ctx: #24125]
en: Custom location
bg_BG: Персонално място

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
bg_BG: Сваляй автоматично първите субтитри

[ctx: #24127]
en: Automatically download first subtitle from the search result list
bg_BG: Сваля автоматично първите субтитри от списъка с резултати.

[ctx: #24128]
en: Configuration has been moved
bg_BG: Конфигурационните файлове са преместени

[ctx: #24129]
en: The configuration of XBMC has been moved to the new location for Kodi. Please refer to http://kodi.wiki/view/Migration - this message will not be shown again!
bg_BG: Конфигурационните файлове от XBMC са преместени на ново място за версия Kodi. Моля, прочетете http://kodi.wiki/view/Migration - съобщението няма да бъде показано втори път!

[ctx: #24130]
en: Enable parsing for closed captions
bg_BG: Анализиране за субтитри

[ctx: #24131]
en: Enable to parse for CC in video stream. Puts slightly more load on the CPU
bg_BG: Включва анализирането за субтитри във видео потока. Това натоварва малко повече процесора.

[ctx: #24132]
en: Would you like to switch to this language?
bg_BG: Искате ли да превключите на този език?

[ctx: #24133]
en: Subtitle settings
bg_BG: Субтитри – настройки

[ctx: #24134]
en: Download subtitle...
bg_BG: Сваляне на субтитри...

[ctx: #24139]
en: View Add-on
bg_BG: Преглед на добавката

[ctx: #24140]
en: View
bg_BG: Преглед

[ctx: #24141]
en: Add-on disabled
bg_BG: Добавката е изключена

[ctx: #24142]
en: The dependency on {0:s} version {1:s} could not be satisfied.
bg_BG: Изискването за {0:s} версия {1:s} не може да бъде удовлетворено.

[ctx: #24143]
en: Installing the Add-on from zip file located at {0:s} failed due to an invalid structure.
bg_BG: Инсталирането на добавката от файла „{0:s}“ беше неуспешно, тъй като той има неправилна структура.

[ctx: #24144]
en: Add-on uninstalled
bg_BG: Добавката е деинсталирана

[ctx: #24145]
en: Video library scanner
bg_BG: Скенер за видео библиотеката

[ctx: #24146]
en: Music library scanner
bg_BG: Скенер за музикалната библиотеката

[ctx: #24147]
en: Failed to scan {0:s}: {1:s}
bg_BG: Неуспешно сканиране на {0:s}: {1:s}

[ctx: #24148]
en: Incompatible add-ons
bg_BG: Несъвместими добавки

[ctx: #24149]
en: The following add-ons are incompatible with this version of Kodi and have been automatically disabled: {0:s}.
bg_BG: Следните добавки са несъвместими с тази версия на Kodi и бяха автоматично изключени: {0:s}.

[ctx: #24150]
en: Database migration in progress - please wait
bg_BG: Протича прехвърляне на базата данни – моля, изчакайте…

[ctx: #24151]
en: Add-on migration in progress - please wait
bg_BG: Протича прехвърляне на добавка – моля, изчакайте…

[ctx: #24152]
en: The add-on is not compatible with this version of Kodi.
bg_BG: Добавката е несъвместима с тази версия на Kodi.

[ctx: #24991]
en: Could not connect to repository.
bg_BG: Свързването с хранилището е невъзможно.

[ctx: #24992]
en: System
bg_BG: Системни

[ctx: #24993]
en: Information providers
bg_BG: Източници на информация

[ctx: #24994]
en: Running
bg_BG: Работещи

[ctx: #24995]
en: Orphaned
bg_BG: Ненужно

[ctx: #24996]
en: Manage dependencies
bg_BG: Управление на изискваните добавки

[ctx: #24997]
en: Look and feel
bg_BG: Външен вид

[ctx: #24998]
en: My add-ons
bg_BG: Моите добавки

[ctx: #24999]
en: Hide incompatible
bg_BG: Без несъвместимите

[ctx: #25000]
en: Notifications
bg_BG: Известия

[ctx: #25001]
en: Hide foreign
bg_BG: Без непознати

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
bg_BG: Избор измежду всички заглавия…

[ctx: #25003]
en: Show Blu-ray menu
bg_BG: Показвай менюто

[ctx: #25004]
en: Play main title: {0:d}
bg_BG: Възпроизвеждане на основното заглавие: {0:d}

[ctx: #25005]
en: Title: {0:d}
bg_BG: Заглавие: {0:d}

[ctx: #25006]
en: Select playback item
bg_BG: Изберете елемент за възпроизвеждане

[ctx: #25007]
en: Chapters: {0:d} - duration: {1:s}
bg_BG: Глави: {0:d} – продължителност: {1:s}

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
bg_BG: Възпроизвеждането на Blu-ray е невъзможно

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
bg_BG: Менюто на този Blu-ray диск не се поддържа

[ctx: #25010]
en: Chapter {0:d}
bg_BG: Глава {0:d}

[ctx: #25011]
en: Commercial
bg_BG: Реклама

[ctx: #25012]
en: Auto-skip off
bg_BG: Авт. пропускане е изкл.

[ctx: #25013]
en: Auto-skip on
bg_BG: Авт. пропускане е вкл.

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
bg_BG: Клавиатура QWERTY

[ctx: #29802]
en: Passthrough audio in use
bg_BG: "Декодиране на звука от устройство"

[ctx: #29803]
en: BD-J menu error
bg_BG: Грешка в менюто на BD-J

[ctx: #29804]
en: There was an error encountered loading Java, so BD-J menus will not be functional at this time. BD-J menus require the Java Runtime Environment so make sure this is installed and functioning on your system.
bg_BG: Възникна грешка при зареждането на Java, така че менютата на BD-J няма да работят този път. Тези менюта изискват среда за изпълнение на Java, така че се уверете, че на системата Ви има инсталирана и работеща такава.

[ctx: #29805]
en: This Blu-ray disc (or file) is encrypted and can't be played.
bg_BG: Този диск (или файл) Blu-ray е шифрован и не може да бъде възпроизведен.

[ctx: #29900]
en: Radiotext Plus info
bg_BG: Инф. от Radiotext Plus

[ctx: #29901]
en: Band
bg_BG: Група

[ctx: #29902]
en: Style
bg_BG: Стил

[ctx: #29903]
en: Composer
bg_BG: Композитор

[ctx: #29904]
en: Artist
bg_BG: Изпълнител

[ctx: #29905]
en: Conductor
bg_BG: Диригент

[ctx: #29906]
en: Moderator
bg_BG: Модератор

[ctx: #29907]
en: Editorial Staff
bg_BG: Редакционен екип

[ctx: #29908]
en: Program
bg_BG: Предаване

[ctx: #29909]
en: Studio
bg_BG: Студио

[ctx: #29910]
en: Phone
bg_BG: Телефон

[ctx: #29911]
en: EMail
bg_BG: Имейл

[ctx: #29913]
en: Hotline
bg_BG: Телефон за връзка

[ctx: #29914]
en: Website
bg_BG: Уеб сайт

[ctx: #29915]
en: Info
bg_BG: Инф.

[ctx: #29916]
en: News
bg_BG: Новини

[ctx: #29917]
en: News local
bg_BG: Местни новини

[ctx: #29918]
en: Sport
bg_BG: Спорт

[ctx: #29919]
en: Lottery
bg_BG: Лотария

[ctx: #29920]
en: Stock
bg_BG: Стокова борса

[ctx: #29921]
en: Other
bg_BG: Други

[ctx: #29922]
en: Horoscope
bg_BG: Хороскоп

[ctx: #29926]
en: Adult hits
bg_BG: Разнообразни хитове

[ctx: #29927]
en: Spanish talk
bg_BG: Испанско ток-шоу

[ctx: #29928]
en: Spanish music
bg_BG: Испанска музика

[ctx: #29929]
en: Hip hop
bg_BG: Хип-хоп

[ctx: #29930]
en: Radio Traffic advisory message!
bg_BG: Съобщение относно трафика!

[ctx: #29931]
en: Radio message
bg_BG: Съобщение

[ctx: #29932]
en: Language
bg_BG: Език

[ctx: #29933]
en: College
bg_BG: Колеж

[ctx: #29934]
en: Personality
bg_BG: Личност

[ctx: #29935]
en: Public
bg_BG: Обществено предаване

[ctx: #29936]
en: Soft music
bg_BG: Лека музика

[ctx: #29937]
en: Adult hits
bg_BG: Разнообразни хитове

[ctx: #29938]
en: Soft rock
bg_BG: Лек рок

[ctx: #29939]
en: Talk
bg_BG: Разговор

[ctx: #29940]
en: No programme type
bg_BG: Предаването няма тип

[ctx: #29941]
en: News
bg_BG: Новини

[ctx: #29942]
en: Current affairs
bg_BG: Текущи събития

[ctx: #29943]
en: Information
bg_BG: Информация

[ctx: #29944]
en: Sport
bg_BG: Спорт

[ctx: #29945]
en: Education
bg_BG: Образование

[ctx: #29946]
en: Drama
bg_BG: Драма

[ctx: #29947]
en: Culture
bg_BG: Култура

[ctx: #29948]
en: Science
bg_BG: Наука

[ctx: #29949]
en: Varied
bg_BG: Разнообразно

[ctx: #29950]
en: Pop music
bg_BG: Поп музика

[ctx: #29951]
en: Rock music
bg_BG: Рок музика

[ctx: #29952]
en: Easy listening music
bg_BG: Лека музика за слушане

[ctx: #29953]
en: Light classical
bg_BG: Лека класика

[ctx: #29954]
en: Serious classical
bg_BG: Сериозна класика

[ctx: #29955]
en: Other music
bg_BG: Друга музика

[ctx: #29956]
en: Weather
bg_BG: Времето

[ctx: #29957]
en: Finance
bg_BG: Финанси

[ctx: #29958]
en: Children's Programmes
bg_BG: Детски

[ctx: #29959]
en: Social Affairs
bg_BG: Социални проблеми

[ctx: #29960]
en: Religion
bg_BG: Религия

[ctx: #29961]
en: Phone-in
bg_BG: Телефонна връзка

[ctx: #29962]
en: Travel
bg_BG: Пътуване

[ctx: #29963]
en: Leisure
bg_BG: Отдих

[ctx: #29964]
en: Jazz Music
bg_BG: Джаз музика

[ctx: #29965]
en: Country Music
bg_BG: Кънтри музика

[ctx: #29966]
en: National Music
bg_BG: Народна музика

[ctx: #29967]
en: Oldies Music
bg_BG: Стара музика

[ctx: #29968]
en: Folk Music
bg_BG: Фолклорна музика

[ctx: #29969]
en: Documentary
bg_BG: Документален

[ctx: #29970]
en: Alarm Test
bg_BG: Пробна аларма

[ctx: #29971]
en: Alarm
bg_BG: Аларма

[ctx: #29977]
en: Classic rock music
bg_BG: Класически рок

[ctx: #29978]
en: Classical
bg_BG: Класика

[ctx: #29979]
en: Nostalgia
bg_BG: Носталгия

[ctx: #29980]
en: Enable RDS for radio channels
bg_BG: Включване на СПД за радио каналите

[ctx: #29981]
en: RDS data can be used if present
bg_BG: Данните от СПД могат да се използват, ако са налични

[ctx: #29982]
en: Message traffic advisory
bg_BG: Съобщения за трафика

[ctx: #29983]
en: RDS informs you about traffic advisory messages
bg_BG: СПД Ви информира относно съобщения за трафика

[ctx: #29984]
en: Increase volume on traffic advisory
bg_BG: Увеличаване на звука при съобщения за трафика

[ctx: #29985]
en: If traffic advisory is send from RDS, volume is increased
bg_BG: Ако се получи съобщение за трафика от СПД, силата на звука се увеличава

[ctx: #29987]
en: Remixers
bg_BG: Ремикс

[ctx: #29988]
en: Arrangers
bg_BG: Аранжори

[ctx: #29989]
en: Composers
bg_BG: Композитори

[ctx: #29990]
en: Conductors
bg_BG: Диригенти

[ctx: #29991]
en: DJ Mixers
bg_BG: Ди-джей микс

[ctx: #29992]
en: Lyricists
bg_BG: Текстописци

[ctx: #29993]
en: Orchestras
bg_BG: Оркестри

[ctx: #29994]
en: Roles
bg_BG: Роли

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
bg_BG: Качество на трейлърите

[ctx: #33002]
en: Stream
bg_BG: Поток

[ctx: #33003]
en: Download
bg_BG: Сваляне

[ctx: #33004]
en: Download & play
bg_BG: Сваляне и възпроизвеждане

[ctx: #33005]
en: Download & save
bg_BG: Сваляне и записване

[ctx: #33006]
en: Today
bg_BG: Днес

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
bg_BG: Утре

[ctx: #33008]
en: Saving
bg_BG: Записване

[ctx: #33009]
en: Copying
bg_BG: Копиране

[ctx: #33010]
en: Set download directory
bg_BG: Задаване на папка за свалянията

[ctx: #33011]
en: Search duration
bg_BG: Търсене по продължителност

[ctx: #33012]
en: Short
bg_BG: Къса

[ctx: #33013]
en: Long
bg_BG: Дълга

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
bg_BG: Ползване на DVD плейър, вместо обикновения

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
bg_BG: Запитване за сваляне, преди възпроизвеждане на видео

[ctx: #33016]
en: Clips
bg_BG: Клипове

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
bg_BG: Рестартирайте добавката, за да я включите

[ctx: #33018]
en: Tonight
bg_BG: Тази вечер

[ctx: #33019]
en: Tomorrow night
bg_BG: Утре вечер

[ctx: #33020]
en: Condition
bg_BG: Условия

[ctx: #33021]
en: Precipitation
bg_BG: Валеж

[ctx: #33022]
en: Precip
bg_BG: Преваляване

[ctx: #33023]
en: Humid
bg_BG: Влажност

[ctx: #33024]
en: Feels
bg_BG: Усеща се като

[ctx: #33025]
en: Observed
bg_BG: Наблюдавани

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
bg_BG: Отклонение от нормалното

[ctx: #33027]
en: Sunrise
bg_BG: Изгрев

[ctx: #33028]
en: Sunset
bg_BG: Залез

[ctx: #33029]
en: Details
bg_BG: Подробности

[ctx: #33030]
en: Outlook
bg_BG: Перспектива

[ctx: #33031]
en: Coverflow
bg_BG: Поток от обложки

[ctx: #33032]
en: Translate text
bg_BG: Преведи текста

[ctx: #33033]
en: Map list {0:s} category
bg_BG: Категория на списък карти {0:s}

[ctx: #33034]
en: 36-hour
bg_BG: 36 Часа

[ctx: #33035]
en: Maps
bg_BG: Карти

[ctx: #33036]
en: Hourly
bg_BG: Всеки час

[ctx: #33037]
en: Weekend
bg_BG: Уикенд

[ctx: #33038]
en: {0:s} day
bg_BG: {0:s} ден

[ctx: #33040]
en: {0:s} devices
bg_BG: {0:s} устройства

[ctx: #33049]
en: Alert
bg_BG: Аларма

[ctx: #33050]
en: Alerts
bg_BG: Тревоги

[ctx: #33051]
en: Choose your
bg_BG: Изберете вашите

[ctx: #33052]
en: Check
bg_BG: Проверка

[ctx: #33053]
en: Configure the
bg_BG: Конфигурирай

[ctx: #33054]
en: Seasons
bg_BG: Сезони

[ctx: #33055]
en: Use your
bg_BG: Ползване на

[ctx: #33056]
en: Watch your
bg_BG: Гледане на

[ctx: #33057]
en: Listen to
bg_BG: Слушай

[ctx: #33058]
en: View your
bg_BG: Показване на

[ctx: #33059]
en: Configure the
bg_BG: Настройване на

[ctx: #33060]
en: Power
bg_BG: Изключване

[ctx: #33061]
en: Menu
bg_BG: Меню

[ctx: #33062]
en: Play the
bg_BG: Възпроизведи

[ctx: #33063]
en: Options
bg_BG: Настройки

[ctx: #33065]
en: Editor
bg_BG: Редактор

[ctx: #33066]
en: About your
bg_BG: Относно вашия

[ctx: #33067]
en: Star rating
bg_BG: Оценка

[ctx: #33068]
en: Background
bg_BG: Фон

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
bg_BG: Фонове

[ctx: #33070]
en: Custom background
bg_BG: Персонален фон

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
bg_BG: Персонални фонове

[ctx: #33072]
en: View readme
bg_BG: Покажи Readme

[ctx: #33073]
en: View changelog
bg_BG: Покажи списъка с промени

[ctx: #33077]
en: No data found!
bg_BG: Няма намерени данни!

[ctx: #33078]
en: Next page
bg_BG: Следваща страница

[ctx: #33079]
en: Love
bg_BG: Харесвам

[ctx: #33080]
en: Hate
bg_BG: Мразя

[ctx: #33082]
en: Path to script
bg_BG: Път до скрипт

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
bg_BG: Включи персоналните скрипт бутони

[ctx: #33084]
en: Auto login
bg_BG: Автоматично влизане

[ctx: #33100]
en: Failed to start
bg_BG: Стартирането се провали

[ctx: #33101]
en: Web server
bg_BG: Уеб сървър

[ctx: #33102]
en: Event server
bg_BG: Сървър за събития

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
bg_BG: Комуникация с отдалечен сървър

[ctx: #33200]
en: Detected new connection
bg_BG: Открита е нова връзка

[ctx: #34100]
en: Number of channels
bg_BG: Брой на каналите

[ctx: #34111]
en: Select the behaviour when no sound is required for either playback or GUI sounds.[CR][Always] Continuous inaudible signal is output, this keeps the receiving audio device alive for any new sounds, however this might also block sound from other applications.[CR][1-10 Minutes] Same as [Always] except that after the selected period of time audio enters a suspended state.[CR][Off] Audio output enters a suspended state. Note: Sounds can be missed if audio enters suspended state.
bg_BG: ...когато не се възпроизвежда звук.[CR][Винаги] чрез непрекъснат сигнал, който не можете да чуете, приемникът няма да се изключи, но звуци от други приложения може да бъдат блокирани.[CR][1–10 минути] действа като [Винаги], но след избрания период изходящия сигнал спира.[CR][Изключено] аудио изхода се привежда в суспендирано състояние. БЕЛЕЖКА: при последните два режима е възможно пропускане на част от аудио сигнала – докато приемникът се приведе в работен режим от суспендирано/изключено състояние!

[ctx: #34112]
en: Send low volume noise
bg_BG: Генерирай тих шум

[ctx: #34113]
en: To keep certain AVRs powered we send an inaudible random noise signal. You can disable this setting if you are using headphone or analog output.
bg_BG: Изключете опцията ако ползвате слушалки или аналогов изход. Някои приемници се изключват автоматично ако не получават сигнал. За да предотврати изключването Kodi ще генерира звуков сигнал, който не се чува (когато ползвате приемник).

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
bg_BG: Озвучавай потребителския интерфейс

[ctx: #34121]
en: Only when playback stopped
bg_BG: Когато нищо не се възпроизвежда

[ctx: #34122]
en: Always
bg_BG: Винаги

[ctx: #34123]
en: Never
bg_BG: Никога

[ctx: #34129]
en: 352.8
bg_BG: 352,8

[ctx: #34130]
en: 384.0
bg_BG: 384,0

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
bg_BG: Не може да бъде намерен следващ елемент за възпроизвеждане

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
bg_BG: Не може да бъде намерен предходен елемент за възпроизвеждане

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
bg_BG: Стартирането на Zeroconf се провали

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour service installed? Check the log for more information about this message.
bg_BG: Инсталирана ли е услугата Apple Bonjour? Проверете журнала за повече информация.

[ctx: #34302]
en: Failed to start AirPlay as it requires Zeroconf to be enabled.
bg_BG: Стартирането на AirPlay се провали. Изисква включване на Zeroconf.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf. AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
bg_BG: Спирането на Zeroconf не е възможно. AirPlay и AirTunes изискват Zeroconf да работи .

[ctx: #34400]
en: Video rendering
bg_BG: Изчертаване на видеото

[ctx: #34401]
en: Failed to initialize video filters / scalers, falling back to bilinear scaling
bg_BG: Неуспешно инициализиране на видео филтри/мащабатори, ще се използва билинеарно мащабиране

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
bg_BG: Инициализиране на аудио устройство се провали

[ctx: #34403]
en: Check your audio settings
bg_BG: Проверете аудио настройките

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
bg_BG: Навигиране с жестове:

[ctx: #34405]
en: One finger swipe left,right,up,down for cursors
bg_BG: Плъзнете 1 пръст наляво, надясно, нагоре или надолу за курсори

[ctx: #34406]
en: Two finger swipe left for backspace
bg_BG: Плъзнете 2 пръста наляво за backspace

[ctx: #34407]
en: One finger single tap for enter
bg_BG: Докосване с 1 пръст за enter

[ctx: #34408]
en: Two finger single tap or one finger long press for contextmenu
bg_BG: Докосване с 2 пръста/Задържане с 1 пръст за контекстно меню

[ctx: #35000]
en: Peripherals
bg_BG: Периферни

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
bg_BG: Общо устройство за човешки интерфейс

[ctx: #35002]
en: Generic network adapter
bg_BG: Общ мрежови адаптор

[ctx: #35003]
en: Generic disk
bg_BG: Общ диск

[ctx: #35004]
en: There are no settings available for this peripheral.
bg_BG: Няма налични настройки за това периферно устройство.

[ctx: #35005]
en: New device configured
bg_BG: Новото устройство е настроено

[ctx: #35006]
en: Device removed
bg_BG: Устройство е премахнато

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
bg_BG: Настройка на клавишите за ползване с устройството

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
bg_BG: Настройката на клавишите е включена

[ctx: #35009]
en: Don't use the custom keymap for this device
bg_BG: Не ползвай персоналната настройка на клавишите за това устройство

[ctx: #35010]
en: Peripheral libraries
bg_BG: Библиотеки за периферни устройства

[ctx: #35011]
en: New controller detected
bg_BG: Засечен е нов контролер

[ctx: #35012]
en: A new controller has been detected. Configuration can be done at any time in "Settings -> System Settings -> Input". Would you like to configure it now?
bg_BG: Засечен е нов контролер. Може да бъде настроен по всяко време от „Настройки > Система > Вход“. Желаете ли да го настроите сега?

[ctx: #35014]
en: Some controllers have buttons and axes that interfere with mapping. Press these now to disable them:[CR]{0:s}
bg_BG: Някои контролери имат бутони и оси, които пречат на настройката. Моля, натиснете ги сега, за да ги изключите:[CR]{0:s}

[ctx: #35015]
en: Button {0:d}
bg_BG: Бутон {0:d}

[ctx: #35016]
en: Axis {0:d}
bg_BG: Ос {0:d}

[ctx: #35017]
en: Unable to configure controllers
bg_BG: Контролерите не могат да бъдат настроени

[ctx: #35018]
en: Controller configuration depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
bg_BG: Настройката на контролера зависи от изключена добавка. Искате ли да я включите?

[ctx: #35019]
en: Ignore input
bg_BG: Пропусни бутон

[ctx: #35020]
en: Press all analog buttons now to detect them:[CR][CR]{0:s}
bg_BG: Натиснете всеки аналогов бутон сега, за да бъде засечен:[CR][CR]{0:s}

[ctx: #35021]
en: Get all
bg_BG: Свали всички

[ctx: #35022]
en: Nothing to map
bg_BG: Няма нищо за напасване

[ctx: #35047]
en: Driver settings
bg_BG: Настройки на драйвера

[ctx: #35048]
en: View and configure peripheral add-ons.
bg_BG: Преглед и настройка на добавките за периферни устройства.

[ctx: #35049]
en: Game add-ons
bg_BG: Добавки за игри

[ctx: #35050]
en: Controller profiles
bg_BG: Профили за контролери

[ctx: #35051]
en: Test rumble
bg_BG: Изпробване на вибрацията

[ctx: #35052]
en: Activate the rumble motors of all controllers.
bg_BG: Включване на моторите за вибрация на всички контролери.

[ctx: #35053]
en: Enable rumble for notifications
bg_BG: Вибрирането при известие

[ctx: #35054]
en: Activates controller rumble motors when a notification occurs.
bg_BG: Включва моторите за вибрация на контролера при получаване на известие.

[ctx: #35055]
en: Use the keyboard or remote to select a controller profile. When prompted, press the button on your game controller that best matches what you see on the screen. If you make a mistake you can repeat the process.
bg_BG: Изберете желания профил посредством клавиатура или дистанционно. При запитване натиснете съответния бутон, на вашия контролер. Ако направите грешка можете да повторите процеса.

[ctx: #35058]
en: Controller Configuration
bg_BG: Настройване на контролер

[ctx: #35059]
en: Buttons
bg_BG: Бутони

[ctx: #35060]
en: Reset controller profile
bg_BG: Нулиране на профила

[ctx: #35061]
en: Would you like to reset this controller profile for all attached devices?
bg_BG: Желаете ли профилът да бъде нулиран, за всички свързани устройства?

[ctx: #35062]
en: All available controller profiles are installed.
bg_BG: Всички налични профили са инсталирани.

[ctx: #35063]
en: Configure attached controllers
bg_BG: Настройки на свързаните контролери

[ctx: #35064]
en: Pair your controllers with the various input devices of different game systems.
bg_BG: Настройте контролерите за различните игрални системи.

[ctx: #35071]
en: Racing wheel
bg_BG: Състезателен волан

[ctx: #35072]
en: Paddles
bg_BG: Перки

[ctx: #35073]
en: Joysticks
bg_BG: Джойстици

[ctx: #35074]
en: Face buttons
bg_BG: Горни бутони

[ctx: #35075]
en: Shoulder buttons
bg_BG: Предни бутони

[ctx: #35076]
en: Triggers
bg_BG: Спусъци

[ctx: #35077]
en: Analog sticks
bg_BG: Аналогови стикове

[ctx: #35078]
en: Left stick deadzone
bg_BG: Мъртва зона на левия стик

[ctx: #35079]
en: Right stick deadzone
bg_BG: Мъртва зона на десния стик

[ctx: #35088]
en: Power off controllers on exit
bg_BG: Изключвай контролерите при излизане

[ctx: #35089]
en: Powers off any controller that supports it on exit.
bg_BG: Изключва контролерите, които поддържат опцията, при излизане.

[ctx: #35090]
en: Press {0:s}
bg_BG: Натиснете {0:s}

[ctx: #35091]
en: Press {0:s} ({1:d})
bg_BG: Натиснете {0:s} ({1:d})

[ctx: #35092]
en: Move {0:s} up
bg_BG: Бутнете {0:s} нагоре

[ctx: #35093]
en: Move {0:s} up ({1:d})
bg_BG: Бутнете {0:s} нагоре ({1:d})

[ctx: #35094]
en: Move {0:s} down
bg_BG: Бутнете {0:s} надолу

[ctx: #35095]
en: Move {0:s} down ({1:d})
bg_BG: Бутнете {0:s} надолу ({1:d})

[ctx: #35096]
en: Move {0:s} right
bg_BG: Бутнете {0:s} надясно

[ctx: #35097]
en: Move {0:s} right ({1:d})
bg_BG: Бутнете {0:s} надясно ({1:d})

[ctx: #35098]
en: Move {0:s} left
bg_BG: Бутнете {0:s} наляво

[ctx: #35099]
en: Move {0:s} left ({1:d})
bg_BG: Бутнете {0:s} наляво ({1:d})

[ctx: #35100]
en: Enable joystick and gamepad support
bg_BG: Поддръжката на джойстик и геймпад

[ctx: #35102]
en: Disable joystick when this device is present
bg_BG: Изключване на джойстика при наличие на устройството

[ctx: #35103]
en: Buttons
bg_BG: Бутони

[ctx: #35104]
en: Pointers
bg_BG: Курсори

[ctx: #35105]
en: Light gun
bg_BG: Светлинно оръжие

[ctx: #35106]
en: Shoot offscreen
bg_BG: Стреляне извън екрана

[ctx: #35107]
en: Console switches
bg_BG: Бутони на конзолата

[ctx: #35108]
en: Hardware buttons
bg_BG: Хардуерни бутони

[ctx: #35109]
en: Keypad
bg_BG: Цифрова клавиатура

[ctx: #35150]
en: Keyboard
bg_BG: Клавиатура

[ctx: #35151]
en: Player configuration
bg_BG: Конфигурация на плейъра

[ctx: #35152]
en: Enable keyboard
bg_BG: Включване на клавиатурата

[ctx: #35153]
en: This allows the keyboard to emulate up to 8 game controllers. If disabled, the keyboard can still be used to control emulators like DOSBox which require a full keyboard.
bg_BG: Това позволява на клавиатурата да симулира до 8 игрални контролера. Дори да е изключено, клавиатурата ще може да се използва за управление на емулатори, като например „DOSBox“, които изискват цялостна клавиатура.

[ctx: #35154]
en: Number of keyboard players
bg_BG: Брой играчи на клавиатурата

[ctx: #35155]
en: Set the number of players using the keyboard. This is intended for devices that use keyboard drivers, but you can also see how many people fit around a keyboard!
bg_BG: Задава броя на играчите, използващи клавиатурата. Това е предназначено за устройства, които използват клавиатурни драйвери, но и ще можете да видите колко хора могат да се съберат около една клавиатура!

[ctx: #35157]
en: Configure keyboard player 1
bg_BG: Настройка на клавиатурен играч 1

[ctx: #35158]
en: Configure keyboard player 2
bg_BG: Настройка на клавиатурен играч 2

[ctx: #35159]
en: Configure keyboard player 3
bg_BG: Настройка на клавиатурен играч 3

[ctx: #35160]
en: Configure keyboard player 4
bg_BG: Настройка на клавиатурен играч 4

[ctx: #35161]
en: Configure keyboard player 5
bg_BG: Настройка на клавиатурен играч 5

[ctx: #35162]
en: Configure keyboard player 6
bg_BG: Настройка на клавиатурен играч 6

[ctx: #35163]
en: Configure keyboard player 7
bg_BG: Настройка на клавиатурен играч 7

[ctx: #35164]
en: Configure keyboard player 8
bg_BG: Настройка на клавиатурен играч 8

[ctx: #35165]
en: Keyboard player
bg_BG: Клавиатурен играч

[ctx: #35166]
en: All keys
bg_BG: Всички клавиши

[ctx: #35167]
en: Single keys
bg_BG: Отделни клавиши

[ctx: #35168]
en: Select key
bg_BG: Избиране на клавиш

[ctx: #35169]
en: Press a key
bg_BG: Натиснете клавиш

[ctx: #35170]
en: Press a key ({1:d})
bg_BG: Натиснете клавиш ({1:d})

[ctx: #35171]
en: Mouse
bg_BG: Мишка

[ctx: #35201]
en: Gameplay
bg_BG: Игрални настройки

[ctx: #35203]
en: Enable rewind if supported
bg_BG: Превъртане, ако се поддържа

[ctx: #35204]
en: Enable real-time rewinding during game play, if supported. Press rewind or manually seek backwards using the seek bar.
bg_BG: Включва превъртането, в реално време, по време на игра, ако се поддържа. Натиснете бутона за превъртане назад или изберете предходен момент ръчно от лентата за превъртане.

[ctx: #35205]
en: Maximum rewind time
bg_BG: Макс. време за превъртане назад

[ctx: #35206]
en: Maximum time possible to rewind, if supported. Large rewind histories can use a lot of RAM.
bg_BG: Максимална продължителност от време за превъртане назад, ако се поддържа. Пазенето на голяма история за превъртане назад може да използва много оперативна памет.

[ctx: #35207]
en: Emulators
bg_BG: Емулатори

[ctx: #35208]
en: Standalone games
bg_BG: Самостоятелни игри

[ctx: #35209]
en: Game resources
bg_BG: Файлове за игра

[ctx: #35210]
en: Failed to play game
bg_BG: Играта не може да бъде пусната

[ctx: #35211]
en: This game requires the following add-on: {0:s}
bg_BG: Тази игра изисква следната добавка: {0:s}

[ctx: #35212]
en: This game isn't compatible with any available emulators.
bg_BG: Играта не е съвместима с нито един наличен емулатор.

[ctx: #35213]
en: The emulator "{0:s}" had an internal error.
bg_BG: Възникна грешка в емулаторът „{0:s}“.

[ctx: #35214]
en: This game can only be played directly from a hard drive or partition. Compressed files must be extracted.
bg_BG: Тази игра може да бъде пусната само директно от твърд диск или дял. Архивираните файлове трябва да бъдат разархивирани.

[ctx: #35215]
en: This game depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
bg_BG: Тази игра зависи от изключена добавка. Искате ли да я включите?

[ctx: #35216]
en: Support add-ons
bg_BG: Поддържащи добавки

[ctx: #35217]
en: The savestate can only be loaded with "{0:s}". Erase savestate and continue?
bg_BG: Запазеното състояние може да бъде заредено само с „{0:s}“. Искате запазеното състояние да бъде изтрито и да продължите?

[ctx: #35218]
en: Erase savestate
bg_BG: Изтриване на запазеното състояние

[ctx: #35219]
en: The required files can't be found.
bg_BG: Необходимите файлове не могат да бъдат намерени.

[ctx: #35220]
en: Game providers
bg_BG: Доставчици на игри

[ctx: #35221]
en: Game Menu
bg_BG: Игрално меню

[ctx: #35222]
en: Exit
bg_BG: Изход от Kodi

[ctx: #35223]
en: Missing: {0:s}
bg_BG: Липсва: {0:s}

[ctx: #35224]
en: Pause / Resume
bg_BG: Пауза/продължаване

[ctx: #35225]
en: Video filter
bg_BG: Видео филтър

[ctx: #35226]
en: Advanced settings
bg_BG: Допълнителни настройки

[ctx: #35227]
en: Rotation
bg_BG: Завъртане

[ctx: #35232]
en: Fullscreen
bg_BG: На цял екран

[ctx: #35233]
en: Stretch mode
bg_BG: Разтегнат режим

[ctx: #35234]
en: Controls
bg_BG: Управление

[ctx: #35235]
en: Press {0:s} to open the in-game menu.
bg_BG: Натиснете {0:s}, за да отворите игралното меню.

[ctx: #35236]
en: In this release, only controllers can be used to play games.
bg_BG: В тази версия за играене на игри може да се ползват само контролери.

[ctx: #35250]
en: Add games...
bg_BG: Добавяне на игри…

[ctx: #35251]
en: Add game source
bg_BG: Добавяне на източник на игри

[ctx: #35252]
en: Edit game source
bg_BG: Редактиране източник на игри

[ctx: #35253]
en: Enable autosave if supported
bg_BG: Автоматично запазване, ако се поддържа

[ctx: #35254]
en: Save the game automatically during game play, if supported. Resume playing where you left off.
bg_BG: Запазва, автоматично, напредъка по време на игра, ако се поддържа. Така може да продължите от там, докъдето сте стигнали.

[ctx: #35256]
en: Failed to install add-on.
bg_BG: Добавката не може да бъде инсталирана.

[ctx: #35257]
en: Installed
bg_BG: Инсталиран

[ctx: #35258]
en: Select emulator for {0:s} file
bg_BG: Изберете „{0:s}“ емулатор

[ctx: #35259]
en: Saved
bg_BG: Запазено

[ctx: #35505]
en: Server is unreachable.
bg_BG: Сървърът не е достъпен.

[ctx: #35506]
en: Server does not respond properly.
bg_BG: Сървърът не отговаря коректно.

[ctx: #35507]
en: Server version is not compatible.
bg_BG: Версията на сървъра не е съвместима.

[ctx: #35508]
en: Access denied.
bg_BG: Достъпът е отказан.

[ctx: #35509]
en: Connecting to backend.
bg_BG: Свързване със сървъра…

[ctx: #36000]
en: Pulse-Eight CEC adapter
bg_BG: CEC адаптор на Pulse-Eight

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
bg_BG: Превключвач за страната "клавиатура"

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
bg_BG: Превключвач за страната "дистанционно"

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
bg_BG:  Натиснете бутона "user"

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
bg_BG: Включи командите за превключване на страните

[ctx: #36006]
en: Couldn't open the adapter
bg_BG: Адапторът не може да бъде отворен

[ctx: #36007]
en: Devices to power on during startup
bg_BG: Устройства, които да бъдат включени при стартиране

[ctx: #36008]
en: Devices to power off during shutdown
bg_BG: Устройства, които да бъдат изключени при изключване

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating the screensaver
bg_BG: Задай режим "Изчакване" за устройствата при активен скрийнсейвър

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating the screensaver
bg_BG: Включването на устройства при деактивиране на скриинсейвъра

[ctx: #36011]
en: Couldn't detect the CEC com port. Please configure it manually.
bg_BG: CEC com порта не може да бъде открит. Настройте го ръчно.

[ctx: #36012]
en: Couldn't initialise the CEC adapter. Please check your settings.
bg_BG: Инициализирането на CEC адаптора се провали. Проверете настройките.

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
bg_BG: Номер на HDMI порта

[ctx: #36016]
en: Connected
bg_BG: Свързан

[ctx: #36017]
en: Couldn't initialise the CEC adapter: libCEC was not found on your system.
bg_BG: Инициализирането на CEC адаптора се провали: библиотеката libCEC не е налична на системата.

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
bg_BG: Ползвай езиковите настройки на телевизора

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
bg_BG: Свързаност с HDMI устройство

[ctx: #36020]
en: Switch source to this device on startup
bg_BG: При стартиране превключи източника (към това устройство)

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
bg_BG: Физически адрес (замества HDMI порта)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
bg_BG: Конфигурацията е обновена

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
bg_BG: Задаването на новата конфигурация се провали. Проверете настройките.

[ctx: #36025]
en: Send "Inactive source" command on shutdown
bg_BG: Изпращане на команда „неактивен източник“ при изключване

[ctx: #36026]
en: Devices to also put in standby mode
bg_BG: Устройства, които също да преминат в режим на изчакване

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
bg_BG: Устройството се нуждае от обслужване/ремонт

[ctx: #36028]
en: Ignore
bg_BG: Игнорирай

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
bg_BG: При изключване на телевизора

[ctx: #36030]
en: Connection lost
bg_BG: Връзката се разпадна

[ctx: #36031]
en: This user does not have permissions to open the CEC adapter
bg_BG: Потребителят няма разрешение да ползва адаптера за CEC

[ctx: #36032]
en: The port is busy. Only one program can access the CEC adapter
bg_BG: Портът е зает. Адаптерът за CEC може да се ползва само от една програма

[ctx: #36033]
en: Action when switching to another source
bg_BG: Действие при превключване на друг източник

[ctx: #36034]
en: Connection established
bg_BG: Връзката е осъществена

[ctx: #36035]
en: Always
bg_BG: Винаги

[ctx: #36036]
en: On start / stop
bg_BG: При пускане/спиране

[ctx: #36037]
en: TV
bg_BG: Телевизора

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
bg_BG: Усилвателя / приемника

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
bg_BG: Телевизора и приемника (изрично)

[ctx: #36040]
en: Detected version of libCEC interface ({0:x}) is lower than the supported version {1:x}.
bg_BG: Засечената версия на интерфейса libCEC ({0:x}) е по-стара от поддържаната версия {1:x}.

[ctx: #36041]
en: * Item folder
bg_BG: * Папка на елемента

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
bg_BG: Ограничена цветова гама (16-256)

[ctx: #36043]
en: Number of buffers used by graphics driver
bg_BG: Брой буфери ползвани от видео драйвера

[ctx: #36044]
en: Stop Playback
bg_BG: Стоп

[ctx: #36045]
en: Pause Playback
bg_BG: Пауза

[ctx: #36046]
en: Force AVR to wake up when Kodi is activated
bg_BG: Принудително събуждане на приемника при активиране на Kodi

[ctx: #36047]
en: Remote button press delay before repeating (ms)
bg_BG: Забавяне преди повтаряне при натиснат бутон на дистанционното (мсек)

[ctx: #36048]
en: Remote button press repeat rate (ms)
bg_BG: Скорост на повтаряне при натиснат бутон на дистанционното (мсек)

[ctx: #36049]
en: Remote button press release time (ms)
bg_BG: Време на отпускане на натиснат бутон на дистанционното (мсек)

[ctx: #36050]
en: On start
bg_BG: При пускане

[ctx: #36099]
en: Dithering
bg_BG: Шум

[ctx: #36100]
en: Dither depth
bg_BG: Дълбочина на шума

[ctx: #36101]
en: Change the look and feel of the user interface.
bg_BG: Промяна на външния вид на потребителския интерфейс.

[ctx: #36102]
en: This category contains all skin related settings.
bg_BG: Категорията съдържа всички настройки на облика.

[ctx: #36103]
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of the application.
bg_BG: Изберете облик за потребителския интерфейс. Облиците променят външния вид на Kodi.

[ctx: #36104]
en: Select to change the skin specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the skin.
bg_BG: Настройки специфични за облика. Наличните настройки зависят от избрания облик.

[ctx: #36105]
en: Change the theme associated with your selected skin.
bg_BG: Изберете тема за облика.

[ctx: #36106]
en: Change the colours of your selected skin.
bg_BG: Изберете цветове за облика.

[ctx: #36107]
en: Choose the fonts displayed in the user interface. The font sets are configured by your skin.
bg_BG: Изберете шрифтовете на потребителския интерфейс.

[ctx: #36108]
en: Resize the view of the user interface.
bg_BG: Преоразмерява потребителския интерфейс.

[ctx: #36109]
en: Select the media window to display on startup.
bg_BG: Изберете кой прозорец да се отваря автоматично след стартиране.

[ctx: #36110]
en: Select or disable the sounds used in the user interface.
bg_BG: Изберете пакет от звуци или изключете озвучаването на потребителския интерфейс.

[ctx: #36111]
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
bg_BG: Показва текстова лента (с превъртащи се новини от RSS емисии) на дъното на екрана.

[ctx: #36112]
en: Edit the RSS feeds.
bg_BG: Редактирайте списъка на RSS емисии.

[ctx: #36113]
en: This category contains all locale / regional settings.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с локалните/регионалните настройки.

[ctx: #36114]
en: Chooses the language of the user interface.
bg_BG: Изберете езика на потребителския интерфейс.

[ctx: #36115]
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
bg_BG: Изберете формат за температура, датата и часа. Наличните опции зависят от избрания език за потребителския интерфейс.

[ctx: #36116]
en: Choose which character set is used for displaying text in the user interface. This doesn't change the character set used for subtitles, for that go to Player > Language.
bg_BG: Изберете кой набор от знаци да се ползва за изобразяване на текста в потребителския интерфейс. Наборът от знаци за субтитрите се определя от Плейър > Език.

[ctx: #36117]
en: Select country location.
bg_BG: Изберете местоположението на страната, в която се намирате.

[ctx: #36118]
en: Select your current timezone.
bg_BG: Изберете часовия пояс, в който се намирате.

[ctx: #36119]
en: Defaults to the selected audio language if more than one language is available.
bg_BG: Изберете стандартен език за аудио потока. Определя кой поток да бъде зареден ако са налични версии на няколко езика.

[ctx: #36120]
en: Defaults to the selected subtitle language if more than one language is available.
bg_BG: Изберете стандартен език за субтитрите. Определя кои субтитри да бъдат заредени автоматично ако са налични версии на няколко езика.

[ctx: #36121]
en: This category contains the settings for how media lists are displayed.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с изобразяването на списъците с файлове.

[ctx: #36122]
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
bg_BG: Показва елемента "..." (многоточие) в списъците, който служи за връщане в предишната директория.

[ctx: #36123]
en: Show file extensions on media files, for example "You Enjoy Myself" would be shown as "You Enjoy Myself.mp3".
bg_BG: Показва разширенията на медийните файлове. Например файлът "You Enjoy Myself" ще бъде изобразен като "You Enjoy Myself.mp3".

[ctx: #36124]
en: Ignore certain tokens, e.g. "The", during sort operations. "The Simpsons" would for example be sorted as "Simpsons".
bg_BG: Игнорира определителния член при сортиране. Например "The Simpsons" ще се третира като "Simpsons" при сортиране.

[ctx: #36125]
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the context menu, e.g. press "C" on a keyboard to bring up this menu.
bg_BG: Разрешава изтриването и преименуването на файлове от потребителския интерфейс, чрез контекстното меню (натиснете клавиша "C" от клавиатурата, за да се покаже менюто).

[ctx: #36126]
en: Show the add source button in root sections of the user interface.
bg_BG: Показва елемент за добавяне на източници в основните раздели (Видео, Музика и Снимки) на потребителския интерфейс.

[ctx: #36127]
en: Show hidden files and directories when listing files.
bg_BG: Показва скритите файлове и папки.

[ctx: #36128]
en: This category contains the settings for how the screensaver add-ons are handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани със скрийнсейвъра.

[ctx: #36129]
en: Set the time to wait for any activity to occur before displaying the screensaver.
bg_BG: Изберете след колко време, на бездействие, да се активира скрийнсейвъра.

[ctx: #36130]
en: Select the screensaver. The "Dim" screensaver will be forced when fullscreen video playback is paused or a dialogue box is active.
bg_BG: Изберете скрийнсейвър. При състояние "На пауза" или показване на диалогов прозорец ще бъде активиран скрийсейвър "Dim".

[ctx: #36131]
en: Select to change the screensaver specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the screensaver add-on.
bg_BG: Настройки специфични за скрийнсейвъра. Наличните настройки зависят от избрания скрийнсейвър.

[ctx: #36132]
en: Preview the selected screensaver.
bg_BG: Показва избрания скрийнсейвър.

[ctx: #36133]
en: If music is being played, the selected visualisation will be started instead of displaying the screensaver.
bg_BG: Стартира избраната визуализация вместо скрийнсейвър, по време на възпроизвеждане на музика.

[ctx: #36134]
en: Dim the display when media is paused. Not valid for the "Dim" screensaver mode.
bg_BG: Затъмняване на екрана при състояние „На пауза“. Не важи, когато е избран скрийсейвърът „Затъмняване“.

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
bg_BG: Все още няма налична информация.

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
bg_BG: Все още няма налична информация.

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
bg_BG: Все още няма налична информация.

[ctx: #36138]
en: Section that contains settings related to videos and how they are handled.
bg_BG: Раздел съдържащ настройки за видео файловете и тяхното обработване.

[ctx: #36139]
en: This category contains the settings for how the video library is handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с видео библиотеката.

[ctx: #36140]
en: Choose which temperature unit is used for displaying temperatures in the user interface.
bg_BG: Изберете коя единица за температура да се ползва в потребителския интерфейс.

[ctx: #36141]
en: Show information for unwatched media in the video library or hide them if not selected to prevent spoilers. Available options are 'Movie plot', 'Episode plot' and 'Episode thumb'.
bg_BG: Да се показва ли информация във видео библиотеката за неизгледаните елементи, или не, за да не се издава нищо. Възможностите са: „Сюжет на филма“, „Сюжет на епизода“ и „Миниатюра на епизода“.

[ctx: #36142]
en: Choose which speed unit is used for displaying speeds in the user interface.
bg_BG: Изберете коя единица за скорост да се ползва в потребителския интерфейс.

[ctx: #36143]
en: Downloads thumbnails for actors from online databases when adding media to the library.
bg_BG: Сваля миниатюри на актьорите от Интернет, при добавяне на съдържание към библиотеката.

[ctx: #36144]
en: Select in which cases you want to hide the season nodes of TV shows. If hidden, selecting a TV show will directly jump into the episodes view.
bg_BG: Изберете кога елементите за отделните сезони да бъдат прескачани. След като изберете даден ТВ Сериал ще бъдете отведени директно към списъка на всички негови епизоди.

[ctx: #36145]
en: When enabled, movies belonging to a "Movie set" are grouped together under one entry for the set in the movie library, this entry can then be opened to display the individual movies. When disabled, each movie will have its own entry in the movie library even if it belongs to a set.
bg_BG: Опцията обединява филмите от една поредица в един елемент, в библиотеката. За да прегледате отделните филми, трябва да отворите елемента на поредицата. Когато е изключена, всеки филм, независимо дали е част от поредица, ще бъде представян като отделен елемент в библиотеката.

[ctx: #36146]
en: Check for new media files on startup.
bg_BG: Проверява за нови и премахнати мултимедийни файлове при стартиране.

[ctx: #36147]
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
bg_BG: Скрива лентата за напредък на сканирането при обновяване на библиотеката.

[ctx: #36148]
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
bg_BG: Премахва елементи от библиотеката, които не могат да бъдат намерени (преименувани или намиращи се на външен носител на данни, който към монета не е свързан с Kodi).

[ctx: #36149]
en: Export the video library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
bg_BG: Изнася базата данни на видео библиотеката в .XML файлове. Ако вече съществуват такива файлове те ще бъдат презаписани!

[ctx: #36150]
en: Import an XML file into the video library database.
bg_BG: Внася съдържанието на .XML файл в базата данни на видео библиотеката.

[ctx: #36151]
en: This category contains the settings for how video playback is handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с възпроизвеждането на видео.

[ctx: #36152]
en: Enable automatic playback of the next file in the list for selected playlist types.
bg_BG: Включва автоматичното възпроизвеждане на следващия файл от списъка за избраните типове списъци.

[ctx: #36153]
en: Adjust the method used to process and display video.
bg_BG: Изберете метода за обработка и изобразяване на видео.

[ctx: #36154]
en: Use high quality scalers when upscaling a video by at least this percentage. A value below 5% makes little sense as video is processed with high GPU load without any visible picture quality improvements.
bg_BG: Използване на висококачествени мащабатори при увеличаване на видео процент, поне толкова голям, колкото посочената стойност. Стойност под 5% няма голям смисъл, тъй като обработката на видеото ще натовари сериозно графичния процесор без да има видимо подобрение на качеството.

[ctx: #36155]
en: Enable VDPAU hardware decoding of video files, mainly used for NVIDIA graphics and in some circumstances AMD graphics.
bg_BG: Включва VDPAU за хардуерно декодиране на видео файлове. Ползва се главно от графичните процесори на Nvidia и при някои обстоятелства от тези на AMD.

[ctx: #36156]
en: Enable VAAPI hardware decoding of video files, mainly used for Intel graphics and in some circumstances AMD graphics.
bg_BG: Включва VAAPI за хардуерно декодиране на видео файлове. Ползва се главно от графичните процесори на Intel и при някои обстоятелства от тези на AMD.

[ctx: #36157]
en: When enabled, a "Movie set" entry is used even if the movie library contains only a single movie from that set. When disabled, a "Movie set" entry is used only if the movie library contains more than one movie from that set.
bg_BG: Опцията създава елемент за поредица, в библиотеката, дори когато разполагате само с един филм от поредицата. Когато е изключена елемент за дадена поредица ще бъде създаден само при наличие на повече от един филм.

[ctx: #36158]
en: Enable DXVA2 hardware decoding of video files.
bg_BG: Включва DXVA2 за хардуерно декодиране на видео файлове.

[ctx: #36159]
en: Enable CrystalHD decoding of video files.
bg_BG: Включва CrystalHD за хардуерно декодиране на видео файлове.

[ctx: #36160]
en: Enable VTB hardware decoding of video files.
bg_BG: Включва VTB за хардуерно декодиране на видео файлове.

[ctx: #36161]
en: Select an action Kodi will perform on startup.
bg_BG: Изберете кое действие да се изпълнява автоматично след стартиране.

[ctx: #36162]
en: Enable VideoToolbox hardware decoding of video files.
bg_BG: Включва VideoToolbox за хардуерно декодиране на видео файлове.

[ctx: #36163]
en: Show TV shows with no episodes when browsing the video library.
bg_BG: Показва в библиотеката и ТВ Сериали които нямат нито един епизод.

[ctx: #36164]
en: Allow the refresh rate of the display to be changed so that it best matches the video frame rate. This may yield smoother video playback.
bg_BG: Разрешава промяната на честота на опресняване на дисплея, така че тя да съответства на честота на кадрите. Може да осигури по-плавно възпроизвеждане на видеото.

[ctx: #36165]
en: Delay of reset event after a change of refresh rate
bg_BG: Закъснение на събитието за нулиране след промяна на честотата на опресняване.

[ctx: #36166]
en: Synchronise video and audio to the refresh rate of the monitor. VideoPlayer won't use passthrough audio in this case because resampling may be required.
bg_BG: Синхронизира честотата на видеото към честотата на опресняване на монитора. В този случай VideoPlayer няма да ползва режима „Декодиране на звука от устройство“, защото може да се наложи дискретизиране.

[ctx: #36167]
en: Choose which time format is used for displaying the time in the user interface.
bg_BG: Изберете формат за часа в потребителския интерфейс.

[ctx: #36168]
en: Choose whether to use 12 or 24-hour format for displaying the time in the user interface.
bg_BG: Изберете формат за часа в потребителския интерфейс - 12 или 24 часа.

[ctx: #36169]
en: Select the quality of resampling for cases where the audio output needs to be at a different sampling rate from that used by the source.[CR][Low] Is fast and will have minimal impact on system resources such as the use of the CPU.[CR][Medium] & [High] Will use progressively more system resources.
bg_BG: Изберете качество за честота на предискретизиране в случаите, когато аудио-изходът трябва да има честота на дискретизиране, различна от тази на източника.[CR][Ниско] осигурява висока скорост и има натоварва минимално системните ресурси, като например централния процесор.[CR][Средно] и [Високо] съответно ще ползват повече системни ресурси.

[ctx: #36170]
en: Stretch the video up to the set percentage in order to minimise black bars.
bg_BG: Разтяга видеото до определения процент, с цел минимизиране на черните ленти.

[ctx: #36171]
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
bg_BG: Изберете нивото за мащабиране на картината, от видео файлове във формат 4:3, при възпроизвеждане на широкоформатен екран.

[ctx: #36172]
en: Enable PRIME hardware decoding of video files, used if ffmpeg PRIME hwaccel is available.
bg_BG: Включва PRIME за хардуерно декодиране на видео файлове. Ползва се при наличие на ffmpeg PRIME.

[ctx: #36173]
en: Choose which short date format is used for displaying the date in the user interface.
bg_BG: Изберете къс формат за датата в потребителския интерфейс.

[ctx: #36174]
en: Enable teletext when watching a live TV stream.
bg_BG: Включва функцията "Телетекст" при гледане на телевизионни потоци (телевизия на живо).

[ctx: #36175]
en: Scale teletext to 4:3 ratio.
bg_BG: Мащабира телетекста до съотношение 4:3.

[ctx: #36176]
en: This category contains the settings for how video file lists are handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с изобразяването на списъците с файлове.

[ctx: #36177]
en: Toggle between [Choose], [Play] (default), [Resume] and [Show information].[CR][Choose] Will select an item, e.g. open a directory in files mode.[CR][Resume] Will automatically resume videos from the last position that you were viewing them, even after restarting the system.
bg_BG: [Запитване] Извежда меню с наличните опции, напр. отваряне на директорията във файлов режим.[CR][Продължи] Започва възпроизвеждането от последната точка до която сте гледали, дори след рестартиране.[CR][Информация] Показва информация за избрания елемент.

[ctx: #36178]
en: Extract metadata information such as codec and aspect ratio from videos.
bg_BG: Извлича информация от метаданните на видеата, например: кодек и съотношение на страните.

[ctx: #36179]
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
bg_BG: Показва заглавието получено от метаданните, при сканиране на файловете, вместо името на самия файл, за файловете от библиотеката.

[ctx: #36180]
en: Extract thumbnails to display in library mode.
bg_BG: Извлича миниатюри, за показване в библиотеката, от файловете.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
bg_BG: Все още няма налична информация.

[ctx: #36182]
en: Combines multi-part video files, DVD folders or movie folders, down to a single item in non-library views.
bg_BG: Комбинира частите на видеата разделени в няколко файла и папките от DVD дискове в един единствен елемент. Опцията е валидна за всички изгледи извън библиотеката.

[ctx: #36183]
en: Removes the title, genre, etc. nodes from the library view. Selecting a category takes you straight to the title view.
bg_BG: Прескача елементите ("Жанрове", "Заглавия", "Години" и т.н.) на библиотеката. Избирането на тип библиотека ще ви отведе директно към заглавията.

[ctx: #36184]
en: This category contains the settings for how subtitles are handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани със субтитрите.

[ctx: #36185]
en: Set the font type to be used for text based (usually downloaded) subtitles.
bg_BG: Изберете типа на шрифта, който да се ползва за текстови (обикновено свалени) субтитри.

[ctx: #36186]
en: Set the font size to be used for subtitles.
bg_BG: Изберете размера на шрифта, който ще се ползва за субтитрите.

[ctx: #36187]
en: Set the font style to be used for subtitles.
bg_BG: Изберете стила на шрифта, който ще се ползва за субтитрите.

[ctx: #36188]
en: Set the font colour to be used for subtitles.
bg_BG: Изберете цвета на шрифта, който ще се ползва за субтитрите.

[ctx: #36189]
en: Set the font character set to be used for subtitles.
bg_BG: Изберете кой набор от знаци да се ползва за изобразяване на субтитрите.

[ctx: #36190]
en: Override ASS / SSA subtitles fonts.
bg_BG: Заменя шрифтовете на субтитрите от вид ASS / SSA.

[ctx: #36191]
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
bg_BG: Въведете директория, която да съхранява субтитрите (ако ползвате такива). Може да бъде споделен ресурс от мрежата.

[ctx: #36192]
en: Location of subtitles on the screen.
bg_BG: Изберете позицията на субтитрите.

[ctx: #36193]
en: This category contains the settings for how DVD's, Blu-ray, & CD's are handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с различните дискове - DVD, Blu-Ray и CD.

[ctx: #36194]
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
bg_BG: Стартира автоматично възпроизвеждане при поставяне на DVD диск в оптичното устройство.

[ctx: #36195]
en: Force a region for DVD playback.
bg_BG: Някои DVD дискове са предназначени за определен район от земното кълбо. Ако разполагате с диск предназначен за район различен от този в който се намирате той няма да бъде възпроизведен, освен ако не се възползвате от настройката, която ще "излъже" диска, че се намира в разрешен район.

[ctx: #36196]
en: Attempt to skip "unskippable" introductions before DVD menu.
bg_BG: Пропуска интрото предхождащо DVD менюто (ако е възможно).

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
bg_BG: Все още няма налична информация.

[ctx: #36198]
en: Select the default movie information source. See the add-ons manager for options.
bg_BG: Изберете стандартния източник на информация за филми. За повече опции отворете диспечера на добавки.

[ctx: #36199]
en: Select the default TV show information source. See the add-ons manager for options.
bg_BG: Изберете стандартния източник на информация за ТВ Сериали. За повече опции отворете диспечера на добавки.

[ctx: #36200]
en: Select the default music videos information source. See the add-ons manager for options.
bg_BG: Изберете стандартния източник на информация за музикални клипове. За повече опции отворете диспечера на добавки.

[ctx: #36201]
en: Settings for PVR & Live TV.
bg_BG: Настройки за ПВР/ТВ на живо.

[ctx: #36202]
en: This category contains the general settings for the PVR & Live TV.
bg_BG: Категорията съдържа общи настройки за ПВР и ТВ на живо.

[ctx: #36203]
en: Enables the "Personal Video Recorder" (PVR) features. This requires that at least one PVR add-on is installed.
bg_BG: Включва функционалностите за ПВР. Това изисква наличието на поне една инсталирана добавка за ПВР.

[ctx: #36204]
en: Import channel groups from the PVR backend (if supported). Will delete user created groups if they're not found on the backend.
bg_BG: Внася групи канали от сървъра за ПВР (ако това се поддържа). Ако създадените от потребителя групи не бъдат открити на сървъра, те ще бъдат изтрити.

[ctx: #36205]
en: Sort the channels by channel number from the backend, but use own numbering for channels.
bg_BG: Подреждане на каналите по определените им от сървъра номера, но ще се използва собствена номерация на каналите.

[ctx: #36206]
en: Use the channel numbering from the backend, instead of configuring them manually in the channel manager. Only works with one enabled PVR add-on!
bg_BG: Използване на определените от сървъра номера на каналите, вместо ръчната им настройка в диспечера на каналите. Това работи само ако има точно една включена добавка за ПВР!

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
bg_BG: Отваряне на диспечера на канали за настройка на реда на калите, имената им, иконките и т.н.

[ctx: #36208]
en: Instruct the backend to search for channels (if supported).
bg_BG: Извършване на търсене на канали от ТВ сървъра (ако функцията се поддържа).

[ctx: #36209]
en: Delete the databases for channels and guide and reimport the data from the backend afterwards.
bg_BG: Изтриване на базите данни за каналите и справочника и повторно внасяне на данните от сървъра след това.

[ctx: #36210]
en: Open the client priorities dialog which allows modifying the priority for enabled PVR clients according to your personal preferences, for instance to order channels client by client. Higher value means higher priority.
bg_BG: Отваряне на прозореца с клиентските приоритети, което позволява промяната на приоритетите за включените клиенти за ПВР според личните Ви предпочитания, ако например искате да подредите каналите по различен начин за всеки клиент. По-високата стойност означава по-висок приоритет.

[ctx: #36211]
en: This category contains the settings for PVR menus and on-screen display (OSD), as well as channel information windows.
bg_BG: Категорията съдържа настройките за менютата на ПВР и екранното меню, както и за прозорците с информация за каналите.

[ctx: #36212]
en: Display programming information when changing channels, such as the current TV show.
bg_BG: Показва програмна информацията при смяна на канала, като например текущо предаване.

[ctx: #36213]
en: Open the group manager, which allows modification of groups and their respective channels
bg_BG: Отваряне на диспечера на групите, което позволява промяната на групите и прилежащите им канали.

[ctx: #36214]
en: Preselect the playing channel in windows and dialogs containing channel lists. If enabled and there is a playing channel, the playing channel will be selected when opening a window or dialog containing a channel list. If disabled, the channel previously selected in a window or dialog will be selected when opening a window containing a channel list.
bg_BG: Предварително избиране на възпроизвеждания канал в прозорците, съдържащи списъци от канали. Ако това е включено и в момента на отварянето на прозорец със списък от канали се възпроизвежда някой канал, то той ще бъде избран в прозореца. Ако е изключено, при отварянето на такъв прозорец ще се избира каналът, който е бил последно избран в същия или друг подобен прозорец.

[ctx: #36215]
en: Choose which long date format is used for displaying the date in the user interface.
bg_BG: Изберете дълъг формат за датата в потребителския интерфейс.

[ctx: #36216]
en: Folder where channel icons are stored.
bg_BG: Папка за съхраняване на иконките на каналите.

[ctx: #36217]
en: Scan for missing channel icons.
bg_BG: Сканиране за липсващи иконки на канали.

[ctx: #36218]
en: This category contains the electronic programming guide (EPG) settings.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с електронния програмен справочник (EPG).

[ctx: #36219]
en: Number of past days to show in the guide and to import from backends.
bg_BG: Брой отминали дни, за които да се извлича информация от сървъра и да се показва в справочника.

[ctx: #36220]
en: Number of future days to show in the guide and to import from backends.
bg_BG: Брой бъдещи дни, за които да се извлича информация от сървъра и да се показва в справочника.

[ctx: #36221]
en: Time between imports of guide data from backends.
bg_BG: Интервал от време между внасянията на данни за справочника от сървъра.

[ctx: #36222]
en: Don't import the guide data while playing TV to minimise CPU usage.
bg_BG: Да не се внасят данни за справочника, докато се гледа ТВ, за да не се натоварва процесорът.

[ctx: #36223]
en: By default, the guide data is cached in a local database to speed up importing on startup.
bg_BG: По подразбиране, данните за справочника се кешират в локална база данни, за да се зареждат по-бързо при стартиране.

[ctx: #36224]
en: Hide "No information available" labels when no guide data is available for a channel.
bg_BG: Скриване на етикетите „Няма налична информация“, когато в справочника няма данни за някой канал.

[ctx: #36225]
en: Delete the cached guide data and reimport it from the backend.
bg_BG: Изтриване на кешираните данни за справочника и повторно извличане от сървъра.

[ctx: #36226]
en: This category contains the PVR playback and channel switching settings.
bg_BG: Категорията съдържа настройки за ПВР и превключването на канали.

[ctx: #36227]
en: Switch to full screen display when starting playback of channels and recordings.
bg_BG: Превключване на цял екран при пускане на канали и записи.

[ctx: #36228]
en: Set the colour to be used for the subtitle background.
bg_BG: Изберете цвета, който ще се ползва за фон на субтитрите.

[ctx: #36229]
en: Display signal quality information in the codec information window (if supported by the add-on and backend).
bg_BG: Показване на информация за качеството на сигнала в прозореца с информация за кодека (ако се поддържа от добавката и сървъра).

[ctx: #36230]
en: Set the the subtitle background opacity.
bg_BG: Изберете плътността на фона на субтитрите.

[ctx: #36231]
en: When flipping through channels using channel up/down buttons, channel switches must be confirmed using the OK button.
bg_BG: При превъртане на каналите с бутоните нагоре/надолу, промяната на канала трябва да бъде потвърдена чрез натискане на бутона „Добре“.

[ctx: #36232]
en: When pressing channel up or down, the actual channel switch is delayed, allowing the user to flip to a channel number without waiting for each channel switch.
bg_BG: При смяна на каналите, напред или назад, превключването настъпва със закъснение, което позволява на потребителя да избере желания номер на канала, а не да чака превключването на всеки канал.

[ctx: #36233]
en: This category contains the default recording duration settings.
bg_BG: Категорията съдържа настройки за стандартното времетраене на записите.

[ctx: #36234]
en: Duration of instant recordings when pressing the record button. This value will be taken into account if "Instant recording action" is set to "Record for a fixed period of time"
bg_BG: Продължителност на моменталните записи при натискане на бутона за запис. Тази стойност ще се вземе предвид, ако за „Действие за моментален запис“ е зададено „Запис с фиксирана продължителност“.

[ctx: #36235]
en: Close the on screen display controls after switching channels.
bg_BG: Скрий бутоните за управление на дисплея след превключване на каналите.

[ctx: #36236]
en: If set to a value greater than zero last watched time of channels will be stored the given amount of time after start of channel playback. Otherwise the last watched time will be stored immediately at start of channel playback.
bg_BG: Ако е зададена стойност по-голяма от нула, то времето на последно гледане на каналите ще се запазва след толкова време след пускане на канала. Иначе ще се запазва веднага при пускането на канала.

[ctx: #36237]
en: Additional time to record before the scheduled start time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
bg_BG: Допълнително време на запис преди насроченото начално време, с цел предотвратяване на проблеми при леки промени на графика на самото излъчване. Това не се поддържа от всички добавки и сървъри.

[ctx: #36238]
en: Additional time to record after the scheduled end time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
bg_BG: Допълнително време на запис след насроченото време за край, с цел предотвратяване на проблеми при леки промени на графика на самото излъчване. Това не се поддържа от всички добавки и сървъри.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
bg_BG: Показване на известия при добавяне, завършване или премахване на брояча за ТВ сървъра.

[ctx: #36240]
en: This category contains the PVR power management settings, such as when to wakeup the PVR backend server.
bg_BG: Категорията съдържа настройки за управление на захранването за ПВР, като например кога да бъде събуждан сървърът за ПВР.

[ctx: #36241]
en: Execute the wakeup command below when exiting this application or going into hibernation mode. The timestamp of the next scheduled recording is passed as parameter.
bg_BG: Изпълнение на командата за събуждане по-долу при изход от програмата или при преминаване в режим на дълбоко приспиване. Времевата точка на следващия насрочен запис ще бъде подадена като параметър.

[ctx: #36242]
en: The command will not be executed when a recording will be started within this timeout.
bg_BG: Командата няма да бъде изпълнена, ако в рамките на посоченото време ще започне запис.

[ctx: #36243]
en: The command to execute (cmd [timestamp]).
bg_BG: Команда за изпълнение (команда [времева-точка]).

[ctx: #36244]
en: Time to subtract from the start time of the next scheduled recording.
bg_BG: Интервал от време, което да се извади от началното време на следващия насрочен запис.

[ctx: #36245]
en: Execute the wakeup command every day at the given time.
bg_BG: Изпълнете командата за включване всеки ден в зададен час.

[ctx: #36246]
en: When to execute the daily wakeup command.
bg_BG: Кога да се изпълнява командата за ежедневно включване.

[ctx: #36247]
en: This category contains the parental control settings, if the PVR backend server supports parental controls.
bg_BG: Категорията съдържа настройки за родителски контрол, ако сървърът за ПВР ги поддържа.

[ctx: #36248]
en: Asks for a pin code to access parental locked channels. Channels can be marked as locked in the channels editor on the general tab. Parental locked channels can't be played or recorded without entering a pin code, and the guide information is hidden for those channels.
bg_BG: Изисква код за достъп до каналите, заключени чрез родителския контрол. Каналите могат да бъдат отбелязани като заключени от диспечера на каналите в раздела с общи настройки. Заключените канали не могат да бъдат гледани или записвани без въвеждане на кода, справочникът също е скрит за тях.

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
bg_BG: Въвеждане на нов код, за отключване на заключените канали.

[ctx: #36250]
en: Ask for the pin code again when trying to access a parental locked channel and the code hasn't been asked for this duration.
bg_BG: Изискване на кода отново при опит за получаване на достъп до заключените канали, ако кодът не е бил изискван през указания период от време.

[ctx: #36251]
en: This category contains the settings for your PVR backend specifically, if supported by the PVR add-on and backend.
bg_BG: Категорията съдържа настройки за конкретния сървър за ПВР, който ползвате, ако това се поддържа от добавката за него и от самия сървър.

[ctx: #36252]
en: This option will bring you to any specific settings for your PVR backend, if supported by the PVR add-on and backend.
bg_BG: Това ще Ви отведе до определена настройка на сървъра за ПВР, който ползвате, ако това се поддържа от добавката за него и от самия сървър.

[ctx: #36253]
en: Section that contains settings related to music files and how they are handled.
bg_BG: Раздел, съдържащ настройки за музикалните файлове и тяхното обработване.

[ctx: #36254]
en: Action to perform when pressing the record button. [Record current show] will record the current show from "now" to the end of the show. If no TV guide data is currently available a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration" will be scheduled. [Record for a fixed period of time] will schedule a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration". [Ask what to do] will open a dialogue containing different recording actions to choose from, like "Record current show", "Record next show" and some fixed duration recordings.
bg_BG: Действие, което да се изпълнява при натискане на бутона за запис. [Запис на текущото предаване] ще запише текущото време от момента на натискането до края на предаването. Ако в справочника няма данни за този момент, то ще се направи запис с фиксирана продължителност, като записът ще започне от момента на натискането и ще продължи толкова време, колкото е стойността на „Времетраене на незабавните записи“. [Запис с фиксирана продължителност] ще насрочи запис с фиксирана продължителност, започвайки от момента на натискането и продължавайки толкова време, колкото е стойността на „Времетраене на незабавните записи“. [Запитване за действие] ще отвори прозорец, в който ще можете да изберете какво искате да направите, като например: „Запис на текущото предаване“, „Запис на следващото предаване“ и няколко възможности за запис с фиксирана продължителност.

[ctx: #36255]
en: When enabled, both song and album artists are shown. When disabled, only album artists are shown and artists that appear only on individual songs from an album are excluded.
bg_BG: Показва изпълнителя на песента и автора на албума. Когато опцията е изключена, ще бъдат показвани само авторите на албума, като изпълнителите на отделните песни от дадения албум няма да бъдат видими.

[ctx: #36256]
en: Automatically fetch album and artist information from information providers when adding songs to the library.
bg_BG: Сваля автоматично информация за албуми и изпълнители от източниците на информация при добавяне на песни към библиотеката.

[ctx: #36257]
en: Select the default album information provider.
bg_BG: Изберете стандартния източник на информация за албуми.

[ctx: #36258]
en: Select the default artist information provider.
bg_BG: Изберете стандартния източник на информация за изпълнители.

[ctx: #36259]
en: Check for new and removed media files on startup.
bg_BG: Проверяване за нови и премахнати мултимедийни файлове при стартиране.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
bg_BG: Все още няма налична информация.

[ctx: #36261]
en: If enabled, this framerate is used for streams we were not able to detect fps.
bg_BG: Ако това е включено, зададеният брой кадри в секунда ще се използва за потоците, в които това не може да се определи.

[ctx: #36262]
en: Export parts of the music library to an XML file or NFO files. This will optionally overwrite your current NFO and artwork files.
bg_BG: Изнася части от музикалната библиотека в .XML или .NFO файлове. Ако вече съществуват такива файлове те ще бъдат презаписани (включително и изображенията)!

[ctx: #36263]
en: Import an XML file into the music library database.
bg_BG: Внасяне съдържанието на .XML файл в базата данни на музикалната библиотека.

[ctx: #36264]
en: This category contains the settings for how music playback is handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с възпроизвеждането на музика.

[ctx: #36265]
en: Automatically plays the next item in the current folder, for example in "Files" view after a track has been played, the next track in the same folder will automatically play.
bg_BG: Възпроизвежда автоматично следващия елемент в текущата папка. Например при активен файлов изглед, когато приключи възпроизвеждането на текущата песен автоматично започва възпроизвеждане на следващата песен от папката.

[ctx: #36266]
en: When songs are selected they are queued instead of playback starting immediately.
bg_BG: Добавя песните в опашката за слушане, вместо да бъдат възпроизведени веднага.

[ctx: #36267]
en: Read the ReplayGain information encoded in your audio files by a program such as MP3Gain and normalise the sound levels accordingly.
bg_BG: Прочита информацията „ReplayGain“, кодирана в аудио файловете чрез програма като „MP3Gain“, и нормализира нивата на звука съобразно нея.

[ctx: #36268]
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files with encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
bg_BG: Отправна сила на звука за файловете с вградена информация „ReplayGain“. Стандартната стойност е 89dB. Променяйте я внимателно.

[ctx: #36269]
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files without encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
bg_BG: Отправна сила на звука за файловете без вградена информация „ReplayGain“. Стандартната стойност е 89dB. Променяйте я внимателно.

[ctx: #36270]
en: Play file at lower volume, if necessary, to avoid audio limiting clipping protection. Otherwise clipping protection will be provided by the audioengine in those parts that need it.
bg_BG: Възпроизвежда файлoвете с понижена сила на звука, с цел избягване на защитата против отрязване на високите честоти, ако това е нужно. В противен случай ще се използва защитата против отрязване за онези части, за които това е нужно.

[ctx: #36271]
en: Smoothly fade from one audio track to the next. You can set the amount of overlap from 1-15 seconds.
bg_BG: Плавен преход от една песен към друга. Песента, която приключва, постепенно затихва, докато същевременно започва да звучи следващата, която се усилва. Можете да зададете продължителност на застъпване (времето когато и двете песни звучат едновременно) между 1 и 15 секунди.

[ctx: #36272]
en: Allow crossfading to occur when both tracks are from the same album.
bg_BG: Разрешава плавни преход, когато и двете песни са от един и същи албум.

[ctx: #36273]
en: Select the visualisation that will be displayed while listening to music.
bg_BG: Изберете коя визуализация да се показва когато слушате музика.

[ctx: #36274]
en: Read the tag information from song files. For large directories this can increase read time, especially over a network.
bg_BG: Прочита информацията от етикетите на музикалните файлове. Може да забави сканирането при наличие на множество файлове, особено когато достъпа до файловете става чрез мрежата.

[ctx: #36275]
en: Control the way that the names of songs are displayed in the user interface. In order to function properly, tag reading needs to be enabled.
bg_BG: Въведете шаблон за формиране имената на песните в потребителския интерфейс. За да функционира правилно, четенето на информация от етикетите трябва да бъде включено.

[ctx: #36276]
en: Used for formatting the second column in file lists.
bg_BG: Формат за втората колона във файловите списъци.

[ctx: #36277]
en: Control the way that the names of songs are displayed in the now playing list.
bg_BG: Въведете шаблон за формиране имената на песните в списъка на текущо възпроизвежданите.

[ctx: #36278]
en: Used for formatting the second column in the now playing list.
bg_BG: Формат за втората колона в списъка на текущо възпроизвежданите.

[ctx: #36279]
en: Control the way that the names of songs are displayed in library lists.
bg_BG: Въведете шаблон за формиране имената на песните в библиотеката.

[ctx: #36280]
en: Used for formatting the second column in library lists.
bg_BG: Формат за втората колона в списъка на библиотеката.

[ctx: #36281]
en: Search for thumbs on remote shares and optical media. This can often slow down the listing of network folders.
bg_BG: Търси миниатюри в отдалечени споделени ресурси и оптични устройства. Може да забави сканирането на мрежовите папки.

[ctx: #36282]
en: This category contains the settings for how CDs are handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с дисковете.

[ctx: #36283]
en: Autorun CDs when inserted in drive.
bg_BG: Изберете действие за изпълнение, при поставяне на аудио диск в оптичното устройство.

[ctx: #36284]
en: Read the information belonging to an audio CD, like song title and artist, from the Internet database freedb.org.
bg_BG: Прочита информацията за аудио дисковете като заглавия на песните и имена на изпълнители от база данни в Интернет.

[ctx: #36285]
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
bg_BG: Въведете път до място на твърдия диск където да се съхраняват аудио записите след извличането им от диска.

[ctx: #36286]
en: Control how saved music is named from the tags. Tags: [B]%N[/B]: TrackNumber, [B]%S[/B]: DiscNumber, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Title, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Genre, [B]%Y[/B]: Year, [B]%F[/B]: FileName, [B]%D[/B]: Duration, [B]%J[/B]: Date, [B]%R[/B]: Rating, [B]%I[/B]: FileSize.
bg_BG: Въведете шаблон за формиране имената на файловете от етикетите. Етикети: [B]%N[/B]: № на аудио записа, [B]%S[/B]: № на диска, [B]%A[/B]: изпълнител, [B]%T[/B]: заглавие, [B]%B[/B]: албум, [B]%G[/B]: жанр, [B]%Y[/B]: година, [B]%F[/B]: име на файла, [B]%D[/B]: времетраене, [B]%J[/B]: дата, [B]%R[/B]: оценка, [B]%I[/B]: размер на файла.

[ctx: #36287]
en: Select which audio encoder to use when ripping.
bg_BG: Изберете кой аудио енкодер да се ползва при извличане на аудио от дискове.

[ctx: #36288]
en: Select which quality you want to rip your files.
bg_BG: Задайте качеството на извличаните файлове.

[ctx: #36289]
en: Select which bitrate to use for the specified audio encoder for audio compression.
bg_BG: Изберете побитова скорост за ползване от посочения аудио шифратор за аудио компресия.

[ctx: #36290]
en: For FLAC define compression level, default 5.
bg_BG: За FLAC определя ниво на компресия. Стандартното е 5.

[ctx: #36291]
en: Auto eject disc after rip is complete.
bg_BG: Отваря автоматично дисковото устройство след завършване на процеса по извличане.

[ctx: #36292]
en: This category contains startup settings.
bg_BG: Категорията съдържа настройки, свързани със стартирането.

[ctx: #36293]
en: Select the folder where artist information (nfo files and images) should be saved in.
bg_BG: Изберете папка, в която да се съхранява информацията (файлове NFO и изображения) за изпълнителите.

[ctx: #36294]
en: When sorting music items by artist use sortname e.g. Parton, Dolly rather than name.
bg_BG: Сортира по името за сортиране. Например: „Партън, Доли“, вместо името на изпълнителя.

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
bg_BG: Все още няма налична информация.

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
bg_BG: Все още няма налична информация.

[ctx: #36304]
en: Section that contains settings related to pictures and how they are handled.
bg_BG: Раздел съдържащ настройки за снимките и тяхното обработване.

[ctx: #36305]
en: This category contains the settings for how picture file lists are handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с изобразяването на списъците с файлове.

[ctx: #36307]
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
bg_BG: Генерира автоматично миниатюри на изображенията при отваряне на папката, в която се намират.

[ctx: #36309]
en: Show videos in picture file lists.
bg_BG: Показва и видео файловете в списъците със снимки (когато се намират в една папка).

[ctx: #36310]
en: No info available yet.
bg_BG: Все още няма налична информация.

[ctx: #36311]
en: This category contains the settings for how the picture slideshow is handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с презентациите.

[ctx: #36312]
en: Select the amount of time that each image is displayed in a slideshow.
bg_BG: Изберете колко време да бъде показвана всяка картина по време на презентация.

[ctx: #36313]
en: Images in a slideshow will pan and zoom while displayed.
bg_BG: Позиционира и мащабира изображенията по време на презентация.

[ctx: #36314]
en: View slideshow images in a random order.
bg_BG: Показва изображенията от презентацията в произволен ред.

[ctx: #36315]
en: Section that contains weather related settings.
bg_BG: Раздел съдържащ настройки за метеорологичните условия.

[ctx: #36316]
en: This category contains the settings for how the weather service is handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с метеорологичната прогноза.

[ctx: #36317]
en: Select up to three locations for which the weather can be displayed.
bg_BG: Изберете до 3 локации, за които да се показва метеорологичната прогноза.

[ctx: #36318]
en: Specify the default weather information source. See the add-ons manager for options.
bg_BG: Изберете стандартния източник на информация за метеорологичната прогноза. За повече опции отворете диспечера на добавки.

[ctx: #36319]
en: Section containing settings for how services are handled.
bg_BG: Раздел, съдържащ настройки за мрежовите услуги.

[ctx: #36320]
en: This category contains the settings used for all services.
bg_BG: Категорията съдържа настройки, свързани с услугите.

[ctx: #36321]
en: The name to display for this device when using various network services.
bg_BG: Въведете името, с което устройството ще се представя пред останалите услуги в мрежата.

[ctx: #36322]
en: This category contains the settings for how the UPnP service is handled. UPnP is also called DLNA on most consumer electronics.
bg_BG: Категорията съдържа настройки, свързани с услугата UPnP. В повечето устройства ще срещнете функционалността UPnP под името „DLNA“.

[ctx: #36323]
en: Enables the UPnP server. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client.
bg_BG: Включва UPnP функционалността "сървър". Позволява поточно предаване на елементи от библиотеката към UPnP клиент.

[ctx: #36324]
en: When a manual or automatic library update occurs, notify UPnP clients.
bg_BG: Известява UPnP клиентите при ръчно или автоматично обновяване на библиотека.

[ctx: #36325]
en: Enable the UPnP client. This allows you to stream media from any UPnP server with a control point and control playback from that server.
bg_BG: Включва UPnP функционалността "клиент". Позволява свърване към UPnP сървъри и поточно получаване всеки мултимедиен файл от сървъра, като контролирате възпроизвеждането.

[ctx: #36326]
en: Enable the UPnP control point. This allows you to stream media to any UPnP client and control its playback.
bg_BG: Включва UPnP функционалността „контролна точка“. Позволява поточно предаване на мултимедийни файлове към UPnP клиент, като същевременно контролирате възпроизвеждането.

[ctx: #36327]
en: This category contains the settings for how the web server service and the application control service is handled.
bg_BG: Категорията съдържа, свързани с уеб сървъра и услугата за отдалечено управление.

[ctx: #36328]
en: Enable remote users to control this application through the built-in web server.
bg_BG: Разрешава управлението от потребители посредством вградения уеб сървър.

[ctx: #36329]
en: Define the web server port.
bg_BG: Въведете номер на порта за уеб сървъра.

[ctx: #36330]
en: Define the web server username. This only takes effect when both the username and the password are set.
bg_BG: Въведете потребителско име за уеб сървъра. Важи само когато сте задали потребителско име и парола.

[ctx: #36331]
en: Define the web server password. This only takes effect when both the username and the password are set.
bg_BG: Въведете парола за уеб сървъра. Важи само когато сте задали потребителско име и парола.

[ctx: #36332]
en: Select between web interfaces installed via the add-on manager.
bg_BG: Изберете стандартният уеб интерфейс, измежду инсталираните посредством диспечера на добавки.

[ctx: #36333]
en: This category contains the settings for how the remote control service is handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки, свързани с услугата за отдалечено управление.

[ctx: #36334]
en: Allow programs on this computer to control this application via the web interface or the JSON-RPC interface protocol.
bg_BG: Разрешава управлението от програми на компютъра чрез уеб интерфейса или посредством протокола JSON-RPC.

[ctx: #36335]
en: Define the remote control port.
bg_BG: Въведете порт за отдалечено управление.

[ctx: #36336]
en: Define the remote control port range.
bg_BG: Въведете диапазон от портове за отдалечено управление.

[ctx: #36337]
en: Define the maximum number of clients that can connect.
bg_BG: Определя максималния брой клиенти, които може да се свържат.

[ctx: #36338]
en: Allow programs on the network to control this application.
bg_BG: Разрешава управлението от програми в мрежата.

[ctx: #36339]
en: Initial repeat delay (ms).
bg_BG: Първоначално забавяне преди отчитане на повторения (мс).

[ctx: #36340]
en: Continuous repeat delay (ms).
bg_BG: Интервал между повторенията (мс).

[ctx: #36341]
en: This category contains the settings for how the Zeroconf network discovery service is handled, required for AirPlay.
bg_BG: Категорията съдържа настройки, свързани с управлението на услугата Zeroconf (за откриване на услуги, налични в локалната мрежа), което е необходимо за AirPlay.

[ctx: #36342]
en: Allows applications on the network to discover enabled services via Zeroconf.
bg_BG: Разрешава на програмите в мрежата да откриват какви услуги предоставя Kodi посредством Zeroconf.

[ctx: #36343]
en: If enabled, the content from other AirPlay devices or applications can be received.
bg_BG: Разрешава приемането на съдържание от други AirPlay устройства или приложения.

[ctx: #36344]
en: Enable AirPlay password protection.
bg_BG: Включва защита на AirPlay с парола.

[ctx: #36345]
en: Sets the AirPlay password.
bg_BG: Въведете парола за AirPlay.

[ctx: #36346]
en: This category contains the settings for how the SMB client (Samba) service is handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки, свързани с услугата-клиент за SMB (Samba).

[ctx: #36347]
en: If a WINS server is running on the network, enter its IP address here. Otherwise, leave blank.
bg_BG: Въведете IP адрес на WINS сървър, ако има такъв в мрежата. В противен случай, оставете полето празно.

[ctx: #36348]
en: If a WINS server is running on the network, enter its workgroup name here. Otherwise, leave blank.
bg_BG: Ако в мрежата има WINS сървър, въведете тук неговото име на работна група. В противен случай, оставете празно.

[ctx: #36349]
en: Section that contains the system related settings for the device this application is installed on.
bg_BG: Раздел съдържащ системните настройки за устройството.

[ctx: #36350]
en: Automatically send Wake-on-LAN to server(s) right before trying to access shared files or services.
bg_BG: Изпраща автоматично команда за включване по локалната мрежа (Wake-on-LAN) до сървърите, преди заявката за достъп до споделените файлове/услуги.

[ctx: #36351]
en: Changes the way this application is displayed on the selected screen. Either in a window or fullscreen.
bg_BG: Изберете начин за изобразяване в избрания екран - в прозорец или на цял екран.

[ctx: #36352]
en: Changes the resolution that the user interface is displayed in.
bg_BG: Изберете резолюцията на потребителския интерфейс.

[ctx: #36353]
en: Changes the refresh rate that the user interface is displayed in.
bg_BG: Променя честотата на опресняване на потребителския интерфейс.

[ctx: #36354]
en: If enabled, fullscreen mode will be applied by using a window instead of a real fullscreen mode. The main benefit is for multi-screen configurations, so that other applications can be used in parallel more easily. This uses more resources so playback may be less smooth.
bg_BG: Включва изобразяване в прозорец заемащ целия екран. Режимът е от полза за системи с няколко екрана, защото улеснява паралелната работа с други приложения. Изисква повече ресурси, което може да доведе до накъсване на видеото.

[ctx: #36355]
en: In a multi-screen configuration, the screens not displaying this application are blacked out.
bg_BG: Затъмнява екраните, които не показват Kodi, когато ползвате повече от един екран.

[ctx: #36356]
en: Whitelisted modes are allowed to be switched to when changing resolution and refresh rate
bg_BG: Може да се превключва към разрешените режими при промяна на резолюцията и честотата на опресняване

[ctx: #36357]
en: Calibrate the user interface by adjusting the overscan. Use this tool if the image being displayed is too large or small for your display.
bg_BG: Калибрира потребителския интерфейс чрез коригиране на областта на изображението. Ползвайте инструмента, ако картината не се побира на екрана или е по-малко от размерите на вашия дисплей.

[ctx: #36359]
en: Use limited colour range (16-235) instead of full colour range (0-255). Limited range should be used if your display is a regular HDMI TV and doesn't have a PC or other mode to display full range colour, however if your display is a PC monitor then leave this disabled to get proper blacks.
bg_BG: Включва ограничената цветова гама (16-235), вместо пълната (0-255). Ползвайте за HDMI телевизор, който не разполага с режим PC (компютър) за визуализиране на пълната гама. Когато ползвате за екран компютърен монитор е препоръчително да изключите опцията, за да се насладите на истинско черно.

[ctx: #36360]
en: This category contains the settings for how audio output is handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с аудио изхода.

[ctx: #36361]
en: Select how the properties of the audio output are set: [Fixed] Output properties are set to the specified sampling rate & speaker configuration at all times; [Best Match] Output properties are set to always be as close a match to the source properties as possible; [Optimized] Output properties are set at the start of playback and will not change if the properties of the source change.
bg_BG: Изберете свойствата на аудио изхода: [Фиксирани] – константна честотата на дискретизация и конфигурация на високоговорителите; [Най-съвпадащи] – динамично променящи се, в съответствие със свойствата на източника; [Оптимални] – изходните свойства се настройват при започване на възпроизвеждане и не се променят при промяна в свойствата на източника.

[ctx: #36362]
en: Select the number of channels supported by the audio connection, or the number of speakers if connected by analogue connections. This setting does not apply to passthrough audio. Note: S/PDIF supports 2.0 channels only but can still output multichannel audio using a format supported by passthrough.
bg_BG: Изберете колко канала поддържа аудио връзката или броя на озвучителните тела, ако ползвате аналогова връзка. Настройката се пренебрегва при режим на пропускане на звука. Бележка: SPDIF поддържа 2.0 канала, но може да извежда повече канали чрез използване на формат, който се поддържа от режима на пропускане на звука.

[ctx: #36363]
en: Boost AC3 streams that have been downmixed to 2 channels.
bg_BG: Увеличава AC3 потоците които са смесени до 2 канала (крайният резултат обикновено са 2 тихи канала, които се нуждаят от усилване)

[ctx: #36364]
en: Select to enable upmixing of 2 channel audio to the number of audio channels specified by the channel configuration.
bg_BG: Преобразува 2-каналното аудио в многоканално. Количеството канали се посочва в свойствата на аудио извода.

[ctx: #36365]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital (AC3) streams.
bg_BG: Изберете опцията, ако приемникът Ви може да декодира Dolby Digital (AC3) потоци.

[ctx: #36366]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
bg_BG: Изберете опцията, ако приемникът Ви може да декодира DTS потоци.

[ctx: #36367]
en: Select the maximum number of audio channels / speakers available for decoded audio. If optical / coax digital outputs are used, this must be set to 2.0
bg_BG: Задайте максималния брой налични аудио канали / високоговорители за възпроизвеждане на декодирания аудио сигнал. Ако извеждате сигнала посредством оптичен или коаксиален изход е необходимо да зададете стойност 2.0

[ctx: #36368]
en: Select to allow passthrough audio for playback of compressed audio such as Dolby Digital (AC3), DTS, etc. The Client of the AudioEngine, for example Videoplayer, might decide to decode the audio stream under certain conditions. In Videoplayer case, passthrough won't be used for live streams and when you sync playback to display.
bg_BG: Позволява пропускането на компресирани аудио формати, за декодиране, като Dolby Digital (AC3), DTS и т.н. Клиентът на „AudioEngine“, например „VideoPlayer“, може да реши да декодира звуковия поток при определени условия. „VideoPlayer“ няма да пропускането аудиото за потоци на живо и при синхронизиране честотата на видеото към тази на екрана.

[ctx: #36369]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
bg_BG: Изберете опцията, ако приемникът Ви може да декодира TrueHD потоци.

[ctx: #36370]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
bg_BG: Изберете опцията, ако приемникът Ви може да декодира DTS-HD потоци.

[ctx: #36371]
en: Select the device to be used for playback of audio that has been decoded such as mp3.
bg_BG: Изберете кое устройство да възпроизвежда декодирания аудио сигнал, например mp3.

[ctx: #36372]
en: Select the device to be used for playback of encoded formats, these are any of the formats below in the capable receiver options.
bg_BG: Изберете устройство, което да възпроизвежда шифрираните формати. Това са форматите, поддържани от приемника, които могат да бъдат намерени по-долу.

[ctx: #36373]
en: Configure how interface sounds are handled, such as menu navigation and important notifications.
bg_BG: Изберете, кога да се възпроизвеждат звуците от потребителския интерфейс, такива като звука издаван при навигиране из менютата и оповестяването за важни съобщения.

[ctx: #36374]
en: This category contains the settings for how input devices are handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с входните устройства.

[ctx: #36375]
en: Configure any attached peripheral devices.
bg_BG: Настройки на всички свързани периферни устройства.

[ctx: #36376]
en: When activated, your keyboard arrows will move the selection on the virtual keyboard. When deactivated, they will move the cursor from your text.
bg_BG: Стрелките от клавиатурата ще променят бутона под фокус от виртуалната клавиатура, когато опцията е включена. Изключите ли я ще местят курсора измежду символите на въведения текст.

[ctx: #36377]
en: Use a mouse or touch screen device to control the interface. Note: Disabling will cause you to lose control over this application when no keyboard or remote is present.
bg_BG: Включва контролирането посредством мишка или екран чувствителен на допир. ЗАБЕЛЕЖКА: Изключите ли опцията ще загубите контрол ако не разполагате с клавиатура или дистанционно.

[ctx: #36378]
en: Use a joystick to control the interface.
bg_BG: Включете когато желаете да управлявате посредством джойстик.

[ctx: #36379]
en: This category contains the settings for how Internet access is handled. The default web interface can also be selected here.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с достъпа до Интернет. Тук можете да изберете и стандартния уеб интерфейс.

[ctx: #36380]
en: If your Internet connection uses a proxy server, configure it here.
bg_BG: Ако ползвате прокси, за свърване с Интернет, въведете настройките тук.

[ctx: #36381]
en: Configure which proxy type is used.
bg_BG: Изберете типа на ползвания прокси сървър.

[ctx: #36382]
en: Configure the proxy server address.
bg_BG: Въведете адреса на прокси сървъра.

[ctx: #36383]
en: Configure the proxy server port.
bg_BG: Въведете порта на прокси сървъра.

[ctx: #36384]
en: Configure the proxy server username.
bg_BG: Въведете потребителското име за прокси сървъра.

[ctx: #36385]
en: Configure the proxy server password.
bg_BG: Въведете паролата за прокси сървъра.

[ctx: #36386]
en: If your Internet connection has limited bandwidth available, use this setting to keep bandwidth usage by this application within defined limits.
bg_BG: Ако разполагате с ограничена, по скорост, връзка с Интернет опцията може да ограничи ползването ѝ от Kodi.

[ctx: #36387]
en: This category contains the settings for power saving.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с пестенето на енергия.

[ctx: #36388]
en: Turn off display when idle. Useful for TVs that turn off when there is no display signal detected.
bg_BG: Изключва дисплея при бездействие. Опцията е полезна когато разполагате с телевизор който може да се изключва, когато сигнала към него бъде прекъснат.

[ctx: #36389]
en: Set the time to wait for any activity to occur before shutting down.
bg_BG: Изберете след колко време, на бездействие, да се активира функцията за изключване.

[ctx: #36390]
en: Define what action to perform when the shutdown function timer lapsed.
bg_BG: Изберете какво действие да се изпълни след отброяването за бездействие.

[ctx: #36391]
en: This category contains the settings for enabling event and debug logging. You can also enable component-specific debug logging in order to help troubleshoot related issues in more detail.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с журнала за събития и дебъгване - функция за събиране на информация, необходима за отстраняване на неизправности.

[ctx: #36392]
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
bg_BG: Включва/Изключва воденето на дебъг журнал. Опцията е полезна, когато е необходимо да се събере възможно най-много информация за отстраняването на дадена неизправност.

[ctx: #36393]
en: Select the folder where screenshots should be saved in.
bg_BG: Папка ползвана за съхраняване на снимките на екрана заснети от Kodi.

[ctx: #36394]
en: Enables verbose messages from additional libraries to be included in the debug log.
bg_BG: Включва подробно водене на журнала за избрани библиотеки.

[ctx: #36395]
en: This category contains the settings for how the master lock function is handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с функцията за заключване с код.

[ctx: #36396]
en: Here you can enable or disable master lock and define the PIN code used to unlock it. You can also specify which areas of the application would need a PIN to access them.
bg_BG: Включва заключването с код. Може да определите и точно кои части от програмата да бъдат заключени.

[ctx: #36397]
en: If enabled, the master lock code is required to unlock this application on startup.
bg_BG: Изисква въвеждане на кода при стартиране.

[ctx: #36398]
en: Define the maximum number of retries before this application is closed down.
bg_BG: Определя максималния брой опити за отключване, след които програмата да се затвори.

[ctx: #36399]
en: This category contains the settings for how the cache function is handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с кеширането.

[ctx: #36400]
en: Enable cache for playback of video, audio or DVDs from hard disk.
bg_BG: Включва кеширането при възпроизвеждане на видео, аудио или DVD от твърдия диск.

[ctx: #36401]
en: Enable cache for playback of video from DVD-ROM.
bg_BG: Включва кеширането при възпроизвеждане на видео от DVD-ROM.

[ctx: #36402]
en: Enable cache for video playback from local network.
bg_BG: Включва кеширането при възпроизвеждане на видео от локалната мрежа.

[ctx: #36403]
en: Enable cache for video playback from Internet.
bg_BG: Включва кеширането при възпроизвеждане на видео от Интернет.

[ctx: #36404]
en: Enable cache for playback of audio from DVD-ROM.
bg_BG: Включва кеширането при възпроизвеждане на аудио от DVD-ROM.

[ctx: #36405]
en: Enable cache for audio playback from local network.
bg_BG: Включва кеширането при възпроизвеждане на аудио от локалната мрежа.

[ctx: #36406]
en: Enable cache for audio playback from Internet.
bg_BG: Включва кеширането при възпроизвеждане на аудио от Интернет.

[ctx: #36407]
en: Enable cache for playback of DVD from DVD-ROM.
bg_BG: Включва кеширането при възпроизвеждане на DVD от DVD-ROM.

[ctx: #36408]
en: Enable cache for DVD playback from local network.
bg_BG: Включва кеширането при възпроизвеждане на DVD от локалната мрежа.

[ctx: #36409]
en: Enable cache of unknown types from Internet.
bg_BG: Включва кеширането на неизвестни типове от Интернет.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
bg_BG: Все още няма налична информация.

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
bg_BG: Все още няма налична информация.

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
bg_BG: Все още няма налична информация.

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
bg_BG: Все още няма налична информация.

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
bg_BG: Все още няма налична информация.

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
bg_BG: Все още няма налична информация.

[ctx: #36416]
en: Specify the type of remote used.
bg_BG: Посочете типа на ползваното дистанционно.

[ctx: #36417]
en: Always run a Kodi helper so that the remote can be used to start Kodi.
bg_BG: Помощникът на Kodi да работи винаги, така че Kodi да може да се стартира чрез дистанционното.

[ctx: #36418]
en: Specify the delay between button sequences on a universal remote.
bg_BG: Въведете забавяне за отчитане на последователност от бутони от универсално дистанционно.

[ctx: #36419]
en: Define locations used for retrieving weather information.
bg_BG: Изберете за кои местоположения/локации да се извлича информация.

[ctx: #36420]
en: Look for external subtitles for videos provided by the UPnP server. This can cause extensive CPU, filesystem and network load.
bg_BG: Търси външни субтитри за видео файлове предоставяни от UPnP сървъра. Може да доведе до голямо натоварване на процесора, файловата система и мрежата.

[ctx: #36421]
en: Bypassing VDPAU mixer saves resources on low power systems but slightly reduces picture quality.
bg_BG: Изключването на миксера VDPAU намалява натоварването върху по-слабите системи, но и намалява леко качеството на картината.

[ctx: #36422]
en: Enable hardware video decode using Amlogic decoder.
bg_BG: Включва Amlogic за хардуерно декодиране на видео файловете.

[ctx: #36424]
en: Select what will happen when an item is selected in the guide: [Show context menu] Will trigger the context menu from where you can choose further actions; [Switch to channel] Will instantly tune to the related channel; [Show information] Will display a detailed information with plot and further options; [Record] Will create a recording timer for the selected item. ["Smart select"] The action is choosen dynamically, depending on whether the event is in the past, now or in the future.
bg_BG: Изберете действие при избиране на елемент от справочника: [Показване на контекстно меню] ще отвори контекстното меню, от където ще може да изберете следващо действие; [Превключване към канала] незабавно ще смени на избрания канал; [Показване на  информация] ще покаже подробна информация за сюжета и допълнителни възможности; [Запис] ще създаде брояч за запис за избрания елемент. [„Умен избор“] – действието ще бъде избрано динамично, според това дали събитието е в миналото, в момента или в бъдещето.

[ctx: #36425]
en: Show context menu
bg_BG: Показване на контекстно меню

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
bg_BG: Превключване към канала

[ctx: #36427]
en: Show information
bg_BG: Показване на информация

[ctx: #36428]
en: Record
bg_BG: Запис

[ctx: #36429]
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1 (AC-3), such as a S/PDIF connection. If your system supports PCM multichannel audio via HDMI, leave this disabled.
bg_BG: Изберете това, ако аудио изходът поддържа само многоканално аудио като Dolby Digital 5.1 (AC-3), като например чрез връзка S/PDIF. Ако системата Ви поддържа многоканален звук (PCM) чрез HDMI, оставете опцията изключена.

[ctx: #36430]
en: Configure how video processing will be accelerated. This includes things like decoding and scaling.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с ускоряването на видео обработката. Включва декодиране и мащабиране.

[ctx: #36431]
en: Shows all events in the event log for the current profile with options to only show specific levels.
bg_BG: Показва всички събития от журнала, за текущия профил.

[ctx: #36432]
en: Select virtual keyboard layouts.
bg_BG: Изберете клавишни подредби за виртуалната клавиатура.

[ctx: #36433]
en: When enabled, VAAPI render method is preferred and the CPU has less load. If you experience hangs, disable this option.
bg_BG: Задаване на метода на изчертаване чрез VAAPI като предпочитан. Като резултат натоварването на процесора ще намалее. Ако програмата започне да застива/увисва, изключете опцията.

[ctx: #36434]
en: Allow hardware acceleration - MMAL
bg_BG: Разрешаване на хардуерното ускорение – MMAL

[ctx: #36435]
en: Use VideoPlayer for decoding of video files with MMAL acceleration.
bg_BG: Използване на „VideoPlayer“ за дешифриране на видео файлове с ускорение MMAL.

[ctx: #36436]
en: Select OS keyboard layout.
bg_BG: Изберете подредба на клавиатурата от операционната система.

[ctx: #36442]
en: Set the number of volume control steps.
bg_BG: Изберете броя на стъпките, чрез които можете да контролирате силата на звука.

[ctx: #36460]
en: Event logging allows to keep track of what has happened.
bg_BG: Журнала за събития представлява история на отминалите събития.

[ctx: #36461]
en: Notification event describe regular processes and actions performed by the system or the user.
bg_BG: Известията за събития се отнасят за нормални процеси и действия изпълнявани от системата или потребителя.

[ctx: #36500]
en: Stereoscopic 3D mode / Current
bg_BG: Стереоскопичен режим (текущ)

[ctx: #36501]
en: Stereoscopic 3D mode
bg_BG: Стереоскопичен режим

[ctx: #36502]
en: Disabled
bg_BG: Изключено

[ctx: #36503]
en: Over / Under
bg_BG: Отгоре / Отдолу

[ctx: #36504]
en: Side by side
bg_BG: Отляво / Отдясно

[ctx: #36505]
en: Anaglyph red / cyan
bg_BG: Анаглифно червен /  Синьо-зелен

[ctx: #36506]
en: Anaglyph green / magenta
bg_BG: Анаглифно зелен / Пурпурен (Маджента)

[ctx: #36507]
en: Interlaced
bg_BG: Презредов

[ctx: #36508]
en: Hardware based
bg_BG: Хардуерно

[ctx: #36509]
en: Monoscopic / 2D
bg_BG: Моноскопичен / 2D

[ctx: #36510]
en: Anaglyph yellow / blue
bg_BG: Анаглифно жълт / Син

[ctx: #36511]
en: Checkerboard
bg_BG: Шахматен

[ctx: #36520]
en: Playback mode of stereoscopic 3D videos
bg_BG: Режим за стереоскопичните 3D видео файлове

[ctx: #36521]
en: Ask me
bg_BG: Запитване

[ctx: #36523]
en: Maximum sampling rate for S/PDIF or sampling rate for fixed output configuration.
bg_BG: Максимална честота на дискретизация за S/PDIF или на дискретизация при фиксирани свойства на изхода.

[ctx: #36524]
en: Preferred mode
bg_BG: Предпочитан режим

[ctx: #36525]
en: Same as movie (autodetect)
bg_BG: Според филма (автоматично)

[ctx: #36526]
en: Disable stereoscopic 3D mode when playback ended
bg_BG: Изключи стереоскопичния режим при спиране на възпроизвеждането

[ctx: #36527]
en: Select playback mode
bg_BG: Избор на режим за възпроизвеждане

[ctx: #36528]
en: Select stereoscopic 3D mode
bg_BG: Избор на стереоскопичен режим

[ctx: #36531]
en: Select alternate mode...
bg_BG: Избор на алтернативен режим…

[ctx: #36532]
en: Same as movie
bg_BG: Като филма

[ctx: #36533]
en: Select how audio is downmixed, e.g. from 5.1 to 2.0.[CR][Enabled] Maintains volume level of the original audio source however the dynamic range is compressed.[CR][Disabled] Maintains the dynamic range of the original audio source when downmixed however volume will be lower. Note: Dynamic range is the difference between the quietest and loudest sounds in an audio source. Enable this setting if movie dialogues are barely audible.
bg_BG: Изберете как да се смесва аудиото, например от 5.1 до 2.0.[CR][Вкл.] поддържа ниво на звука на оригиналния аудио източник, но динамичния диапазон се компресира.[CR][Изкл.] поддържа динамичен диапазон като на оригиналния аудио източник, но силата на звука ще бъде по-ниска. Забележка: динамичния диапазон е разликата между най-тихите и най-силните звуци в аудио източника. Включете ако едва чувате диалозите.

[ctx: #36534]
en: Specify additional libraries whose verbose messages are to be included in the debug log.
bg_BG: Изберете кои допълнителни библиотеки да бъдат включени в дебъг журнала.

[ctx: #36535]
en: Stereoscopic 3D mode of video
bg_BG: Стереоскопичен режим за видеото

[ctx: #36536]
en: Invert stereoscopic 3D mode (flip eyes)
bg_BG: Обърнат стереоскопичен режим (обърнати очи)

[ctx: #36537]
en: Select in which mode stereoscopic 3D videos will be played.[CR][Ask me] Will show a dialogue to select the desired mode for each playback.[CR][Preferred mode] Will use the preferred mode specified in the "System -> Video hardware" section of the settings.[CR][Monoscopic / 2D] Will play the video in mono / 2D.[CR][Ignore] Disables any stereoscopic 3D processing and handling.
bg_BG: Изберете режим за възпроизвеждане на стереоскопични 3D видео файлове.[CR][Запитване] - извежда прозорец за избор на режим преди всяко възпроизвеждане.[CR][Игнорирай] - изключва всякаква поддръжка за стереоскопични 3D файлове.[CR][Моноскопичен / 2D] - възпроизвежда всички файлове в режим моно / 2D.[CR][Предпочитан режим] - прилага автоматично режима избран в Настройки > Система > Видео.

[ctx: #36538]
en: [Enabled] Switch GUI (and some TVs) back to 2D mode, between videos in a playlist or when playback ended.[CR][Disabled] GUI and TV will stay in stereoscopic 3D mode. For video playlists with mixed stereoscopic 3D and 2D content, then the GUI will also stay in stereoscopic 3D mode even when a non-stereoscopic 2D video is playing.
bg_BG: Превключва графичния интерфейс (и някои телевизори) към режим 2D, в паузата между възпроизвеждане на видео файлове от плейлист или след приключване на възпроизвеждането.[CR]Когато опцията е изключена графичния интерфейс и телевизора ще остават в стереоскопичен 3D режим. При плейлисти с 3D и 2D съдържание графичния интерфейс също остава в стереоскопичен 3D режим, дори и при възпроизвеждане на 2D видео.

[ctx: #36539]
en: Changes the stereoscopic 3D mode of the user interface.
bg_BG: Изберете стереоскопичен 3D режим на потребителския интерфейс.

[ctx: #36540]
en: The preferred mode in which stereoscopic 3D media such as videos should be played.
bg_BG: Изберете предпочитания стереоскопичен режим за възпроизвеждане на 3D видео файлове.

[ctx: #36541]
en: Allows volume control from AirPlay clients.
bg_BG: Разрешава регулирането силата на звука от AirPlay клиентите.

[ctx: #36542]
en: Output to both analogue (headphones) and HDMI
bg_BG: Два изхода - аналогов (слушалки) и HDMI

[ctx: #36543]
en: Enable this to make dialogue louder compared to background sounds when downmixing multichannel audio
bg_BG: Включете опцията, за да усилите звука от диалозите и да ги направите по-лесно различими от фоновия шум при смесване на звуковите каналите за намаляване на броя им.

[ctx: #36544]
en: Enable hardware decoding of video files.
bg_BG: Включете хардуерното дешифриране на видео файлове.

[ctx: #36545]
en: Stereoscopic 3D depth of subtitles
bg_BG: Стереоскопична дълбочина на 3D субтитрите

[ctx: #36546]
en: Sets the visual depth of subtitles for stereoscopic 3D videos. The higher the value, the closer the subtitles will appear to the viewer.
bg_BG: Изберете визуална дълбочина на субтитрите за стереоскопични 3D видео файлове. Колкото по-висока е стойността, толкова по-близо до зрителя ще изглеждат субтитрите.

[ctx: #36547]
en: Use higher quality textures for covers and fanart (uses more memory)
bg_BG: Ползвай висококачествени текстури за обложките и фен-арта (ползва повече памет).

[ctx: #36548]
en: Limits resolution of GUI to save memory. Does not affect video playback. Requires restart.
bg_BG: Ограничава резолюцията на потребителския интерфейс, с цел пестене на памет. Не засяга възпроизвеждането на видео. Изисква се рестарт.

[ctx: #36549]
en: Enables support for receiving "Videos" and "Pictures" via AirPlay. This needs to be disabled when using iOS 9 or later clients to restore music streaming via AirPlay. "Videos" and "Pictures" are only supported for iOS clients using iOS 8.x and older.
bg_BG: Включва поддръжката за получаване на „Видеа“ и „Снимки“ чрез AirPlay. Това трябва да е изключено, ако използвате клиенти за iOS 9 или по-нова версия за възстановяване на поточната музика чрез AirPlay. „Видеа“ и „Снимки“ се поддържат само за клиенти за iOS използващи iOS 8.x или по-стара версия.

[ctx: #36550]
en: Stereoscopic 3D effect strength
bg_BG: Степен на изява на триизмерния ефект

[ctx: #36551]
en: Defines the strength of the stereoscopic 3D effect in the GUI. This is done by controlling the depth of perception within the GUI, so the higher the value, the more elements will pop out of the screen. [Zero] Disables the stereoscopic 3D effect of the GUI.[CR]For a good visual experience, the value should be higher for small screens and lower for large screens. Note: this is not supported by all skins.
bg_BG: Определя степента на триизмерния ефект в потребителския интерфейс. Осъществява се чрез контролиране на дълбочинното възприемане на интерфейса. По-високото ниво означава по-изпъкнали елементи. [Нула] Изключва триизмерния ефект изцяло.[CR]За малки екрани е препоръчително да ползвате по-голяма стойност, а за големи екрани – по-малка стойност. Бележка: опцията не се поддържа от всеки облик.

[ctx: #36552]
en: Defines the number of presentation buffers used by the graphics driver. Select 2 if the driver uses double buffering or 3 for triple buffering.
bg_BG: Определя броя презентиращи буфери използвани от графичния драйвер. Изберете 2, ако драйверът използва двойно буфериране, или 3 за тройно.

[ctx: #36553]
en: Tone mapping
bg_BG: Напасване на тоновете

[ctx: #36554]
en: off
bg_BG: Изкл.

[ctx: #36556]
en: Tone mapping parameter
bg_BG: Параметър за напасване на тоновeте

[ctx: #36560]
en: Colour management
bg_BG: Управление на цветовете

[ctx: #36561]
en: Reproduce video colours accurately using a display profile or a 3D lookup table.
bg_BG: Точно възпроизвеждане на цветовете във видеото, чрез използване на екранен профил или триизмерна таблица на съответствие.

[ctx: #36562]
en: Colour management mode
bg_BG: Режим за управление на цветовете

[ctx: #36563]
en: Use a precalculated 3D lookup table for video colour correction, or calculate the transformation for each video from a profile of your display. A precalculated 3D lookup table is preferred as it allows you to take advantage of the advanced features and high precision in ArgyllCMS. Display profile based correction is useful for testing different parameters, or emulating display settings that you don't have a 3D LUT prepared for.
bg_BG: Използване на предварително подготвена триизмерна таблица на съответствие за поправка на цветовете във видеото; или изчисляване на трансформацията за всяко видео от профил на екрана. Предварително подготвената триизмерна таблица на съответствие е за предпочитане, тъй като позволява да се възползвате от специалните функционалности и висока степен на точност на ArgyllCMS. Поправката чрез профил на екрана е полезна за изпробване на различни параметри или симулирането на настройки на екрана, за които нямате подготвена триизмерна таблица на съответствие.

[ctx: #36565]
en: Select the 3DLUT file to be used by default. If you place multiple 3DLUT files in the same directory, then you can switch between them in the OSD menu during video playback. This allows for multiple display profiles to account for different viewing environments and source materials, for example gamma 2.2 for daytime viewing and 2.4 for nighttime.
bg_BG: Изберете файла 3DLUT (триизмерна таблица на съответствие), който да се използва по подразбиране. Ако поставите множество файлове 3DLUT в една и съща папка, ще можете да превключвате между тях чрез екранното меню по време на възпроизвеждането. Това позволява на различните екранни профили да се съпоставят с различни условия на средата и изходни материали, като например: гама 2,2 за ползване през деня и 2,4 за през нощта.

[ctx: #36566]
en: ICC display profile
bg_BG: ICC профил на екрана

[ctx: #36567]
en: By providing a display profile, you can modify video parameters such as gamma, color primaries and whitepoint during playback. An ICC source profile is created based on the parameters and linked with the display ICC profile set here. This support is experimental and lacks near black adjustment towards display native black (causing raised black level) and white level scaling when a different whitepoint from display native is selected (as a workaround, adjust video brightness down to avoid clipping).
bg_BG: Ако разполагате с екранен профил, можете да промените различни параметри на видеото, като: гама, основни цветове и стандартна бяла точка, по време на възпроизвеждане. На основа на параметрите се създава се изходен ICC профил и се свързва с ICC профила на екрана, зададен тук. Поддръжката на това е експериментална и за момента липсва настройка на черното според естествения черен цвят на екрана (поради което нивото на черния цвят е малко по-високо), както и скалиране на нивото на бялото, когато е избрана различна стандартна бяла точка от естествената на екрана (възможно временно решение е да намалите малко яркостта на картината, за да се избегне отрязването).

[ctx: #36568]
en: Whitepoint
bg_BG: Бяла точка

[ctx: #36569]
en: Changing video whitepoint to D93 is mainly useful for older Japanese NTSC material which looks too red when played back on a D65 display. Adjust video brightness setting down to avoid clipping to display native whitepoint.
bg_BG: Промяната на бялата точка на D93 има смисъл предимно за стари японски записи във формата на NTSC, които може да изглеждат твърде червени, когато се възпроизвеждат на екран от вида D65. Намалете яркостта, за да се избегне отрязването до естествената бяла точка на екрана.

[ctx: #36570]
en: Primaries
bg_BG: Основни цветове

[ctx: #36571]
en: Select the primary color coordinates according to source material. Older HD material may have been mastered on displays with BT.601 primaries.
bg_BG: Изберете координатите на основните цветове според изходния запис. Старите записи с високо качество може да са били преработени за екран с основните цветове на стандарта BT.601.

[ctx: #36572]
en: Gamma mode
bg_BG: Режим на гамата

[ctx: #36573]
en: Select the gamma curve formula. Use BT.1886 for gamma curve that accounts for display black and white levels and avoids perceptual clipping. Use input offset for a similar curve with a manually specified effective gamma. Output offset allows for perceptual clipping, but can be used to compensate for incorrect mastering monitor settings that lead to too bright dark details. Absolute gamma does not account for display black at all and will clip the lowest levels to display black on any display with higher than zero black level.
bg_BG: Изберете формулата за кривата на гамата. Използвайте BT.1886 за крива на гамата, която отчита нивата на черно и бяло на екрана и избягва забележимите отрязвания. Използвайте отместване на входната стойност, за да получите подобна крива с ръчно посочена реална гама. Отместването на изходната стойност позволява постигането на забележимо отрязване, но може да се използва за компенсиране на неправилни настройки на някои монитори, които може да направят тъмните места много светли. Абсолютната гама не отчита черното на екрана и ще отреже най-ниските нива и покаже черно на всеки екран, чийто черен цвят има по-висока стойност от абсолютно черно.

[ctx: #36574]
en: Gamma
bg_BG: Гама

[ctx: #36575]
en: Gamma for selected gamma curve type. For input and output offset, the result at 50% will match an absolute gamma curve with this gamma value.
bg_BG: Гама за избраната крива на гамата. При използване на отместване на входящата или изходящата стойност, резултатът при 50% ще съответства на крива на абсолютна гама с тази стойност на гамата.

[ctx: #36576]
en: Lookup table size
bg_BG: Размер на таблицата на съответствие

[ctx: #36577]
en: Specify the resolution for the 3D lookup table. Use a lower resolution for quick preview and higher resolution for more accurate picture. Using a high resolution may take seconds to prepare when parameters are changed or a new video is started.
bg_BG: Резолюция на триизмерната таблица на съответствие. Използвайте по-ниска резолюция за по-бърз преглед и по-висока – за по-точна картина. Използването на висока резолюция може да отнеме няколко секунди за подготовка, когато се сменят параметрите или се пусне ново видео.

[ctx: #36580]
en: 3D LUT file
bg_BG: 3D LUT файл

[ctx: #36581]
en: ICC Profile
bg_BG: ICC профил

[ctx: #36583]
en: Input offset
bg_BG: Отместване на входната стойност

[ctx: #36584]
en: Output offset
bg_BG: Отместване на изходната стойност

[ctx: #36585]
en: Absolute
bg_BG: Абсолютно

[ctx: #36586]
en: D65 (standard)
bg_BG: D65 (стандартно)

[ctx: #36587]
en: D93 (Japanese NTSC)
bg_BG: D93 (NTSC – Япония)

[ctx: #36588]
en: Automatic
bg_BG: Автоматично

[ctx: #36598]
en: Eliminate banding caused by RGB level conversion or other processing by adding a small amount of noise to the picture. This can be disabled for slower systems, or when Kodi is set to limited range RGB output and no video processing is needed.
bg_BG: Избягване на видимите цветови ленти при преобразуване на цветовите нива или друг вид обработка, чрез добавяне на малко шум в картината. Това може да бъде изключено за по--слабите системи, или когато Kodi е настроен да извежда ограничен набор от цветове и няма нужда от обработка на видеото.

[ctx: #36599]
en: Video dithering output precision in bits. Use the highest setting that doesn't show banding. The default of 8 is recommended for most systems. If your GPU is set to scale the output RGB levels or you use a laptop screen, a 7 or 6 bit setting may eliminate more banding. Lower settings are available for testing purposes only to make it easy to see whether dithering is applied and that the dither noise pixel size matches the display resolution.
bg_BG: Изходяща точност в битове за добавянето на шум към видеото. Използвайте най-голямата стойност, която не предизвиква поява на ленти. За повечето системи се препоръчва стандартната стойност – 8. Ако графичният процесор е настроен да скалира цветовите нива или използвате екрана на лаптоп, настройка 7 или 6 може да предотврати още ленти. По-ниските стойности са предназначени само за тестове, тъй като при тях лесно се вижда дали се добавя шум или дали размерът на пикселите на шума съвпада на резолюцията на екрана.

[ctx: #36600]
en: This category contains the settings for how the music library is handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с музикалната библиотека.

[ctx: #36601]
en: This category contains the settings for how music file lists are handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с изобразяването на списъците с файлове.

[ctx: #36602]
en: This category contains the settings for how the AirPlay service is handled.
bg_BG: Категорията съдържа настройки, свързани с услугата AirPlay.

[ctx: #36603]
en: This category contains the settings for displays.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с екрана.

[ctx: #36605]
en: Updates
bg_BG: Обновявания

[ctx: #36606]
en: Install updates automatically
bg_BG: Инсталирай автоматично

[ctx: #36607]
en: Notify, but don't install updates
bg_BG: Известявай, без обновяване

[ctx: #36608]
en: Never check for updates
bg_BG: Не проверявай за обновявания

[ctx: #36609]
en: Show notifications
bg_BG: Показвай известия

[ctx: #36610]
en: This category contains settings for the add-on system.
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с добавките.

[ctx: #36611]
en: Change how auto updating of add-ons are handled.
bg_BG: Изберете режима за обновяване на добавки.

[ctx: #36612]
en: Show notification when an add-on have been updated.
bg_BG: Показва известие при наличие на обновяване за добавка.

[ctx: #36613]
en: Manage modules and support libraries that have been automatically installed as a dependency to other add-ons. Items listed as "Orphaned" are no longer required by any add-ons and are safe to uninstall.
bg_BG: Управление на модули и библиотеки, които са били инсталирани автоматично, като изискване на някоя добавка. Елементите, отбелязани като ненужни могат да бъдат деинсталирани, защото не са потребни на инсталираните добавки.

[ctx: #36614]
en: Show add-ons that are currently running in the background.
bg_BG: Показва добавките, които работят на заден фон.

[ctx: #36615]
en: Unknown sources
bg_BG: Неизвестни източници на добавки

[ctx: #36616]
en: Allow installation of add-ons from unknown sources.
bg_BG: Разрешава инсталирането на добавки от неизвестни източници.

[ctx: #36617]
en: For security, installation of add-ons from unknown sources is disabled.
bg_BG: Поради съображения за сигурност инсталирането на добавки от неизвестни източници е забранено.

[ctx: #36618]
en: Add-ons will be given access to personal data stored on this device. By allowing, you agree that you are solely responsible for any loss of data, unwanted behaviour, or damage to your device. Proceed?
bg_BG: Добавките имат директен достъп до личните ви данни. Разрешавайки инсталирането им поемате отговорността за евентуална загуба на данни, нежелани действия и повреди на устройството, които могат да бъдат причинени от добавките. Разрешавате ли инсталирането им?

[ctx: #36619]
en: High quality downscaling
bg_BG: Висококачествено намаляване на размера

[ctx: #36620]
en: Enable high quality downscaling of pictures (uses more memory and has moderate performance impact).
bg_BG: Включва висококачественото намаляване на размера на снимките (ползва повече памет и може да повлияе на производителността).

[ctx: #36621]
en: Maximum protocol version
bg_BG: Максимална версия на протокола

[ctx: #36622]
en: Set the maximum SMB protocol version to negotiate when making connections. Forcing SMBv2 or SMBv1 compatibility may be required with older NAS and Windows shares.
bg_BG: Задава максималната версия на протокола SMB, която да се ползва при свързване със SMB сървър. За комуникация с по-стари мрежови устройства за съхранение на данни и по-стари дялове на Windows може да се наложи принудителното ползване на SMBv2 или SMBv1.

[ctx: #36623]
en: None
bg_BG: Без

[ctx: #36627]
en: Client
bg_BG: Клиент

[ctx: #36628]
en: Minimum protocol version
bg_BG: Минимална версия на протокола

[ctx: #36629]
en: Set the minimum SMB protocol version to negotiate when making connections. Forcing SMBv2 may be required to prevent SMBv1 use on some OS.
bg_BG: Задава минималната версия на протокола SMB, която да се ползва при свързване със SMB сървър. За комуникация с по-стари мрежови устройства за съхранение на данни и по-стари дялове на Windows може да се наложи принудителното ползване на SMBv2 или SMBv1.

[ctx: #36630]
en: Use legacy security
bg_BG: Ползване на стара защита

[ctx: #36631]
en: Force weak SMBv1 security for compatibility with the USB sharing features on some WiFi routers and NAS devices.
bg_BG: Принудително използване на слабата защита на SMBv1 за съвместимост с функциите за споделяне на USB, налични на някои безжични рутери и мрежови устройства за съхранение.

[ctx: #36899]
en: Enables SSL encryption in the webserver. Certificate special://userdata/server.key and Key special://userdata/server.pem must be created manually
bg_BG: Включва шифроването чрез SSL в уеб сървъра. Сертификатът „special://userdata/server.key“ и ключът „special://userdata/server.pem“ трябва да бъдат създадени ръчно.

[ctx: #36900]
en: movie
bg_BG: филм

[ctx: #36901]
en: movies
bg_BG: филма

[ctx: #36902]
en: TV show
bg_BG: ТВ сериал

[ctx: #36903]
en: TV shows
bg_BG: ТВ сериала

[ctx: #36904]
en: season
bg_BG: сезон

[ctx: #36905]
en: seasons
bg_BG: сезона

[ctx: #36906]
en: episode
bg_BG: епизод

[ctx: #36907]
en: episodes
bg_BG: епизода

[ctx: #36908]
en: music video
bg_BG: музикален клип

[ctx: #36909]
en: music videos
bg_BG: музикални клипа

[ctx: #36910]
en: set
bg_BG: поредица

[ctx: #36911]
en: sets
bg_BG: поредици

[ctx: #36912]
en: video
bg_BG: видео

[ctx: #36913]
en: videos
bg_BG: видеа

[ctx: #36914]
en: music
bg_BG: музика

[ctx: #36915]
en: music
bg_BG: музика

[ctx: #36916]
en: artist
bg_BG: изпълнител

[ctx: #36917]
en: artists
bg_BG: изпълнители

[ctx: #36918]
en: album
bg_BG: албум

[ctx: #36919]
en: albums
bg_BG: албума

[ctx: #36920]
en: song
bg_BG: песен

[ctx: #36921]
en: songs
bg_BG: песни

[ctx: #37000]
en: (Visually impaired)
bg_BG: (Увредено зрение)

[ctx: #37001]
en: (Director's comments)
bg_BG: (Коментари на режисьора)

[ctx: #37002]
en: (Director's comments 2)
bg_BG: (Коментари на режисьора 2)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
bg_BG: Последния ползван профил

[ctx: #37015]
en: Browse into
bg_BG: Преглед вътре

[ctx: #37016]
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital Plus (E-AC3) streams.
bg_BG: Изберете опцията, ако приемникът Ви може да декодира Dolby Digital Plus (E-AC3) потоци.

[ctx: #37017]
en: Dual audio output
bg_BG: Двойно извеждане на аудиото

[ctx: #37018]
en: Boost centre channel when downmixing
bg_BG: Усилвай централния канал при смесване на каналите за намаляване броя

[ctx: #37020]
en: Enable higher colour depth artwork
bg_BG: Позволи по-голяма дълбочина на цветовете за изображенията

[ctx: #37021]
en: Set GUI resolution limit
bg_BG: Ограничи резолюцията на потребителския интерфейс

[ctx: #37022]
en: UPnP player
bg_BG: UPnP плейър

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
bg_BG: Да бъде ли спряно възпроизвеждането на отдалеченото устройство?

[ctx: #37024]
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1 (AC3), this allows multichannel audio such as AAC 5.1 or FLAC 5.1 to be listened to in 5.1 surround sound. Note: Not recommended on Pi as this requires a lot of CPU.
bg_BG: Изберете, ако аудио изхода поддържа само многоканално аудио като Dolby Digital 5.1 (AC3), така ще позволите многоканално аудио като AAC 5.1 или FLAC 5.1 да се слуша в 5.1 съраунд звук. Забележка: Не се препоръчва за системите като Pi, заради голямото натоварване на процесора.

[ctx: #37025]
en: Configure audio encoder settings such as quality and compression level
bg_BG: Настройки на аудио енкодера, като качество и ниво на компресия

[ctx: #37026]
en: Auto
bg_BG: Автоматично

[ctx: #37030]
en: Unlimited
bg_BG: Неограничен

[ctx: #37031]
en: Specifies how Blu-rays should be opened / played back. Note: Some disc menus are not fully supported and may cause problems.
bg_BG: Изберете как да се отварят / възпроизвеждат Blu-ray дисковете. Бележка: Менютата на някои дискове не се поддържат напълно, поради което могат да предизвикат проблеми.

[ctx: #37032]
en: Accessibility
bg_BG: Достъпност

[ctx: #37033]
en: Video playback related accessibility settings, e.g. "Prefer subtitles for the hearing impaired".
bg_BG: Настройки свързани с достъпността на възпроизвежданото видео, пример "Предпочитай субтитрите за хора с увреден слух".

[ctx: #37034]
en: Prefer audio stream for the visually impaired
bg_BG: Предпочитай аудио потока за хора с увредено зрение

[ctx: #37035]
en: Prefer the audio stream for the visually impaired to other audio streams of the same language
bg_BG: Зарежда аудио потока предназначен за хора с увредено зрение при наличие и на други потоци на същия език.

[ctx: #37036]
en: Prefer audio stream for the hearing impaired
bg_BG: Предпочитай аудио потока за хора с увреден слух

[ctx: #37037]
en: Prefer the audio stream for the hearing impaired to other audio streams of the same language
bg_BG: Зарежда аудио потока предназначен за хора с увреден слух при наличие и на други потоци на същия език.

[ctx: #37038]
en: Prefer subtitles for the hearing impaired
bg_BG: Предпочитай субтитрите за хора с увреден слух

[ctx: #37039]
en: Prefer the subtitle stream for the hearing impaired to other subtitle streams of the same language
bg_BG: Зарежда субтитрите предназначени за хора с увреден слух при наличие и на други субтитри на същия език.

[ctx: #37040]
en: Prefer default audio streams
bg_BG: Предпочитай стандартния аудио поток

[ctx: #37041]
en: If enabled, audio streams that are flagged as default (and match the preferred language) are preferred over audio streams with higher quality (number of channels, codec, ...).
bg_BG: Зарежда автоматично аудио потока, който е маркиран като стандартен (и съвпада с езиковите предпочитания) вместо поток с по-високо качество (брой канали, кодек и други).

[ctx: #37042]
en: Defines which step sizes to use when pressing the skip buttons. If more steps are selected for a skip direction, these can be applied by subsequent presses on the skip button within the defined skip delay. Forward (positive) and backward (negative) steps can be defined independently.
bg_BG: Задайте стъпките за превъртате. Щом въведете няколко стойности (за превъртане назад - отрицателни) ще можете да ги ползвате чрез неколкократно натискане на бутона за превъртане. Например за да ползвате 3-тата положителна стойност е необходимо да натиснете бутона за превъртане напред три пъти.

[ctx: #37043]
en: Defines the time to wait for subsequent key presses before performing the skip. Only applies when using smart skipping (when using more than one skip step for a direction).
bg_BG: Изберете колко време да се изчаква повторно натискане на бутона за превъртане преди да се извърши самото превъртане. Опцията се прилага само когато ползвате повече от една стъпка за превъртане.

[ctx: #37044]
en: Extract chapter thumbnails
bg_BG: Извличай миниатюри за отделните глави

[ctx: #37045]
en: Extract chapter thumbnails for presentation in the chapters / bookmarks dialogue. This might increase CPU load.
bg_BG: Извлича миниатюри за представяне в прозореца за глави / отметки.

[ctx: #38010]
en: GPU accelerated
bg_BG: Хардуерно ускорен

[ctx: #38011]
en: Show "All items" entry
bg_BG: Показвай елемента „Всички“

[ctx: #38012]
en: Show "All items" entry in directory, e.g. "All albums" or "All seasons".
bg_BG: Показва елемент „Всички“ в списъците, например: „Всички албуми“, „Всички сезони“ и т.н.

[ctx: #38013]
en: Limit GUI updates during playback
bg_BG: Ограничи опресняването на потребит. интерфейс при възпроизвеждане

[ctx: #38014]
en: Limits the speed (fps) used to update the GUI while playing videos. This can reduce CPU load and fix playback issues while the GUI is shown.
bg_BG: Ограничава кротостта (броя кадри в секунда) за опресняване на потребителския интерфейс по време на възпроизвеждане. Като резултат натоварването на процесора намалява и така изчезват някои проблеми с възпроизвеждането при показване на потребителския интерфейс.

[ctx: #38015]
en: Unlimited
bg_BG: Неограничен

[ctx: #38016]
en: {0:d} fps
bg_BG: {0:d} кадри/сек

[ctx: #38017]
en: Region A - Americas, East Asia and Southeast Asia. Region B - Africa, Middle East, Southwest Asia, Europe, Australia, New Zealand. Region C - Central Asia, mainland China, Mongolia, South Asia, Belarus, Russia, Ukraine, Kazakhstan.
bg_BG: Район A - Америка, Източна и Югоизточна Азия. Район B - Африка, Среден Изток, Югоизточна Азия, Европа, Австралия, Нова Зеландия. Район C - Централна Азия, Китай, Монголия, Южна Азия, Беларус, Русия, Украйна и Казахстан.

[ctx: #38018]
en: My rating
bg_BG: Моя оценка

[ctx: #38022]
en: No rating
bg_BG: Без оценка

[ctx: #38023]
en: Set my rating
bg_BG: Задаване на оценка

[ctx: #38024]
en: Information provider selection
bg_BG: Избор на източник на информация

[ctx: #38025]
en: Choose information provider
bg_BG: Източник на информация

[ctx: #38026]
en: Appearances
bg_BG: Изглед

[ctx: #38027]
en: Decode the stereo stream from 3D files
bg_BG: Декодиране на стерео потока от триизмерни файлове

[ctx: #38028]
en: If enabled, videos created in Multiview Video Coding (MVC) format can also be watched in stereoscopic 3D. MVC format is typically found on 3D Blu-rays.[CR]Note: Processing of this data may reduce playback performance, so only enable if you require stereoscopic 3D support.
bg_BG: Опцията позволява видеата създадени във формата „Multiview Video Coding“ (MVC) да бъдат гледани в стереоскопичен триизмерен режим. Форматът MVC обикновено се използва в дискове Blu-ray с триизмерно съдържание.[CR]Забележка: обработката на тези данни може да намали производителността при възпроизвеждането, така че включете тази настройка, само ако наистина се нуждаете от поддръжка на стереоскопичен триизмерен режим.

[ctx: #38029]
en: Enable Full HD HDMI modes for stereoscopic 3D
bg_BG: Full HD HDMI режими за стереоскопично съдържание

[ctx: #38030]
en: This option uses frame-packing to output full resolution for 3D through HDMI.[CR]Enabling this improves quality of Multiview Video Coding (MVC) videos, but may not be supported by all displays.
bg_BG: Извършва пакетиране на кадрите за извеждане на пълната резолюция на триизмерното съдържание чрез HDMI.[CR]Включването на настройката подобрява качеството на видеата във формата „Multiview Video Coding“ (MVC), но не се поддържа от всички екрани.

[ctx: #38031]
en: Video stream
bg_BG: Видео поток

[ctx: #38032]
en: Angle
bg_BG: Ъгъл

[ctx: #38033]
en: Role
bg_BG: Роля

[ctx: #38034]
en: Orchestra
bg_BG: Оркестър

[ctx: #38035]
en: Lyricist
bg_BG: Текст

[ctx: #38036]
en: Remixer
bg_BG: Ремикс

[ctx: #38037]
en: Arranger
bg_BG: Аранжимент

[ctx: #38038]
en: Engineer
bg_BG: Инженер

[ctx: #38039]
en: Producer
bg_BG: Продуцент

[ctx: #38040]
en: DJMixer
bg_BG: Ди-джей микс

[ctx: #38041]
en: Mixer
bg_BG: Микс

[ctx: #38042]
en: [Missing]
bg_BG: [Липсва]

[ctx: #38043]
en: Album artists
bg_BG: Изпълнители на албума

[ctx: #38044]
en: Song & album artists
bg_BG: Изпълнители на песни и албуми

[ctx: #38045]
en: All contributors
bg_BG: Всички участници

[ctx: #38046]
en: All roles
bg_BG: Всички роли

[ctx: #38060]
en: Music library needs to rescan tags from files. Would you like to scan now?
bg_BG: Музикалната библиотека изисква повторно сканиране на етикетите от музикалните файлове. Да бъдат ли сканирани сега?

[ctx: #38061]
en: Fetch additional information for albums and artists? This could take some time so you may prefer to do this later
bg_BG: Да се извлече ли допълнителна информация за албумите и изпълнителите? Това може да отнеме известно време, така че може да изберете да направите това по-късно.

[ctx: #38062]
en: Do full tag scan even when music files are unchanged?
bg_BG: Да се направи ли цялостна проверка на етикетите, дори ако музикалните файлове не са били променени?

[ctx: #38063]
en: Set default information provider
bg_BG: Задай като стандартен източник на инф.

[ctx: #38064]
en: Set for this artist
bg_BG: За изпълнителя

[ctx: #38065]
en: Set for all artists shown
bg_BG: За всички показани изпълнители

[ctx: #38066]
en: Set for this album
bg_BG: За албума

[ctx: #38067]
en: Set for all albums shown
bg_BG: За всички показани албуми

[ctx: #38068]
en: Use this information provider for all the artists shown here?
bg_BG: Искате ли този източник на информация да се ползва за всички показани тук изпълнители?

[ctx: #38069]
en: Use this information provider for all the albums shown here?
bg_BG: Искате ли този източник на информация да се ползва за всички показани тук албуми?

[ctx: #38070]
en: Use this information provider for all artists, clearing any previous settings for specific artists?
bg_BG: Искате ли този източник на информация да се ползва за всички изпълнители, а всички текущи настройки за отделните изпълнители да бъдат премахнати?

[ctx: #38071]
en: Use this information provider for all albums, clearing any previous settings for specific albums?
bg_BG: Искате ли този източник на информация да се ползва за всички албуми, а всички текущи настройки за отделните албуми да бъдат премахнати?

[ctx: #38072]
en: Do you want to refresh information for all these items now?
bg_BG: Искате ли информацията за всички тези елементи да бъде опреснена сега?

[ctx: #38073]
en: Do you want to refresh information for this item now?
bg_BG: Искате ли информацията за този елемент да бъде опреснена сега?

[ctx: #38100]
en: Section that contains the settings for the playback of media
bg_BG: Раздел, съдържащ настройки за възпроизвеждането на медийни файлове.

[ctx: #38101]
en: Section that contains the settings for sources and how media information is collected, stored, shown and navigated
bg_BG: Раздел, съдържащ настройки за източниците на информация и начините за нейното събиране, съхранение, показване и навигиране.

[ctx: #38102]
en: Section that contains the settings influencing the GUI experience and for controlling the GUI/system
bg_BG: Раздел, съдържащ настройки за потребителския интерфейс и управлението му.

[ctx: #38103]
en: This category contains the settings for the playback of videos
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с възпроизвеждането на видео.

[ctx: #38104]
en: This category contains the settings for the playback of music
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с възпроизвеждането на музика.

[ctx: #38105]
en: This category contains the settings for playback of pictures via a slideshow
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с презентациите.

[ctx: #38106]
en: This category contains the settings for audio & subtitle language
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с езика за аудио потоци и субтитри.

[ctx: #38107]
en: This category contains the settings for how information for videos is collected, stored, shown, and navigated
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с информацията за видео файлове.

[ctx: #38108]
en: This category contains the settings for how information for music is collected, stored, shown, and navigated
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с информацията за музикални файлове.

[ctx: #38109]
en: This category contains the settings for how information for pictures is shown and navigated
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с информацията за снимки.

[ctx: #38110]
en: This category contains the settings for the library databases
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с видео библиотеката.

[ctx: #38111]
en: This category contains other settings for the GUI interface
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с потребителския интерфейс.

[ctx: #38190]
en: Extract thumbnails from video files
bg_BG: Извличай миниатюри от видео файловете

[ctx: #38207]
en: Show EXIF picture information
bg_BG: Показвай EXIF информация от снимките

[ctx: #38208]
en: If EXIF information exists (date, time, camera used, etc.), it will be displayed.
bg_BG: Показва EXIF информация (дата, час на заснемате, ползвана камера/апарат и др.) от снимките, които съдържат такава.

[ctx: #38209]
en: Reset resume position
bg_BG: Нулирай на маркера за продължаване

[ctx: #38300]
en: Export Music Library
bg_BG: Изнасяне на музикалната библиотека

[ctx: #38301]
en: Single file
bg_BG: Един файл

[ctx: #38302]
en: Separate files for each item
bg_BG: Отделни файлове за всеки елемент

[ctx: #38303]
en: To library folders
bg_BG: Към папки на библиотеката

[ctx: #38304]
en: Choose kind of export output
bg_BG: Изберете вида на изнасянето

[ctx: #38305]
en: Destination folder
bg_BG: Целева папка

[ctx: #38306]
en: Items to export
bg_BG: Елементи за изнасяне

[ctx: #38307]
en: Include art work such as thumbnails and fanart
bg_BG: Включване на изображения, като миниатюри и фен-арт

[ctx: #38308]
en: Include items that have not been scraped (to create template NFO files)
bg_BG: Включване на елементи, които не са били извлечени (за създаване на шаблонни файлове NFO)

[ctx: #38309]
en: Output information to NFO files
bg_BG: Извеждане на информация във файлове NFO

[ctx: #38310]
en: Output information to NFO files (currently exporting artist folders only)
bg_BG: Извеждане на информация във файлове NFO (в момента се изнасят само папките на изпълнители)

[ctx: #38311]
en: Overwrite existing files
bg_BG: Презаписване на съществуващите файлове

[ctx: #38312]
en: Song artists
bg_BG: Изпълнителни на песента

[ctx: #38313]
en: Other artists
bg_BG: Други изпълнители

[ctx: #38317]
en: Unable to export to library folders as the system artist information folder setting is empty
bg_BG: Изнасянето към папки на библиотеката е невъзможно, тъй като настройката за системна папка с информация за изпълнителите е празна.

[ctx: #38318]
en: Unable to export data as the destination folder does not exist
bg_BG: Изнасянето на данните е невъзможно, тъй като целевата папка не съществува.

[ctx: #38319]
en: Export
bg_BG: Изнасяне

[ctx: #38320]
en: Do you have local artist information (NFO) and art files that you want to fetch? Set the location of these artist folders now
bg_BG: Имате ли местни файлове се информация за изпълнителите (NFO) и изображения, които искате да извлечете? Посочете местоположението на папките с тези файлове сега.

[ctx: #38321]
en: Artist folders only
bg_BG: Само папките на изпълнители

[ctx: #38322]
en: Artists exported to Artist Information Folder and albums to music folders
bg_BG: Изпълнителите се изнасят в папка с информация за изпълнителите, а албумите – в папки с музика.

[ctx: #38323]
en: Albums exported to music folders
bg_BG: Албумите се изнасят в папки с музика

[ctx: #38324]
en: Artists exported to Artist Information Folder
bg_BG: Изпълнителите се изнасят в папка с информация за изпълнителите

[ctx: #38325]
en: Artist subfolders created in Artist Information Folder
bg_BG: Създадени са под-папки за изпълнителите в папката с информация за изпълнителите

[ctx: #38330]
en: Set Music Information Providers
bg_BG: Задаване на източници на информация – музика

[ctx: #38331]
en: Set Album Information Provider
bg_BG: Задаване на източници на информация – албум

[ctx: #38332]
en: Set Artist Information Provider
bg_BG: Задаване на източници на информация – изпълнител

[ctx: #38333]
en: Fetch additional information and art during scan
bg_BG: Извличане на допълнителна инф. и изображения при сканирането

[ctx: #38334]
en: Album information provider
bg_BG: Източник на инф. – албум

[ctx: #38335]
en: Artist information provider
bg_BG: Източник на инф. – изпълнител

[ctx: #38336]
en: Local artist information folder
bg_BG: Местна папка с информация за изпълнителите

[ctx: #38337]
en: Options for fetching additional information
bg_BG: Настройки за извличане на допълнителна информация

[ctx: #38338]
en: Choose how to apply settings
bg_BG: Изберете как да се приложат настройките

[ctx: #38339]
en: How to apply information provider settings
bg_BG: Как да се приложат настройките за източници на инф.

[ctx: #38350]
en: Importing song playback history
bg_BG: Внасяне на историята за възпроизвеждането на песни

[ctx: #38351]
en: Matching data
bg_BG: Свързване на данните

[ctx: #38352]
en: Updating songs
bg_BG: Обновяване на песните

[ctx: #38353]
en: Importing song history - {0:d} updated out of {0:d} imported songs
bg_BG: Внасяне на историята за песните – обновени са {0:d} от {0:d} внесени песни

[ctx: #38354]
en: Unable to read xml file
bg_BG: Файлът xml не може да бъде прочетен

[ctx: #39000]
en: HD and up
bg_BG: Високо качество и по-добро

[ctx: #39001]
en: Accelerate MPEG2
bg_BG: Ускорение на MPEG2

[ctx: #39002]
en: Accelerate MPEG4
bg_BG: Ускорение на MPEG4

[ctx: #39003]
en: Accelerate h264
bg_BG: Ускорение на h264

[ctx: #39004]
en: This category provides access to the windows for source management and the Library settings for the databases
bg_BG: Категорията съдържа настройки свързани с медийните източници и библиотеките.

[ctx: #39005]
en: This provides access to where video sources can be added and otherwise managed.
bg_BG: Достъп до прозореца за управление на източниците на видео.

[ctx: #39006]
en: This provides access to where music sources can be added and otherwise managed.
bg_BG: Достъп до прозореца за управление на източниците на музика.

[ctx: #39007]
en: This provides access to where picture sources can be added and otherwise managed.
bg_BG: Достъп до прозореца за управление на източниците на снимки.

[ctx: #39008]
en: Zoom - 120% width
bg_BG: Мащабиране – 120% ширина

[ctx: #39009]
en: Zoom - 110% width
bg_BG: Мащабиране – 110% ширина

[ctx: #39010]
en: Select sort method
bg_BG: Избор на метод на подреждане

[ctx: #39011]
en: Maximum wait time for network
bg_BG: Макс. време на изчакване на мрежата

[ctx: #39012]
en: Set the maximum time to wait for the network to come up after starting or waking up. When time has passed before network is up startup will continue.
bg_BG: Максимално време на изчакване за поява на мрежата след стартиране или събуждане. Когато това време изтече преди мрежата да е готово, стартирането ще продължи.

[ctx: #39013]
en: Virtual filesystems
bg_BG: Виртуални файлови системи

[ctx: #39014]
en: Would you also like to remove all related data (e.g. settings) of this add-on?
bg_BG: Желаете ли да премахнете и всички съответни данни (напр. настройките) на тази добавка?

[ctx: #39015]
en: Image decoder
bg_BG: Декодери за картинки

[ctx: #39016]
en: Resume audiobook
bg_BG: Продължаване на аудио-книгата

[ctx: #39017]
en: Enables UPnP. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client and to detect remote UPnP servers.
bg_BG: Включва UPnP. Позволява поточно предаване на елементи от библиотеката към UPnP клиент и откриване на отдалечени UPnP сървъри.

[ctx: #39018]
en: optional
bg_BG: незадължително

[ctx: #39019]
en: installed
bg_BG: инсталирано

[ctx: #39020]
en: The following additional add-ons will be installed
bg_BG: Ще бъдат инсталирани следните допълнителни добавки

[ctx: #39021]
en: Proceed with installation?
bg_BG: Продължаване на инсталирането?

[ctx: #39024]
en: Dependencies
bg_BG: Изисквани

[ctx: #39025]
en: Gender
bg_BG: Пол

[ctx: #39026]
en: Disambiguation
bg_BG: Пояснение

[ctx: #39027]
en: Sortname
bg_BG: Име за ползване при сортиране

[ctx: #39030]
en: Source
bg_BG: Източник

[ctx: #39031]
en: Sources
bg_BG: Източници

[ctx: #39100]
en: Perform on startup
bg_BG: При стартиране пускай

[ctx: #39101]
en: Play TV
bg_BG: Телевизия

[ctx: #39102]
en: Play Radio
bg_BG: Радио

[ctx: #39103]
en: Unable to configure network location. Invalid path given.
bg_BG: Мрежовото местоположение не може да бъде настроено. Подаденият път е грешен.

[ctx: #39104]
en: View as text
bg_BG: Прегледай като текст

[ctx: #39105]
en: default
bg_BG: по подразбиране

[ctx: #39106]
en: forced
bg_BG: принудително

[ctx: #39107]
en: captions
bg_BG: надписи

[ctx: #39108]
en: audio description
bg_BG: звуково описание

[ctx: #39109]
en: Select Program
bg_BG: Изберете програма

[ctx: #39110]
en: Select Resolution
bg_BG: Изберете резолюция

[ctx: #39111]
en: original
bg_BG: оригинален

[ctx: #39112]
en: Downmix: Center Mix Level
bg_BG: Смесване: Ниво на централния канал

[ctx: #39113]
en: Center Mix Level in dB relative to metadata or default (-3 dB)
bg_BG: Ниво на централния канал в dB спрямо мета-данните или по подразбиране (-3 dB)

[ctx: #39114]
en: Episode thumb
bg_BG: Миниатюра на епизода

[ctx: #39115]
en: Movie plot
bg_BG: Сюжет на филма

[ctx: #39116]
en: Episode plot
bg_BG: Сюжет на епизода

[ctx: #39117]
en: Verbose logging for the [B]Announcer[/B] component
bg_BG: Подробен журнал за компонента [B]Announcer[/B]
